aA
Jėzus vėl atėjo į sinagogą, o ten buvo žmogus su padžiūvusia ranka. Fariziejai stebėjo, ar jis gydys jį šabo dieną, kad galėtų apkaltinti.
© Shutterstock nuotr.

Tuomet Jėzus tarė žmogui su padžiūvusia ranka: „Stok į vidurį!“ O juos paklausė: „Ar šabo dieną leistina gera daryti, ar bloga? Gelbėti gyvybę ar žudyti?“ Bet anie tylėjo.

Tada, rūsčiai juos apžvelgęs ir nuliūdęs dėl jų širdies kietumo, tarė tam žmogui: „Ištiesk ranką!“ Šis ištiesė, ir ranka atgijo. (Mk 3, 1–5)

Praeitą ketvirtadienį Romos Katalikų Bažnyčia šventė Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių) iškilmę, o šiandien liturginiame kalendoriuje nurodytas IX eilinio laiko sekmadienis. Tad atidžiau pažvelkime į šio sekmadienio Evangelijos teksto detales.

Pirmiausiai Jėzus liepė žmogui su padžiūvusia ranka stoti į vidurį (Mk 3, 3). Krypti į gera ar į bloga – žmogus nuolatos turi galimybę rinktis. Evangelija drąsina ryžtingai priimti teisingus sprendimus.

Turbūt visose gyvenimo srityse nevertėtų vadovautis kraštutinumais, bet ieškoti pusiausvyros – aukso vidurio, nes, pasak biblinės išminties, gyvenimas bei gero ir pikto pažinimas yra Edeno sodo viduryje (Pr 2, 9).

Senajame Testamente žydų tauta taip pat, galime sakyti, buvo pastatyta į vidurį, turėjo galimybę rinktis: „Padėjau prieš tave gyvenimą ir mirtį, palaiminimus ir prakeikimus. Rinkis gyvenimą, kad tu ir tavo palikuonis būtumėte gyvi“ (Įst 30, 19).

Po to Jėzus drąsina žmogų sakydamas: „Ištiesk ranką!“ (Mk 3, 5). Vadinasi, esame kviečiami ištiesti ranką Jėzui, atsigręžti į gyvenimą. Jis yra Mokytojas ir Gydytojas. Jis visada laukia kiekvieno tiesiogiai, asmeniškai susitikti.

Velykinėje Rytų Bažnyčios ikonoje Jėzus per savo mirtį paima Adomą, paima laukiančius žmones už rankos ir veda juos į šviesą, į gyvenimą. Jėzus užlipa ant pragaro vartų, kuriuos jis pats ką tik atvėrė ir pargriovė.

Mes pasijuntame įtraukti į šį veiksmą. Ikona yra lyg atviras langas į neregimybę. Kristaus prisikėlimas yra taip pat mūsų prisikėlimas.

Kiekvienas vyras, žvelgdamas į šią nuostabią Prisikėlimo ikoną, yra kviečiamas susitapatinti su Adomu, o kiekviena moteris – su Ieva, ir ištiesti savo ranką, kad leistųsi Kristaus pagaunami ir iškeliami iš tamsos.

Todėl Jėzus tarė žmogui su padžiūvusia ranka: „Stok į vidurį ir ištiesk ranką!“ Tai yra atsistok, prisikelk ir ištiesk man ranką, kad aš galėčiau tave iškelti iš mirties, perkeisti tavo ranką, kuri galėtų atlikti gerus darbus.

Neatsitiktinai ranka iš kitų kūno narių yra dažniausiai minima Šventajame Rašte (daugiau negu tūkstantį penkis šimtus kartų). Tik perkeista ranka randa drąsos paduoti stiklinę šalto vandens ištroškusiam, teikti palaiminimą ir paguodą nuliūdusiems, pakelti sukniubusius.

Krikščionys žino, kad yra ir rankų Evangelija, Geroji Naujiena, kuri verčiama į sakramentinius veiksmus, ženklus, darbus, gestus: rūpinantis ligoniais ir kenčiančiais, ginant taiką ir kovojant už teisingumą.

Tik dabar suprantamas tampa ir Jėzaus klausimas: „Gelbėti gyvybę ar žudyti?“ (Mk 3, 4). Išties šiam žmogui negrėsė fizinė mirtis, bet, nesusitikus Jėzų, nepakilus iš tamsos, neatradus tikėjimo ir gyvenimo pusiausvyros, jam grėsė dvasinė – amžina – mirtis.

Jėzui atėjo ieškoti ir gelbėti, kas yra pražuvę (Lk 19, 10). Jam fizinė žmonių sveikata svarbi, tačiau amžinasis mūsų likimas svarbesnis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Finaliniai TS-LKD kandidatų debatai. Šimonytė ir Ušackas deklaravo, dėl ko niekada nesutartų su valdančiaisiais (543)

Pirmadienį Kaune vyko finaliniai Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD )...

Seime svarstomas naujas mokestis: nori apmokestinti spausdintuvus (545)

Seime liko paskutiniai žingsniai dėl naujo mokesčio priėmimo, kuris, veikiausia, išaugintų...

Imperijos griūtis: Ukrainos bažnyčia skaldo Putino kuriamą slavų pasaulį (193)

Ką reiškia Ukrainos stačiatikių bažnyčios galimas susivienijimas ir atsiskyrimas nuo Maskvos? Ar...

Į Lietuvą atkeliauja bjaurus atmosferos frontas: smarkus vėjas atneš ir pirmąsias snaiges (14)

Spalio 22 dieną daugelyje Lietuvos rajonų termometrai rodys 6–11 °C. Visoje šalyje lankysis...

Nustelbė viską, ką teisėjas yra regėjęs: gauja nuteista už sistemingą pažeidžiamų merginų prievartavimą kai kurioms tebuvo 11 metų (40)

Gauja nubausta už „niekšiškus ir siaubingus“ nusikaltimus, o vadeiva įkalintas iki gyvos...

Neįtikėtini pokyčiai: pusės savo svorio atsikratė pakeitusi vieną įprotį (24)

„Atsimenu atvejį, kai su vaikais atvykome į atrakcionų parką ir jie norėjo, kad kartu...

Atimtų vaikų mama: neįsivaizduoju, kaip reikės atitaisyti vaikams padarytą žalą (1233)

„Aš jau kalbu ramiai – visos ašaros praverktos“, - sako kaunietė Eglė. Rugsėjo pabaigoje...

„Dzūkiją“ gyręs Šaras pokštavo dėl prametančio Jankūno: man irgi sakydavo – nuo vasario, Šarai (2)

Tik po gyvybiškai svarbių Thomo Walkupo ir Leo Westermanno tritaškių Šarūnas Jasikevičius...

Europos žaizda, kurioje šlovinamas komunizmas: viskas atrodo taip, kaip pas mus buvo „prie ruso“ (434)

Pirmojoje pasakojimo dalyje rašiau apie Moldovos teritorijoje esančią Padniestrę – regioną,...

Pavasarį gimsiantis Meghan Markle mažylis sumaišys kortas eilėje į sostą, bet princu ar princese netaps (7)

Prieš penkis mėnesius Meghan Markle, Sasekso kunigaikštienė, Vindzoro pilyje ištekėjo už princo...