aA
Susisiekimo ministro Roko Masiulo išvadinti bebrais LSDDP bachūrai Seime ant kelių pastatė dūchus Ramūną Karbauskį, Saulių Skvernelį ir visą LVŽS. Mat įpiršo šiems išsigandusiems atsakomybės už chaosą Seime ir Vyriausybėje „profesionalams“ mintį, kad atėjo sunkiasvorių politikų laikas, o LVŽS tokių neturi.
Arkadijus Vinokuras. Kaip politiniai lavonai valdžią Lietuvoje periminėja
© DELFI / Andrius Ufartas

Vartoju kalėjimo žargoną ne šiaip sau. Jau šiandien kam likti ministrais, o kam ne nurodinėja pralaimėjęs visus tris rinkimus, neturintis jokios paramos visuomenėje Gediminas Kirkilas. Jo apsimetėliai kairiaisiais kriminalinės kalėjimo subkultūros pavyzdžiu periminėja valdžią Lietuvoje, įžūliai diktuoja sąlygas. Ir dar G. Kirkilui verčiasi liežuvis kalbėti apie politinę kultūrą.

Šiandien, visiems matant, mažuma valdančioje koalicijoje nurodinėja antram pagal svarbą asmeniui po prezidento valstybėje Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pasitraukti savo noru iš posto. Tik trūksta grasinimo „jeigu ne, tai...“. LSDDP nurodinėja ir susisiekimo ministrui trauktis iš posto, nes „tas blogai dirba“. Šis darinys reikalauja dviejų ministrų portfelių susimovusiems savo kolegoms ir darbo vietos G. Kirkilui aukščiausiame poste. Kitaip tariant, valdžią formuoja ne partinė LVŽS dauguma Seime, bet iš piršto vardan lovio laužta „partija“. Jeigu manote, kad ciniškumo ir buko įžūlumo dugnas jau pramuštas, tai toli gražu. Štai tokiame kontekste buvęs LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius fantazuoja apie „dviejų partijų susivienijimą“. Taip griebiamasi už menkiausio šiaudo, net jeigu tas šiaudas tik menamas.

Su giliu susidomėjimu gera dalis kritiškai mąstančių piliečių laukia išrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos. Nes tik po jos pagaliau pamatysime tikrą G. Nausėdos veidą, moralinį stuburą ir atsakomybę Lietuvos demokratijai. Kalbėti retoriškai apie gerovės valstybę naudojant burtinius žodžius, skambančius lyg hebrajiškus abra -ka – dabra, gali bet kas, bet kaip dirbti su „naująja“ ir „kairiąja“ koalicija, praktiškai sudarytą iš dešiniųjų, kurios Vyriausybės vadovas negali apsispręsti, ar jis liks vyriausybės vadovu, ar ne, pareikalaus išskirtinio prezidento principingumo bei toliaregiškumo. Jo atsakomybės ribose jis gali veikti Seimą ir ypač bei būtinai visuomenės nuomonę. Nes jai reikės aiškinti vienokį ar kitokį prezidento sprendimą. G. Nausėdos rinkėjai nėra lengvai manipuliuojami, beje.

Akivaizdu, kad gerovės valstybės su gangrenuojančia LVŽS ir koalicijos partneriais prezidentas niekaip nepastatys, nesvarbu butaforinės, nesvarbu neva kairiosios koalicijos programos, skirtos toliau maustyti lengvatikius. Šiandien gi tikimasi patraukti savo pusėn būsimus rinkėjus būdu, kurį tiesmukai išsakė dar vienas G. Nausėdos rėmėjas, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis: „Aš jau turiu būdą, kaip savo planą įgyvendinti be apklausų ir nusipirkti gyventojų pritarimą.“

Be jokios abejonės, G. Nausėdai iššūkį kelia nesislepiant merkantiliškai mąstantys Lietuvą valdantys veikėjai, drebantys iš baimės pelnytai pradingti iš jau seniai nustekento Lietuvos politinio elito, į kurio klubą nei vieno padoraus ir save gerbiančio piliečio su pagaliu nenuvarysi.

O galėjo G. Kirkilo rango politikas nepasiduoti aklai baimei jo supratimu tapti niekuo ir su aukštai pakelta galva bei galima pagarba išeiti atostogų bent jau vienai Seimo kadencijai. Tokį sprendimą priėmė LSDP, netekusi rinkėjų pasitikėjimo 2016 metų rinkimuose. Kad sprendimas buvo pagrįstas tikra, o ne menama politine kultūra, rodo teigiami partijai rezultatai visose trijose rinkimuose. Tikra politinė kultūra tikroje demokratijoje reikalauja pralaimėjusios partijos pasitraukimo į opoziciją, o ne lįsti į valdžią per užpakalines duris, netekus rinkėjų pasitikėjimo.

Ką mano apie tai G. Nausėda? Ar jis ir toliau atsimušinės žodžiais, esą jis negali priversti Seimo pasileisti patį save, nes Seimo nariai nenori atsidurti gatvėje? Gerai bent, kad G. Nausėda jau pareiškė, kad stos piestu prieš amoralią iki gyvos galvos Seimo nario rentą. Palyginus šį Seimą su 1991 sausio tryliktą prie Televizijos bokšto sužeistais septyniais šimtais drąsuoliais, pastariesiems tikrai ir pagrįstai derėtų suteikti rentą iki gyvos galvos.

Ir parodykite nors vieną darbą praradusį darbuotoją, kuriam valstybė garantuotų rentą iki gyvos galvos? Senieji bebrai po trisdešimties metų atostogavimo Seime ir taip nueis juokdamiesi visą kelią iki banko su prikimšta mašna. Sveiki atvykę į tikrą pasaulį, kuriame pensininkai vos suduria galą su galu ir kuriame net ir pabuvoję aukštuose postuose veikėjai šiandien dirba pavežėjais dėl to nei kiek nesigėdindami. Svarbiausia sąžiningai uždirbti duonos kąsniui, o ne apgailėtinai, lyg kokiam bomžui praradus elementarų padorumą ir savigarbą, nagais ir ragais laikytis už valdžios lovio.

Lietuva laukia Prezidento kaip kokybiškos demokratijos garanto. Neseniai paklaustas, ką mano apie naująjį prezidentą, vienas tik ką baigęs istorijos fakultetą studentas atsakė: „Ai, niekas nesikeis, kad tik netrukdytų“. Kai tokiu nusivylimu alsuoja pagyvenęs, dar sovietmetį menantis pilietis, yra viena. Bet visai kita, kai tuo nusivylimu suserga jaunas, išsilavinęs pilietis. Skaudu, net jeigu taip mąsto tik dalis jaunimo, arba net tik vienas. Todėl ir reikalingas prezidentas stipriu moraliniu stuburu, idant neleistų politiniams lavonams perimti Lietuvos valdymą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(95 žmonės įvertino)
4.5789

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Mikaitis

Karas Ukrainoje suomiams priminė Baltąją mirtį: sovietams siaubą varęs snaiperis juos privesdavo iki beprotybės

Praeitą savaitę kiek atsipalaidavome, trumpam pamiršome karą Ukrainoje bei kitas nūdienos...

Nebežino, kaip sustabdyti jaunimą gąsdinantį iškrypėlį: net nuskambėjo pasiūlymai maniaką medžioti (1)

Atšilus orams Saulėtekio alėjoje gyvenantys jaunuoliai vėl susiduria su viešai savo aistrą...

Dudas paaiškino, kaip plinta beždžionių raupai ir kas jiems imliausi: virusas sukelia charakteringus bėrimus

Beždžionių raupai toliau plinta. Jungtiniai Arabų Emyratai tapo pirmąja Persijos įlankos...

Delfi PliusKristina Pocytė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Po sukrečiančių įvykių Ukrainoje ragina Putinui siųsti aiškią žinią: kito kelio tiesiog nėra (1)

Visą šią savaitę vykstančiame Davoso pasaulio ekonomikos forume Šveicarijoje ypač daug dėmesio...

Šimonytė – apie Seime laukiantį dar vieną išbandymą: niekas koalicijos partnerių pririštų prie kojos nelaiko (1)

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jai kelia nerimą tai, jog Vakaruose daugėja balsų,...

Rusų karių siaubas – jų techniką niokojančios vakarietiškos raketos: naujausius bandymus amerikiečiai slėpė nuo rusų, priešui smogs kinetine jėga skrieja 5 kartus greičiau už garsą (7)

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje , Vakarų pasaulis nors ir vėluodamas, tačiau susiviejino ir...

Maksvytis – apie „nereikalingą“ bronzinę seriją ir pinigines baudas žaidėjams Sireika priekaištavo žalgiriečiams

Kauno „Žalgirio“ atstovams dar niekada neteko stebėti Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) finalo...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Sjeverodoneckas šluojamas nuo žemės paviršiaus, ten sprendžiamas šalies likimas (1)

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzianyko, Rusijos puolimas Ukrainoje...

Atliko pareigą: serijos dėl bronzos starte – „Žalgirio“ tritaškių rekordas tuščioje arenoje Websteris – paliktas nuošalyje (1)

Pirmą sykį istorijoje varžytis dėl trečios vietos Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) priverstas...

Dundulis apie prekių trūkumą ir kainas: kai kurie produktai pardavinėjami nuostolingai (3)

„Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis nevynioja žodžių į vatą ir sako,...