Žiniasklaidos kanalo dispozicijon pateko Rusijos žmogaus teisių gynėjui ir žurnalistui Vladimirui Osečkinui adresuotas laiškas nuo pseudonimu „Permainų vėjas“ pasirašiusio asmens.
Laiške nurodoma, kad Kremliaus galva Vladimiras Putinas, prieš paskelbdamas apie įsiveržimą į Ukrainą, svarstė lokalaus karinio konflikto su Japonija variantą.
„Tikimybė, kad [Rusija ir Japonija] pasieks aštraus susipriešinimo ir netgi karo stadiją, buvo ganėtinai didelė. Kodėl, galų gale, buvo nutarta kariauti su Ukraina, neaišku“, – rašoma minėtame laiške.
Laiške kalbama ir apie tai, kad 2021-ųjų rugpjūtį Kremlius kūrė „ganėtinai rimtus planus pradėti lokalaus masto karinį konfliktą su Japonija“. Visgi praėjus keliems mėnesiams Rusijos Federacijos vyriausybė nutarė pradėti invaziją į Ukrainą.
Minėtina ir tai, kad tuo pačiu metu buvo planuota paleisti Kremliaus propagandos mašiną, turėjusią klijuoti japonams fašistų ir nacistų etiketes.
Kaip rašo korrespondent.net, laišką išanalizavo „Bellingcat“ atstovas Christo Grozevas. Tiriamosios žurnalistikos specialistas laišką sakė parodęs dviem FSB darbuotojams (buvusiam ir šiuo metu einančiam pareigas toje tarnyboje). Abu pareiškė neturį abejonių, kad laiško autorius – jų kolega.
Tarp Japonijos ir Rusijos Federacijos egzistuoja neišspręstas konfliktas dėl dar SSRS po Antrojo pasaulinio karo okupuotų šiaurinių Japonijos teritorijų: Kunaširo, Iturupo, Šikotano ir Habomajaus salų.
„Japonijai tai yra kertinis dabartinės jos geopolitikos akmuo: jos, kaip Antrajame pasauliniame kare pralaimėjusios valstybės, statusas iki šiol trukdo turėti oficialias ginkluotąsias pajėgas, užsienio žvalgybos tarnybą ir begalę kitų institucijų. Kurilų salų susigrąžinimas Japonijai faktiškai reikštų po karo įgyto statuso persvarstymą ar netgi atšaukimą“, – rašė laiške buvęs FSB darbuotojas.
Kinija, savo ruožtu, bet kokius bandymus peržiūrėti po karo sudarytus susitarimus vertina neigiamai, taigi, galima Tokijo pergalė ginče dėl Kurilų salų Pekinui neatrodytų priimtina. Jei taip nutiktų, Kinija galėtų pasistengti sukelti Rusijai problemų.
Buvęs Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe mėgino susitarti su Rusija dėl Kurilų salų ir dėl šalies žvalgybos tarnybos reformavimo.
2021-ųjų rugpjūtį FSB išslaptino informaciją, atskleidžiančią, kaip Antrojo pasaulinio karo metais Japonijos specialiosios tarnybos kankino sovietų šalies piliečius.
FSB demaskavęs asmuo nurodė, kad tarnybai buvo pavesta surengti prieš Japoniją nukreiptą informacinę kampaniją, turinčią padaryti tam tikrą poveikį Rusijos žmonėms.
Rugpjūčio 16 d. Rusijos žiniasklaidoje pasipylė išslaptintiems dokumentams aptarti skirtos publikacijos, tačiau jose buvo rašoma apie tai, kad japonai esą vykdė siaubingus biologinius eksperimentus su sovietų belaisviais ir ypač blogai su jais elgėsi.
„Jie tarsi pakeitė Japoniją Ukraina“, – rašoma laiške.
Buvęs FSB darbuotojas pridūrė, kad karas Rusijai buvo neišvengiamas dėl maniakiško Kremliaus režimo noro su kuo nors kariauti.
Top naujienos
Galingas smūgis rusų okupantams: išsigelbėti pavyko tik blaiviausiems
Nepriklausomi Rusijos „Telegram“ kanalai skelbia naujų detalių apie Naujų metų dieną...
Rusai masiškai palieka Kazachstaną (9)
Rusijai paskelbus dalinę rezervistų mobilizaciją, į Kazachstaną atvyko per 400 tūkst. rusų....
Ūkininkai gamina kryžius – pirmadienį planuoja rinktis prie gamyklų ir prekybos tinklų (2)
Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė...
Maža indėlių grąža nepatenkintiems žmonėms ekspertė siūlo apsidairyti: yra naudingesnių pasiūlymų
Didiesiems šalyje veikiantiems bankams neskubant mokėti dosnesnių palūkanų už juose laikomus...
Karas Ukrainoje. Prigožinas apie nuožmius mūšius Bachmute: kovoja iki paskutinio rytą rusų pajėgos atakavo Charkivą
Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino priešo vadavietę, raketų sistemą ir...
Lukas mina 7000 km iki Tanzanijos: savo kelione siekia paskatinti pokyčius
Lukas Paltanavičius su savo kolege Aisha Hassan nuo Olandijos iki Tanzanijos mina dviračiais. Apie...
Socialinė medija keičiasi nuolat: patarė, kaip tai išnaudoti prekių ženklų komunikacijoje
„Jei galėtume pasikliauti vienu dalyku, jis būtų toks – socialinė medija keičiasi...
Justė Arlauskaitė-Jazzu paatviravo apie nėštumą ir staigų gimdymą: gimė mano vaikas, o aš su juo gimiau iš naujo (2)
„Jau seniai norėjau dingti nuo scenos, nes man pasidarė per sunku ant jos būti, todėl, matyt, ir...
Odontologai prabilo apie baisią bėdą: tokios klaidos gali skaudžiai kainuoti (6)
Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių,...
Vilniuje su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios, mama maldauja padėti jį rasti
Vilniuje šeštadienį su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios. Nerime gyvenanti...