aA
Prieš kelis mėnesius Remigijus Šimašius su savo aktyvistais paskelbė, kad naujai kuriama liberali partija greičiausiai bus pavadinta Laisvės partija. Antroje vietoje liko „Liberalų partijos“ pavadinimas. Dabar sukeltas triukšmas su skambiomis antraštėmis, kad kažkas esą kėsinasi į Laisvės partijos vardą. Ir vėl „vagiantys“ garsiai šaukia, kad juos kažkas „apvogė“...
Gintaras Babravičius
Gintaras Babravičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Suprantama, kad „copyright“ politikoje nėra, idėjos sklinda ir formalizuojamos politinėmis programomis be apribojimų, bet kodėl reikia pradėti veiklą nuo nesąžiningų manipuliacijų?

Pirma mintis – na, ir neturi fantazijos Remigijus Šimašius ir Aušrinė Armonaitė, nes vėl bando kopijuoti Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pavadinimą visiškai nesijaudindamas, kad Laisvės partijos pavadinimas klaidins rinkėjus, kels painiavą tarp Lietuvos laisvės sąjungos ir Laisvės partijos simpatikų bei narių. Net teisiniu požiūriu toks sprendimas yra abejotinas, jau nekalbu apie etiką. Vilniaus miesto taryboje taip pat veiks dvi frakcijos su „Laisvės“ pavadinimu, Lietuvoje steigsis partiniai skyriai.

Lietuvos laisvės sąjungos nariai nei stebisi, nei piktinasi, nei kažkaip kitaip pretenzijas reiškia, nes žino, kad „MG Baltic“ ginklų nesudeda, sugriuvus projektui su LRLS ir jiems išsivadavus iš koncerno įtakos, atnaujino („apdeitino“) programinę įrangą ir pasaulį išvys naujas produktas – dar viena liberali partija, de facto skaidanti ir šiaip padrikas liberalų gretas. Naujieji gelbėtojai?..

Panašią situaciją jau mes pergyvenome ir štai vėl ji kartojasi. Būtent 2005–2006 m., kai „MG Baltic“ vadovų iniciatyva, skiriant milžiniškus resursus Artūro Zuoko diskreditavimui, nuo tuometinės Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) atskilo dalis partijos narių, įskaitant patį Remigijų Šimašių, ir buvo įsteigta kišeninė partija (žr. VSD pažymą), pavadinimą jie parinko labai artimą Lietuvos liberalų sąjungai – Lietuvos liberalų sąjūdis (LLS).

Kai pavadinimo neregistravo, nes po tuometinių Lietuvos liberalų ir Centro sąjungų susijungimo LLS pavadinimas teisiškai priklausė mums, tada greičiausiai sumanūs „MG Baltic“ strategai pasiūlė pridėti raidelę „r“ („Respublika“) ir taip formaliai apeiti įstatymą.

Realiame gyvenime visi ir visada naudojo tik trumpinį „Liberalų sąjūdis“, taip sukurdami prielaidas rinkėjų klaidinimui. Net politikos žurnalistai maišo šiuos trumpinius, o ką jau kalbėti apie paprastus žmones.

Koks tikslas tokio sąmoningo klaidinimo? Rinkodaros teorija moko, kad arba konkuruodamas ieškai kitos nišos, arba, jei turi pakankamai resursų, konkuruoji tiesiogiai, t. y. paprasčiausiai visur ir visada lipi „ant mazolių“.

Istorija kartojasi ir matyti tų pačių scenaristų braižas. Laisvės partijos pavadinimo pasirinkimo tikslas yra vienas – klaidinti rinkėjus.

Tačiau toks planas nestebina. Remigijui Šimašiui labai sėkmingai pavyko atsiriboti nuo savo partijos kolegos ir ilgamečio draugo Eligijaus Masiulio kyšio skandalo, atsiriboti nuo savo rėmėjo „MB Baltic“ koncerno, kuris ilgus metus realiai įtakojo LRLS vadovus, galų gale ir nuo pačio Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.

Visos mero rinkimų kampanijos metu buvo nutylima, kad ilgus metus Remigijus Šimašius gaudavo atlyginimą iš „MG Baltic“ koncerno įmonių paramos, kuri buvo skirta Lietuvos laisvosios rinkos institutui. O jam 2006–2008 m., pačiu aktyviausiu liberalų skyrybų metu, vadovavo R. Šimašius.

Liudydamas „MG Baltic“ byloje jis pripažino, kad ne kartą kreipėsi paramos į minėto koncerno vadovus. Buvęs Liberalų sąjūdžio narys Šarūnas Gustainis prokurorų kaltinamas bandymu prastumti „MG Baltic“ vadovų proteguotus interesus taisant greitųjų kreditų įstatymą, tačiau kažkodėl visiškai nutylima, kad būtent teisingumo ministro R. Šimašiaus vadovaujama ministerija buvo atsakinga už šių pataisų įvertinimą ir padarė viską, kad šios pataisos ilgą laiką būtų marinuojamos ir vilkinamos. O kur dar įžymusis 2015 m. išrinkto mero R. Šimašiaus raštas Lietuvos bankui, kad netrukdytų greitųjų kreditų verslui su papildomais reguliavimais, nes patys žmonės atsakingi, už kiek ir kaip skolinasi. Š. Gustainis teisiamas, o R. Šimašius naują partiją kuria...

Gal klystu, bet įspūdis toks, kad naujoji partija yra tiesiog senosios reinkarnacija su tais pačiais scenarijais ir, greičiausiai, tais pačiais šeimininkais. Naujos liberalų partijos kūrimo scenarijų rašo tie patys scenaristai?

Dėl rietenų ir pjautynių žodis „liberalas“ kone keiksmažodžiu tapo Lietuvoj, dabar atėjo „laisvės“ eilė? Laikas ar nauja VSD pažyma parodys.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.3158

Top naujienos

Visuomenė Dulkio fotosesijos nuotraukų nepamatys – ministerija prisidengė Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (100)

Visuomenė skandalingai nuskambėjusios Sveikatos apsaugos ministerijos be konkurso nupirktos...

Ar tinkamas metas pirkti bei parduoti automobilį: pastebėta, kur didžiausias kainų šuolis (22)

Pasaulyje stojant automobilių pramonei , krizės pasekmės atsivijo ir į Lietuvą. Nespėjama...

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties (17)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Po Nausėdos kritikos dėl vakcinacijos – Dulkio atsakas

Žmonių noras skiepytis vasarą buvo sulėtėjęs didžiojoje Europos Sąjungos dalyje, teigia...

ES žinia Lukašenkai: atsakas bus labai stiprus (321)

Europos Sąjungos lyderiai duos stiprų atsaką į Minsko veiksmus, blokui kaltinant Baltarusiją...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Apsaugokime medikus, apsauginius ir kasininkes nuo nusikaltėlių

Nors aš ir ne Vanga – ir visais šurumburum, pradedant horoskopais, baigiant būrimais iš delno,...

Šimašius siūlo Vyriausybei taikyti nepasiskiepijusiems judėjimo ribojimus per Kalėdas: dabar yra du keliai

Vilniaus meras Remigijus Šimašius nusprendė nebetylėti ir pateikė savo pasiūlymus, kaip kovoti...

Galingas vėjas siaubė Lenkiją, žuvo keturi žmonės

Lenkijoje ketvirtadienį dėl stipraus vėjo šalies pietuose žuvo keturi žmonės, o dar šeši buvo...

Žvarbiam rudens vakarui – trinta sriuba: 4 gudrybės, kurios pravers kiekvienam šio patiekalo mėgėjui

Orams vis labiau vėstant norisi naminio, šilto maisto . O kas vėsiais ir tamsiais rudens...

Paspirtis komandai: Jankūnas ir Mudiay padės mūšyje su „Bayern“ (14)

Kauno „Žalgirio“ komandai ketvirtadienio Eurolygos penktojo turo rungtynėse su Miuncheno...