Bet, pirma, sveikas per prievartą nebūsi, o aukščiausios kokybės maistas mokyklose pradinių klasių mokiniams tik už 1,3 eurų mokiniui (!) neįmanomas, kaip ir pigiausios tabletės nuo rimtos ligos negydo. Antra, būdamas oligarchu, tampriai milijoniniu verslu susietu su „dvasinga“ Rusija, su korupcija nepakovosi. Tai tiesiog prieštarauja fizikos dėsniams.

O kaip atpažinti komunistuojančius žmones arba politikus? Paprastai: per didžiulę nuoširdžią neapykantą kitaip manantiems, buvusių draugų, net fiziškai neįgalių, persekiojimą. Maža? Pridėkime kategorišką atsisakymą tikrinti savo pačių korupciją ir, tikrai nepamiršau, – nostalgiją valstybės monopoliui bei kainų reguliavimui. Todėl LVŽS kartu su buvusiais komunistais kaip kreivu ramsčiu yra šio atstumiančio kokteilio iliustracija.

Beje, apie 1,3 eurų mokiniams Lietuvoje pamaitinti. Tokia suma (40 grivinų) šiandien yra skiriama mokiniams maitinti Ukrainoje. Bet čia galima nusipirkti 1 kg kiaulienos už 3–4 eurus, o daržoves – už 50 centų kg. Palyginimui, vidutinis atlyginimas Ukrainoje 290 eurų, Lietuvoje 700 eurų „į rankas“. Tad kaip priversti maitintojus sveikai maitinti vaikus mokyklose už 1,3 eurus? Skaitykite šią pastraipą įdėmiai, nes šis pavyzdys aiškiai iliustruoja LVŽS tuščias kalbas apie atskirties mažinimą ir autoritarinius jų politikos įgyvendinimo fasonus – socialiai remtinų vaikų sąskaita. Pone Veryga, kodėl taip nekenčiate socialiai remtinų vaikų?

Perdedu? Ne. Nes „sveikai“ už 1,3 eurų maitinami tik socialiai remtini vaikai. Jie verčiami srėbti nevalgomą be prieskonių putrą už tuos menkus pinigėlius. Nes už tokius pinigus neįmanoma maitinti vaikus aukštos kokybės patiekalais. Na, o kaip kiti vaikai? Su tėvų pagalba jie galės valgyti ką nori mokyklos valgykloje. O jeigu ir tai uždraus, tai kioskų su kebabais kiek nori. Ar tikrins bepročiai verygos vaikų atsinešamą valgį į mokyklą, juk prie visų policininko nepastatysi? Jiems nieko kito neliks kaip atgaivinti kagėbistinę stukačių armiją, kitaip eis jų fašistuojanti sveikos gyvensenos reforma šuniui ant uodegos. Beje, o kaip maitinasi patys karbauskininkai ministerijose? „Jautienos liežuvis su majonezu, džiūvėsėliuose volioti kepsniai, cepelinai. Tai kaip čia taip?“ – rašo anonimas.

Tad kaip spręs premjeras S. Skvernelis sveikos gyvensenos patiekalų kainą mokykloje už 1,3 euro? Pats prisipažino: mažins maisto produktų kainas. Kaip? Labai „paprastai“: staigiai privers didžiuosius prekybos maisto produktais centrus sumažinti darbo dienų skaičių, mistiškai tikint taip sumažinti maisto produktų kainas. Taip pat mokesčių mokėtojų sąskaita subsidijuos mažas maisto produktų parduotuvėles… kuriose maisto produktai kainuos tiek pat ir net daugiau nei dideliuose prekybos centruose.

Toks jau faktas, užmeskite akį į Skandinavijos, Anglijos ar Prancūzijos parduotuvėles. Toli eiti nereikia: Kaziuko mugėse didžiuosiuose Lietuvos miestuose akys nuo kainų dydžio ant kaktos iššoka. Tad kaip tas maisto produktų kainas sumažinti?

Būsima prezidentė, atsiprašau, kandidatė į prezidentus Seimo narė Aušra Maldeikienė aiškina, kad po 12 iš 22 vyriausybės siūlymų reguliuoti kainas ji pasirašytų. Kodėl? Ne dėl ekonominio protingumo, o dėl autoritarinio, komunistinio būdo leisti valstybei reguliuoti kainas. O kainų reguliavimas neįmanomas be rinkos žaidėjų totalios, geležinės, komunistinės kontrolės, apie ką ir rašoma Šv. Skvernelio raštuose, kurie turėtų vadintis „Kaip priversti rinką atsisakyti dalies pelno“. Tikriausiai šiuos raštus jis prikals prie Vyriausybės rūmų durų.

Geriausia būtų išvis nacionalizuoti privatų verslą, atveriant rinką valstybės monopoliui, ką ir ruošiamasi daryti vaistų rinkoje bei alkoholio rinkoje. Pavyzdžiu pateikiama Skandinavija. Visai, tačiau, pamirštant, kad totali alkoholio kontrolė neįmanoma dėl atvirų sienų, kas šiandien ir vyksta prie Lenkijos ir Latvijos sienų: vežkis kiek nori, esame Šengeno erdvės nariai.

Aplankykite pietų Švediją, pamatysite. Vyriausybė džiaugsmingai pateikia mažėjančių alkoholinių gėrimų statistiką, o kaip su įvežamo alkoholio kiekių statistika? Tas pat bus su vaistais, nes priversti sergantį žmogų pirkti tik pigiausius vaistus – originalo pakaitalą, yra, neperdėsiu, to žmogaus lėtas arba greitas nužudymas. Dėl to LVŽS „vizionieriai“ galvos nesuka visiškai taip pat, kaip ir naciai bei komunistai arba šiandieninis V. Putino režimas Rusijoje: „Nėra žmogaus, nėra problemos“.

Arba, praradus neklusniems deportuoti Sibiro platybes, karbauskininkai imasi pačių sukeltas arba nesprendžiamas problemas nutylėti. Galima, pavyzdžiui, uždrausti „Romeo ir Džiuljetą“ bei „Pilėnus“, nes pirmame aiškinama, kaip nusižudyti, o antrame nusižudoma masiškai. Uždraudus pasakoti apie nusižudymo būdą spaudoje, nusižudymų nesustabdysi, bet – galima kalti lengvatikiams, kad kovojama su savižudybėmis Lietuvoje nusispjaunant į tų savižudybių prevenciją bei priežastis.

Kitas nutylėjimo pavyzdys – Švietimo ir mokslo ministrės (ŠMM) Jurgitos Petrauskienės vyras, kurio įmonė laimėjo ŠMM konkursus 12 kartų iš 12. VTEK-as, vadovaujamas karbauskininkės, problemos nemato, tylu.

Taip pat tylu apie R. Karbauskio melą, neva jis nebalsuoja žemės ūkio klausimais. Anot priversto pasitraukti iš LVŽS frakcijos Justo Džiugelio, R. Karbauskis visada dalyvavo balsavime. Tiek apie klestinčią korupciją pačioje LVŽS. Kaip sakoma, nieko nėra naujo net ir po LVŽS saule.

Galima siekti nutildyti žiniasklaidą sukuriant daugumą Seime kviečiantis į koaliciją ir tokius politinius parazitus kaip partija Tvarka ir Teisingumas, su kuriais „mes niekada nebendrausime“ (R. Karbauskis, 2016).

Premjeras S. Skvernelis suvokia, kad problema maži atlyginimai. Todėl jis imsis priemonių priversti privačias įmones kelti atlyginimus… nepriklausomai nuo darbo našumo, kuris vienas žemiausių ES. Darbo našumas Lietuvoje 2017 m. augo lėčiau, negu didėjo darbo jėgos sąnaudos ir tik Rumunija, Bulgarija bei Vengrija pasirodė dar prasčiau. Mes dar toli nuo ES vidurkio. O nuo darbo našumo priklauso algos dydis.

Ir ne tik: nesant rimtai profsąjungų jėgai Lietuvoje, galinčiai adekvačiai ginti samdomą darbuotoją, LVŽS nusprendė parodijuoti profsąjungą griebiantis kainų reguliavimo. Tad nori nenori bus keliami mokesčiai kažkokia forma arba bus imamasi masinio skolinimosi, nes kaip kitaip finansuoti jų kreivai įsivaizduojamą gerovės valstybę, kai didysis kapitalas vis išsisuka nuo kapitalo mokesčių, o iškreipta karbauskininkų žemės monopolio ir ES dotacijomis žemės ūkio rinka kažkaip vis išvengia skaidrumo ir adekvačių mokesčių?

Bet kai tik savi kai kurie LVŽS politikai linksta pripažinti, kad LVŽS remia didįjį kapitalą ir todėl jie niekuomet nesusitvarkys su skurdu Lietuvoje, tokie tuojau suvalgomi pačios partijos prievaizdų.

Ir ką apie tai sako šiaip lyg ir kairiųjų pažiūrų Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas? Sako, kad kieno vežime sėdi, to ir dainą dainuok. Taip ir darda LVŽS vežimas autoritarizmo link, dainuojant ditirambus totalitarinei, šiek tiek fašistuojančiai, šiek tiek komunistuojančiai valstybei.