astronautai

137 straipsnių

Astronautas arba kosmonautas yra žmogus, kuris yra paruoštas pagal specialią skrydžių programą kosminiams pilotuojamiems skrydžiams; jis gali būti komandos nariu arba pilotu. Rusijoje žmogus yra vadinamas kosmonautu, o JAV – astronautu.

Kinija į savo orbitinę stotį „Tiangong“ („Dangaus rūmai“) nusiuntė naują įgulą. Kosminis laivas „Shenzhou 18“ su trimis astronautais vėlų ketvirtadienio vakarą (vietos laiku) pakilo iš Cziuciuanio kosmodromo Gobio dykumoje šalies šiaurės vakaruose. Kosminį laivą iškėlė nešančioji raketa „Langer Mars...

Bulgarijos „kosminio“ valgiaraščio, sukurto pirmajam ir antrajam Sovietų Sąjungos ir Bulgarijos kosminiams skrydžiams, kurie yra mokslinio projekto „Shipka“ pagal programą „Interkosmos“ dalis, sukūrimas siejamas su akademiko Cvetano Cvetkovo (1943-2022 ) vardu.

Mėnulis iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai ramus ir neaktyvus. Tektoninių plokščių jis neturi, aktyvių ugnikalnių irgi seniausiai nebelikę. Visgi kartais drebėjimų pasitaiko, ir nors dažniausiai juos sukelia nukritęs meteoritas, taip būna ne visada.

Melas
Melo detektorius
Kodėl iš tiesų sprogo „SpaceX“ raketa?

Pastaruoju metu socialinių tinklų naudotojai teigia, kad Elono Musko įmonės „SpaceX“ paleista raketa pataikė į nematomą dangaus kupolą ir sprogo. Tačiau toks teiginys neatitinka tikrovės.