aA
Nepadarykit klaidos: ne rinkimų rezultatai buvo blogi – jie visada geri, nes kaip dauguma žmonių nori, taip ir būna.
Andrius Užkalnis
© DELFI / Domantas Pipas

Miestai gavo merus, maždaug tokius, kokių nusipelnė, o savivaldybių tarybose gavo menkai apmokamus balsavimo darbus tie, kas jungsis su bet kuo į bet kokias koalicijas, be jokių ilgalaikių lojalumų ar principų.

Lojalumas ar draugystės apskritai seniai užmiršti, numirę ir palaidoti, net gėlių ant kapo niekas nepasodins.

Politikoje nėra draugų, yra tik oportunistų gladiatorių kovos be taisyklių. Reikia tik būti pasirišus kaklaraištį, o daugiau galima viskas.

Jei tau šiandien nesusmeigė peilio į nugarą, tai tik todėl, kad labiau buvo paranku peilį smeigti kam nors kitam. Tau dar susmeigs ateity, būk ramus.

Dar mažiau principų negu politikai turi juos aptarnaujantys šakalai ir vištos pavidalo ereliai: viešųjų ryšių fokusininkai, įvaizdžio formuotojai, „influenceriai“ ir nuomonių lyderiai bei socialinių tinklų burbulų kunigaikštukai.

Teisėtai ir neteisėtai apmokamos komandos, laisvai samdomi ir savanoriaujantys mėšlo farmacininkai ir paskalų bei pusiau teisybės vartytojai ir kratytojai būna tiek pat lojalūs, kiek lojalūs būna samdomi žudikai arba teisininkai, atstovaujantys skerdikams.

Nors ne: samdomi žudikai ir teisininkai nors aiškiai žino, kokius užsakymus priima ir kokių atsisako, o socialinių tinklų patologiniai technologai dažniausiai kitaip motyvuojasi.

Kartais jie tiesiog dirba už pinigus, ir priima užsakymus (arba neima), bet dažniau burbulų valdytojai turi kitų siekimų: būdami sociopatai ir narcizai, jie su pasimėgavimu nardo viešos informacijos kanalizacijoje, išlenda į lauką ir purtosi, taškydami dumblus aplink, kaip purtosi šlapi šunys, kad tik daugiau žmonių apdrabstytų.

Taip jie („influenceriai“, ne šunys) pripildo savo tuščią savivertę ir vietoj meilės ir žmogiškumo pasikrauna energijos iš pagiežos ir niekšiškumo.

Žinot, būna tokie vairuotojai, kurie, pamatę balą kelkraštyje, ir pastebėję šaligatviu einančius žmones, tyčia per tą balą varo kuo smagiau, kad praeivius gerai apvarytų drumzlinu balos vandeniu. Tai čia socialinių tinklų lyderių mėgstamas minios linksminimo būdas.

Kitas – rinktis auką ir suspardyti minios akivaizdoje, o paskui, kai jau auka voliojasi ir kosėja kraujais, leisti pasireikšti ir palaikančios minios atstovams, kurie gal šiaip būtų per bailūs ir silpni, tačiau pargriautą ir leisgyvį padaužyti jie niekada neatsisakys.

Spardydami ir spjaudydami jie dar ir didžiuosis savimi ir vienas kitam darys „duok penkis“, nes auka juk nusipelnė ir čia jie ne tik linksminasi, bet ir teisingumą vykdo. Patys nuteisėm, patys baudžiam.

Būna tokie vairuotojai, kurie, pamatę balą kelkraštyje, ir pastebėję šaligatviu einančius žmones, tyčia per tą balą varo kuo smagiau, kad praeivius gerai apvarytų drumzlinu balos vandeniu. Tai čia socialinių tinklų lyderių mėgstamas minios linksminimo būdas.
A. Užkalnis


Kuo bjauresnė kova ir kuo šlykštesni kovotojai, tuo labiau jie vaizduoja moralinius autoritetus. Jie mėgsta postringauti apie parsidavusią kitą žiniasklaidą ir kitus „influencerius“, pabrėždami, kad jie patys ir jų pačių burbulas yra švarūs ir teisingi.

Kaip sovietų gestapo tėvo palikuonys: Feliksas Dzeržinskis, sumanęs ir organizavęs minčių kontrolės, laisvės smaugimo ir teroro mašiną, tarnavusią Rusijoje dešimtmečiais nuo pat revoliucijos laikų ir išperėjusią megalomaniakus nuo Lavrenrijaus Berijos iki Vladimiro Putino, buvo tikras, kad jis ir jo kolegos šventi ir švarūs.

„Šaltas protas, karšta širdis ir švarios rankos“, buvo kartojama tada.

Kadangi aš ir pats ne be nuodėmių (o geriausiai žino, kas vyksta operacinėse, būtent chirurgai – operuojami ligoniai būna užmigdyti bendrąja nejautra ir nieko neprisimena), pasilikau stovėti nuošalyje nuo pastarųjų kovų.

Tiesiog susirinkau žaislus ir išėjau pabūti nuošalėje. Man taip ne tik bus geriau nervams, tai tiesiog vienintelis būdas išgyventi. Padėti kitiems negaliu, pakenkti sau – laisvai. O kam man sau kenkti?

Pirmiausia, Artūras Zuokas buvo ir yra mano asmeninis draugas, ir anksčiau naiviai maniau, kad visi supranta, kad to neslepiu. Kurgi. Kaip „tyrėjai“, nuėję į Rūtos Janutienės laidas, skelbiasi išknisę praeitį apie mano senelį (tam pakanka paimti nuo lentynos enciklopediją), taip ir socialinių tinklų burbuliatoriai kaip kompromatą siuntinėja nuotrauką, kur Užkalnis ir Zuokas maudosi ežere. Tik pagalvokite, du žmonės ežere. Siaubas. O dar mes Trakuose kibinus valgėm.

Šiaip jau geriau ežere maudytis, negu anoniminių patyčių grupių kanalizacijoje nardyti arba iki alkūnių nosį sukišus kokainą šnioti arba alkoholio komoje paipaliotis, kaip ne kurie, bet argi aš jiems teisėjas.

Kažką gero pasakyti nebuvo įmanoma per tą rinkimų kampaniją, tai niekas ir nebandė. „Vagis“, „teistas“, „šiukšlės“, „ko jūs mane čiupinėjate“ – tai aš ir pagalvojau, kad man ten nebe vieta.

Kai plastikos chirurgas man operavo perteklinę pilvo odą po svorio netekimo, tai paprašiau, kad dar ir smegenis pajunginėtų tuo pačiu. Kažką ten padarė (nežinau, buvau bendroje nejautroje), liko randas ant pakaušio ir dabar kartais galiu be imtuvo klausytis radijo laidų ir šiaip girdžiu balsus, bet užtat dabar kur kas geriau orientuojuosi aplinkoje ir žinau, kur man lįsti nereikia, jei noriu ilgai ir laimingai gyventi.

Apie maistą, kvepalus, keliones, šuniukų skiepus ir vaikų auklėjimą rašyti gerokai įdomiau, ir pykčio ten jokio. Arba beveik jokio.

Jei galvojot, kad purvabrydžio kovose jau matėt viską, tai labai klystate. Prezidento rinkimuose bus dar murziniau ir dar baisiau dvoks.
A. Užkalnis


Tačiau jei galvojot, kad purvabrydžio kovose jau matėt viską, tai labai klystate. Prezidento rinkimuose bus dar murziniau ir dar baisiau dvoks.

Vietoje juodųjų technologijų bus rudosios technologijos, skystos konsistencijos, plius balutės iš tulžies su nesuvirškintu skrandžio turiniu: morkytės ir atrajoti kąsniai mirgės pavasario saulutėje.

Dar prisidės referendumas dėl dvigubos pilietybės, ir ten bus papildomas pragaro ratas: stumdydamiesi, kaip žiurkės prie šiukšlių konteinerio, lietuviai aršiai stengsis parodyti patriotizmą, gadindami gyvenimą ir kandžiodami gerkles kitiems lietuviams.

„Jei gali kitam užnuodyti gyvenimą, kodėl to nedarai?“ Kai rinkimuose gali spardyti politikus ir mėtyti į juos puvėkais, tai referendumas yra totaliniai „heito“ atlaidai ir ten kiekvienam galima apstumti visus ir kiekvieną.

Jūs neįsivaizduojate, kaip gera šitame nebedalyvauti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(178 žmonės įvertino)
3.7584

Top naujienos

Valinskas: Pranckiečio atstatydinimas gali būti tik žingsnis tam, kad Karbauskis iš frakcijos lyderio staiga taptų niekuo (69)

„Ir socialdarbiečiai, ir konservatoriai, ir visi kiti – jei tik matys progą, kad gali Karbauskį...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (161)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (11)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (124)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Ši liga žmogų naikina tyliai: iš pažiūros nekaltas rankų drebėjimas – rimtos bėdos ženklas (4)

Parkinsono liga – tai neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities,...

Žinomas verslininkas Liudvikas Andriulis prabilo apie vaikystėje patirtus sunkumus (45)

Verslininkas Liudvikas Andriulis prieš keletą metų tapo itin žinomas dėl savo aštrių...

Ingrida Martinkėnaitė: kaip neprarasti motyvacijos

Prisižadėjote sau per šiuos metus nubėgti gausybę kilometrų, numesti tuos likusius penkis...

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (6)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...