aA
Prieš kelis mėnesius Remigijus Šimašius su savo aktyvistais paskelbė, kad naujai kuriama liberali partija greičiausiai bus pavadinta Laisvės partija. Antroje vietoje liko „Liberalų partijos“ pavadinimas. Dabar sukeltas triukšmas su skambiomis antraštėmis, kad kažkas esą kėsinasi į Laisvės partijos vardą. Ir vėl „vagiantys“ garsiai šaukia, kad juos kažkas „apvogė“...
Gintaras Babravičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Suprantama, kad „copyright“ politikoje nėra, idėjos sklinda ir formalizuojamos politinėmis programomis be apribojimų, bet kodėl reikia pradėti veiklą nuo nesąžiningų manipuliacijų?

Pirma mintis – na, ir neturi fantazijos Remigijus Šimašius ir Aušrinė Armonaitė, nes vėl bando kopijuoti Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pavadinimą visiškai nesijaudindamas, kad Laisvės partijos pavadinimas klaidins rinkėjus, kels painiavą tarp Lietuvos laisvės sąjungos ir Laisvės partijos simpatikų bei narių. Net teisiniu požiūriu toks sprendimas yra abejotinas, jau nekalbu apie etiką. Vilniaus miesto taryboje taip pat veiks dvi frakcijos su „Laisvės“ pavadinimu, Lietuvoje steigsis partiniai skyriai.

Lietuvos laisvės sąjungos nariai nei stebisi, nei piktinasi, nei kažkaip kitaip pretenzijas reiškia, nes žino, kad „MG Baltic“ ginklų nesudeda, sugriuvus projektui su LRLS ir jiems išsivadavus iš koncerno įtakos, atnaujino („apdeitino“) programinę įrangą ir pasaulį išvys naujas produktas – dar viena liberali partija, de facto skaidanti ir šiaip padrikas liberalų gretas. Naujieji gelbėtojai?..

Panašią situaciją jau mes pergyvenome ir štai vėl ji kartojasi. Būtent 2005–2006 m., kai „MG Baltic“ vadovų iniciatyva, skiriant milžiniškus resursus Artūro Zuoko diskreditavimui, nuo tuometinės Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) atskilo dalis partijos narių, įskaitant patį Remigijų Šimašių, ir buvo įsteigta kišeninė partija (žr. VSD pažymą), pavadinimą jie parinko labai artimą Lietuvos liberalų sąjungai – Lietuvos liberalų sąjūdis (LLS).

Kai pavadinimo neregistravo, nes po tuometinių Lietuvos liberalų ir Centro sąjungų susijungimo LLS pavadinimas teisiškai priklausė mums, tada greičiausiai sumanūs „MG Baltic“ strategai pasiūlė pridėti raidelę „r“ („Respublika“) ir taip formaliai apeiti įstatymą.

Realiame gyvenime visi ir visada naudojo tik trumpinį „Liberalų sąjūdis“, taip sukurdami prielaidas rinkėjų klaidinimui. Net politikos žurnalistai maišo šiuos trumpinius, o ką jau kalbėti apie paprastus žmones.

Koks tikslas tokio sąmoningo klaidinimo? Rinkodaros teorija moko, kad arba konkuruodamas ieškai kitos nišos, arba, jei turi pakankamai resursų, konkuruoji tiesiogiai, t. y. paprasčiausiai visur ir visada lipi „ant mazolių“.

Istorija kartojasi ir matyti tų pačių scenaristų braižas. Laisvės partijos pavadinimo pasirinkimo tikslas yra vienas – klaidinti rinkėjus.

Tačiau toks planas nestebina. Remigijui Šimašiui labai sėkmingai pavyko atsiriboti nuo savo partijos kolegos ir ilgamečio draugo Eligijaus Masiulio kyšio skandalo, atsiriboti nuo savo rėmėjo „MB Baltic“ koncerno, kuris ilgus metus realiai įtakojo LRLS vadovus, galų gale ir nuo pačio Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.

Visos mero rinkimų kampanijos metu buvo nutylima, kad ilgus metus Remigijus Šimašius gaudavo atlyginimą iš „MG Baltic“ koncerno įmonių paramos, kuri buvo skirta Lietuvos laisvosios rinkos institutui. O jam 2006–2008 m., pačiu aktyviausiu liberalų skyrybų metu, vadovavo R. Šimašius.

Liudydamas „MG Baltic“ byloje jis pripažino, kad ne kartą kreipėsi paramos į minėto koncerno vadovus. Buvęs Liberalų sąjūdžio narys Šarūnas Gustainis prokurorų kaltinamas bandymu prastumti „MG Baltic“ vadovų proteguotus interesus taisant greitųjų kreditų įstatymą, tačiau kažkodėl visiškai nutylima, kad būtent teisingumo ministro R. Šimašiaus vadovaujama ministerija buvo atsakinga už šių pataisų įvertinimą ir padarė viską, kad šios pataisos ilgą laiką būtų marinuojamos ir vilkinamos. O kur dar įžymusis 2015 m. išrinkto mero R. Šimašiaus raštas Lietuvos bankui, kad netrukdytų greitųjų kreditų verslui su papildomais reguliavimais, nes patys žmonės atsakingi, už kiek ir kaip skolinasi. Š. Gustainis teisiamas, o R. Šimašius naują partiją kuria...

Gal klystu, bet įspūdis toks, kad naujoji partija yra tiesiog senosios reinkarnacija su tais pačiais scenarijais ir, greičiausiai, tais pačiais šeimininkais. Naujos liberalų partijos kūrimo scenarijų rašo tie patys scenaristai?

Dėl rietenų ir pjautynių žodis „liberalas“ kone keiksmažodžiu tapo Lietuvoj, dabar atėjo „laisvės“ eilė? Laikas ar nauja VSD pažyma parodys.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.3158

Top naujienos

Po pripažinto pralaimėjimo iš Karbauskio laukia siurprizų: su Pranckiečiu vyksta ciniškas žaidimas

Dar viena įtempta diena Seime ir dar vienas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Gyvai / Seimą pasiekė automobilių mokestis: Mažeika aiškina, kodėl jo reikia (27)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį Seimo plenariniame posėdyje pateikia Transporto...

Karpavičiaus turtų dar reikės palaukti: teismas užšaldė antrai žmonai ir broliui paliktus milijonus papildyta A. Karpavičienės komentaru (131)

Skandalingoje istorijoje, kurioje narpliojamas verslininko milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus...

Frakcijos x paieškos Seime: įtaria per balsavimą veikus organizuotai papildyta

Valstiečiai žalieji Seime yra pasirengę išsiaiškinti, kas sabotavo balsavimą dėl Seimo...

Gaisro iškamuotiems alytiškiams trūko kantrybė – reikalauja Tamašunienės trauktis renka lėšas ugniagesių premijoms ir gaisro likvidavimui (194)

Į Alytų trečiąją gaisro dieną atvykusi Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kaip...

Neįveikus Pranckiečio, gali būti šaukiamas naujas nenumatytas posėdis (95)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) neatmeta galimybės, kad...

„Pacers“ milijonai ir Sabonis: kodėl buvo delsiama ir ką sutarties pratęsimas su lietuviu reiškia klubui? (8)

Pratęsti sutartį su Domantu Saboniu visuomet buvo Indianos klubo tikslas, tačiau lieka klausimų,...

„Lietuvos paštas“ parduoda senamiestyje esantį Vilniaus centrinį paštą – skelbia aukcioną (12)

AB „ Lietuvos paštas “ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šią savaitę yra pradedama...

Teismas pratęsė Paleckio suėmimą dviem mėnesiams: mažiau, nei siūlė prokurorė (67)

Kauno apygardos teismas antradienį iš dalies tenkino prokuratūros prašymą ir dar dviems...

Rolandas Alijevas nuosprendžio neišgirdo: teismas priėmė netikėtą sprendimą

Buvęs profesionalus krepšininkas Rolandas Alijevas , kuris kaltinamas neteisėtai įsilaužęs į...