Teiginiai

„SpaceX“ raketa „Starship IFT-2“ atsitrenkė į dangaus kupolą.

Verdiktas

Melas. „SpaceX“ teigimu, raketos savaiminio susinaikinimo mechanizmas suveikė po to, kai ji prarado signalą su misijos kontrolės centru, o ne dėl to, jog atsitrenkė į kupolą. Viešai prieinama informacija rodo, kad raketos ir kosminiai laivai nesusiduria su kupolais keliaudami iš Žemės atmosferos arba grįždami į ją.

Melo detektoriaus komentaras

„SpaceX“ raketa „Starship IFT-2“, sukurta skraidinti astronautus į Mėnulį ir už jo ribų, pirmą kartą pasiekė kosmosą. Tačiau po 9 minučių skrydžio „SpaceX“ prarado signalą su raketa ir ši susprogo (čia).

„SpaceX“ įmonės teigimu, raketos sprogimas įvyko po to, kai dingo jos signalas su misijos kontrolės centru, o tada ir suveikė savaiminio susinaikinimo mechanizmas (čia). Tokiu mechanizmu siekiama išvengti netikėtų padarinių, t.y., kad nekontroliuojama raketa negrįžtų į Žemę ir nesukeltų pavojaus žmonėms ir aplinkai (čia).

Klaidinanti žinutė

Tai jau antras „Starship“ raketos bandymas šiais metais. Balandžio mėnesį „Starship“ kapsulė turėjo atsiskirti nuo pirmosios pakopos raketos stiprintuvo, bet atsiskyrimas neįvyko ir raketa pradėjo suktis. Praėjo daugiau nei 40 sekundžių kol raketos susinaikinimo funkcija įsijungė ir raketa sprogo (čia).

Tačiau dangaus kupolas negalėjo sukelti raketos sprogimų.

NASA Goddard“ kosminių skrydžių centro komunikacijos vadovė Lora Bleacher agentūrai „Reuters“ teigė, kad NASA yra įvykdžiusi daugybę raketų ir erdvėlaivių skrydžių į Saulės sistemą ir už jos ribų, tačiau su minimu kupolu neteko susidurti (čia).

Daugiau nei 90 metų fiksuojamos nuotraukos virš Žemės atmosferos, bet jose nesimato dangaus kupolo (čia).

Nuo 1958 m. NASA į kosmosą paleido daugiau nei 250 kosminių aparatų, rašoma agentūros interneto svetainėje (čia). NASA taip pat yra atlikusi šimtus skrydžių į kosmosą su žmonėmis, pradedant „Merkurijus“ paleidimu 1961 m. (čia), bet agentūrai neteko susidurti su kupolu.

Kitai „SpaceX“ raketai „Falcon 9“ prireikė daugybės nesėkmingų bandymų ir sprogimų, kol galiausiai pavyko sėkmingai pakilti ir nusileisti. Dabar raketa reguliariai gabenami žmonės ir daiktai į Tarptautinę kosminę stotį. Vien tik šiais metais „Falcon 9“ atliko daugiau nei 70 sėkmingų skrydžių (čia).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)