aA
Naujausiais duomenimis, išpuolio Berlyne aukų skaičius išaugo iki 12, dar 48 žmonės buvo sužeisti, antradienio rytą skelbia BBC.
Vokietijos žiniasklaida įvardijo išpuolio Berlyno Kalėdų mugėje įtariamąjį
© Reuters / Scanpix

Vokietijos žiniasklaida įvardijo įtariamąjį

Dienraštis „Die Welt“ įtariamąjį įvardijo kaip 23 metų Navedą B. iš Pakistano, teigiama, kad jis gimė 1993 m. sausio 1 d. Die Welt teigia, kad įtariamasis galėjo glaustis pabėgėlių prieglaudoje.

Policija patvirtino, kad išpuolis tiriamas kaip „galima teroro ataka„ tiriama versija, kad sunkvežimis specialiai rėžėsi į žmonių minią Kalėdinėje mugėje. Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maizière teigė, kad pirminiai įrodymai rodo, kad tai buvo teroristinis išpuolis.

Svarbiausi faktai:

- kalėdinės mugės metu Berlyne į minią įvažiavo sunkvežimis

- žuvo 12 žmonių, sužeisti 48

- vairuotojas sulaikytas, šalia sėdėjęs asmuo žuvo

- sunkvežimis buvo registruotas Lenkijoje

- apie žuvusius lietuvius duomenų nėra

- įtariama, kad tai teroro išpuolis

Policija Twitteryje pranešė, kad Kalėdinės mugės metu į žmonių minią įvažiavusio sunkvežimio vairuotojas buvo sulaikytas, o šalia jo sėdėjęs keleivis mirė nuo sužalojimų.

Kalėdų mugė yra įsikūrusi Breitscheidplatz aikštėje, netoli pagrindinės parduotuvių gatvės Kurfuerstendamm, vakarų Berlyne.

BBC rašo, kad po šio išpuolio beveik 50 žmonių atsidūrė ligoninėje, o mažiausiai keturi patyrė labai rimtus sužalojimus.

Vokietijos naujienų agentūra DPA cituoja saugumo tarnybų atstovus teigiančius, kad sunkvežimį vairavo prieglobsčio prašytojas iš Afganistano ar Pakistano, į šalį atvykęs vasario mėnesį.

Dienraštis „Tagesspiegel“ nurodė, kad šis vyras buvo žinomas policijai, tačiau ne dėl ryšių su teroristais, o dėl nesunkių nusikaltimų.

Berlyno policijos atstovas Winfriedas Wenzelis sakė, kad įtariamas sunkvežimio vairuotojas buvo sulaikytas apie 2 km nuo išpuolio vietos, netoli Berlyno Pergalės kolonos, ir šiuo metu yra apklausiamas.

Sunkvežimio numeriai rodo, kad jis buvo registruotas Lenkijoje.

Policija mano, kad jis galėjo būti pavogtas.

Policijos teigimu, miręs sunkvežimio keleivis buvo lenkas.

Išpuolis Berlyno Kalėdų mugėje
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybęGrupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už įvykdytą teroro išpuolį Berlyne, per kurį žuvo 12 žmonių. Per savo naujienų agentūrą „Amaq“ grupuotė išplatino pareiškimą, kuriame skelbia, kad ataką organizavo „Islamo valstybės karys“, skelbia „Independent“.Kol kas nėra aiškus ryšys tarp užpuoliko ir grupuotės, nes pastaroji praeityje prisiimdavo atsakomybę ir už „vienišų vilkų“ rengtus išpuolius.
L. Linkevičius laiške pasmerkė Berlyne įvykdytą teroristinį išpuolįLietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius savo laiške federaliniam Vokietijos užsienio reikalų ministrui F. – W. Steinmeier pasmerkė gruodžio 19 d. Berlyne įvykdytą teroro išpuolį, kurio metu sunkvežimiui įsirėžus į Kalėdų mugėje buvusių žmonių minią, žuvo 12 žmonių ir daugiau nei 50 asmenų buvo sužeista. L. Linkevičius taip pat pareiškė užuojautą žuvusiųjų ir nuo teroro išpuolio nukentėjusiųjų asmenų artimiesiems.Anot L. Linkevičiaus, Lietuva solidarizuojasi su Vokietija kovojant su terorizmu ir bet kokiomis neapykantos apraiškomis.Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad šio tragiško įvykio Berlyne metu būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai.Lietuvos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje susisiekė ir palaiko ryšį su kompetentingomis šalies institucijomis.
Sulaikytas įtariamasis paleidžiamas„Reuters“ praneša, kad pirmadienio vakare sulaikytas pakistanietis, kuris, kaip buvo įtariama, vairavo sunkvežimį, įsirėžusį į kalėdinę mugę Berlyne, yra paleistas, nes policijai neužteko įrodymų apkaltinti jį dėl šios atakos.
Brandenburgo vartai nušvito Vokietijos spalvomisBerlyno simbolis Brandenburgo vartai buvo nušviesti Vokietijos vėliavos spalvomis. Tai, kad pagrindinis miesto objektas nušviečiamas vėliavos spalvomis, jau tapo įprastu pagarbos gestu po to, kai yra įvykdomas teroro aktas.
24 sužeistieji išleisti iš ligoninės
Atpažintas sunkvežimyje nušautas žmogusKrovinių gabenimo įmonės, kuriai priklausė sunkvežimis, savininkas Arielis Zurawskis patvirtino, kad sunkvežimyje rastas nušautas žmogus - jo pusbrolis 37 metų Lukaszas Urbanas.  
Prokuroras: užpuolikas gali būti laisvėje Vokietijos prokuroras per spaudos konferenciją Miunchene teigė, kad „turime būti pasiruošę tam, kad ginkluotas užpuolikas vis dar yra laisvėje ir būti tam pasirengę. 
Identifikuoti 6 per išpuolį žuvę žmonės,  teigiama, kad jie visi yra vokiečiai. 
Vokietijos policija: mes suėmėme ne tą vyrą Vokietijos policijos pareigūnai teigia, kad suimtas įtariamasis pakistanietis yra ne tas vyras, kuris įvykdė ataką ir tikrasis įtariamasis vis dar gali būti laisvėje ir yra labai pavojingas bei ginkluotas. Tokią informaciją paskelbė Vokietijos žiniasklaidos portalas welt.de. Berlyno policijos viršininkas patvirtino, kad nėra tikras, ar suimtasis asmuo tikrai buvo ataką įvykdžiusio sunkvežimio vairuotojas, skelbia „Guardian“. Pasak Berlyno policijos vadovo Klauso Kanto, kurį cituoja naujienų agentūra „The Associated Press“, tikrasis piktadarys, nukreipęs vilkiką į žmonių minią per kalėdinę mugę, dar gali būti laisvas.„Tyrimas dar vyksta, reikia patikrinti DNR pėdsakus, atlikti kitus veiksmus. Šiuo metu aš nesu tvirtai įsitikinęs, kad sulaikytasis tikrai yra teroro akto vykdytojas“, - sakė žurnalistams K. Kantas.Pirmadienio vakarą Berlyno centre teroristas sunkvežimiu rėžėsi į minią per kalėdinę mugę. Mažiausiai 12 žmonių žuvo, dar 48 buvo sužeisti. Sunkvežimio vairuotojas buvo sulaikytas. Laikraščio „Welt“ duomenimis, tai - pakistanietis Navedas B. (Naved B.). Naujienų agentūra DPA, remdamasi valdžios atstovais, praneša, kad jis pateko į Vokietiją vasario mėnesį Balkanų maršrutu.
Vokietijos vidaus reikalų ministras: tai tikrai buvo teroro ataka Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maizière pabrėžė, kad „nėra jokios abejonės“, kad tai yra teroro ataka. Jis patvirtino, kad įtariamasis kilęs iš Pakistano, taip pat jis teigė, kad iš 48 sužeistų žmonių 18 būklė yra labai sunki. Vokietijos vidaus reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad įtariamasis saugumo pareigūnų nebuvo įtrauktas į pavojingų sąrašą. Jo paraiška dėl pabėgėlio statuso dar tik buvo nagrinėjama. 
Įtariamasis kaltinimus neigia Vokietijos žiniasklaida skelbia, kad įtariamasis neigia bet kokius jam metamus kaltinimus dėl Berlyno Kalėdinės mugės metu įvykdyto išpuolio. Apie tai informuoja DPA naujienų agentūra, kuri cituoja Vokietijos saugumo pareigūnus. Asmuo, įtariamas nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią Kalėdų mugėje Berlyne, neigia dalyvavęs atakoje, antradienį pranešė Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as„Jis tai neigia“, – žurnalistams sakė Th. de Maiziere'as ir pridūrė, kad įtariamasis iš Pakistano į Vokietiją atvyko 2015 metų gruodžio 31 dieną ir paprašė suteikti jam prieglobstį.Jo prašymas vis dar svarstomas, nurodė ministras.Pasak Th. de Maiziere'o, kol kas nei džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, nei jokia kita grupuotė neprisiėmė atsakomybės už kruviną pirmadienio ataką.Tačiau vidaus reikalų ministras pabrėžė, jog „neturima abejonių, kad šis siaubingas įvykis buvo ataka“.Pirmadienio vakarą sunkvežimiui įsirėžus į daug turistų pritraukdavusią kalėdinę mugę aikštėje šalia Kaizerio Vilhelmo Atminimo bažnyčios, žuvo mažiausiai 12 žmonių. Dar 48 asmenys buvo sužeisti, 18 iš jų – sunkiai.Pagerbiant išpuolio aukas prekyba Berlyno kalėdinėse mugėse antradienį buvo vienai dienai sustabdyta. Tačiau Th. de Maiziere'as pabrėžė, kad mugės ir masiniai renginiai kitose šalies vietose neturėtų būti atšaukti.„Būtų neteisinga juos atšaukti“, – sakė ministras.https://twitter.com/dpa/status/811164065418674176
Įtariamasis išpuoliu Berlyne nuo 2016 metų liepos mėnesio turėjo laikiną leidimą gyventi Vokietijoje, skelbia laikraštis „Die Welt“, cituodamas policijos raportą.Šaltiniai Vokietijos saugumo tarnybose sako, kad įtariamasis – 23 metų imigrantas iš Pakistano, policijai žinomas dėl įvykdytų smulkių nusikaltimų.
Skaičiuojami su pabėgėliais siejami išpuoliai VokietijojeVokietijoje pradėti skaičiuoti su pabėgėliais siejami nusikaltimai. Kaip praneša „The Guardian“, 2016 metų vasarį 15 metų Safia S centrinėje Hamburgo stotyje subadė policininką, teigdama, kad veikia „Islamo valstybės“ vardu.Birželio mėnesį Diuseldorfe buvo sulaikyti trys sirai, kaltinami teroristinio išpuolio planavimu.Liepą vyras, registruotas kaip 17-metis pabėgėlis iš Afganistano, Duisburgo traukinyje peiliu badė keleivius, rimtai sužeisdamas keturis turistus iš Honkongo.Po kelių dienų 27 metų siras Ansbache vykusiame muzikos festivalyje detonavo sprogstamųjų medžiagų prikištą liemenę. Jis žuvo, 15 žmonių buvo sužeista.
Berlyno kalėdinė mugė liks uždarytaPranešama, kad pagerbiant kruvino išpuolio aukas Kalėdų mugė Berlyne antradienį liks uždaryta. Kitos panašios šventinės mugės Vokietijoje turėtų veikti kaip įprasta.
A. Merkel: turime pagrindo manyti, kad tai buvo teroristinė atakaVokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį įvykdytą ataką Berlyne pavadino „baisiu poelgiu“. „Turime pagrindo manyti, kad tai buvo teroristinė ataka“, – sako ji. Vokietijos kanclerė patikino, kad už šią ataką bus nubausta taip griežtai, kaip leis įstatymas.A. Merkel sakė, kad „milijonai, įskaitant ją pačią, klausia savęs, kaip galime gyventi su faktu, kad per Kalėdų mugę žmogžudys gali atimti tiek daug gyvybių“. Ji taip pat teigė, kad „nenorime gyventi su blogio baime“.A. Merkel teigimu, būtų ypatingai bjauru, jei paaiškėtų, kad, kad išpuolio kaltininkai į Vokietiją pateko kaip pabėgėliaiJi sakė, kad ataka būtų ypač bjauri, jei jos kaltininkai į Vokietiją buvo įleisti kaip pabėgėliai.Ji sakė, kad daug sužeistų asmenų kovoja dėl savo gyvybių.A. Merkel taip pat padėkojo pagalbos tarnyboms ir pareiškė, kad pasitiki tiriančiais šį išpuolį. Vokietijos kanclerė informavo, kad po ministrų kabineto posėdžio vyks į nelaimės vietą.
Berlyno policija stiprina patruliavimąPolicija sako, kad mieste patruliuojančių pareigūnų skaičius buvo padidintas imantis atsargumo priemonių po 12 gyvybių nusinešusios atakos.Patruliuojantys policininkai bus ginkluoti automatiniais pistoletais ir vilkės neperšaunamas liemenes.
Vienas iš asmenų buvo nušautasVienas iš rastų negyvų Breitscheidplatze buvo nušautas, sako Vokietijos Brandenburgo žemės vidaus reikalų ministras. Spėjama, kad tai – lenkas sunkvežimio vairuotojas, kuris buvo išpuolio auka ir neturėjo nieko bendra su ataka, sakė Karlas-Heinzas Schröteris.
Sunkvežimyje buvęs lenkas mirė nuo gausybės žaizdųApie sunkvežimyje buvusį Lenkijos pilietį gaunama labai įvairios informacijos. Po įvykusio incidento, kaip tvirtina policija, transporto priemonėje jis buvo rastas negyvas.
Vokietijoje specialiosios pajėgos apieškojo oro uosto angarąVokiečių transliuotojas N24 praneša apie specialiąsias pajėgas, apieškojusias angarą, esantį Berlyno Tempelhof oro uoste
Vokietijos žiniasklaida įvardijo įtariamąjį Dienraštis „Die Welt“ įtariamąjį įvardijo kaip 23 metų Navedą B. iš Pakistano, teigiama, kad jis gimė 1993 m. sausio 1 d.  Die Welt teigia, kad įtariamasis galėjo glaustis pabėgėlių prieglaudoje. 
URM: nėra duomenų, kad Berlyne būtų nukentėję lietuviaiUžsienio reikalų ministerija (URM) kol kas neturi duomenų, kad per pirmadienio vakarą įvykusį išpuolį Vokietijos sostinėje Berlyne būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.Užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius Eltai teigė, kad ambasada Vokietijoje nuolat palaiko ryšį su vietos institucijomis, kol kas pagalbos į ambasadą nesikreipė nė vienas Lietuvos pilietis.
Policija: Berlyne sunkvežimis į Kalėdų mugę buvo nukreiptas tyčiaSunkvežimis, kuriam pirmadienio vakarą Vokietijos sostinėje įsirėžus į Kalėdų mugę žuvo mažiausiai 12 žmonių, į minią buvo nukreiptas tyčia, antradienį anksti ryte nurodė Berlyno policija.„Mūsų tyrėjai mano, kad sunkvežimis buvo tyčia nukreiptas į žmonių minią kalėdinėje mugėje“, – rašoma policijos pareiškime, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“.Didžiulis vilkikas „Scania“ užlėkė ant šaligatvio aikštėje šalia Kaizerio Vilhelmo Atminimo bažnyčios. Vyras, kuris, kaip įtariama, vairavo Lenkijoje registruotą sunkvežimį, buvo sulaikytas.
Aukų skaičius išaugo Naujausiais duomenimis, išpuolio Berlyne aukų skaičius išaugo iki 12, dar 48 žmonės buvo sužeisti, antradienio rytą skelbia BBC.

Kaip antradienio rytą rašo BBC, sunkvežimio savininkas Arielis Zurawski patvirtino, kad jo vairuotojas dingo ir buvo nepasiekiamas nuo pirmadienio 16 val. (17 val. Lietuvos laiku).

„Nieko apie jį negirdėjome nuo popietės“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

„Nežinoma, kas su juo atsitiko. Jis mano pusbrolis. Pažįstu jį nuo vaikystės. Galiu garantuoti už jį“, – sakė A. Zurawski.

Pagrindinis klausimas šiuo metu, ar tai, kas nutiko Breitscheidplatz aikštėje, buvo teroristinis išpuolis.

Vokietijos politikai kol kas nenori to vadinti teroristine ataka, nes esą dar daug detalių yra nepatvirtintos ar neaiškios.

Vidaus reikalų ministras Th. de Maiziere ARD televizijai sakė: „Šiuo metu dar nenoriu naudoti žodžio „ataka“, nors daug dalykų kalba apie tai“.

„Yra psichologinis efektas visoje šalyje renkantis žodžius. Norime būti labai labai atsargūs ir remtis faktiniais tyrimo rezultatais, o ne spekuliacijomis“, – pridūrė jis.

Vokietijos pareigūnai nurodė, jog nesama požymių, kad žmonėms tebegrėstų pavojus tame rajone, kur buvo surengtas numanomas teroro išpuolis.

„Tiriame, ar tai buvo teroro ataka. Kol kas nežinome, kas už to slypi“, – sakė policijos atstovas spaudai.

Vidaus reikalų ministras ir Berlyno meras informavo kanclerę Angelą Merkel apie situaciją, socialiniame tinkle Twitter pranešė jos atstovas spaudai Steffenas Seibertas.

Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas pareiškime sakė, kad tai buvo „bjaurus vakaras Berlynui ir šaliai“.

Preliminariais duomenimis, incidentas įvyko netoli Kurfiurstendamo alėjos pietvakarinėje miesto dalyje.

Incidentas įvyko Breitscheidplatz aikštėje, šalia Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčios.

Pasirodė pranešimai, kad sulaikytasis sunkvežimio vairuotojas yra pakistanietis, o žuvęs keleivis buvo lenkas. Iš pradžių buvo skelbiama, kad keleivis žuvo incidento metu, tačiau paskui pranešta, kad jis buvo nušautas.

Sunkvežimis - su lenkiškais numeriais

„The Guardian“ praneša, kad sunkvežimis buvo pažymėtas lenkiškais valstybiniais numeriais ir registruotas Gdansko mieste. Krovinių gabenimo kompanijos, kuriai priklausė sunkvežimis, savininkas Arielis Zurawskis Lenkijos radijo stočiai teigė, kad sunkvežimiu į Berlyną važiavo jo pusbrolis, tačiau jis sakė neįsivaizduojantis, kaip 15 metų vairavimo stažą turintis žmogus galėjo sukelti tokį incidentą.

Jis teigė, kad sunkvežimis galėjo būti pavogtas. Kompanijos atstovo teigimu, su vairuotoju lenku nebuvo įmanoma susisiekti jau nuo pirmadienio popietės.

„Jie kažką padarė mūsų vairuotojui“, - sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Reuters“ skelbia, kad žuvęs sunkvežimio keleivis buvo lenkas, vairuotojo tautybė ir tapatybė neskelbiama.

Vokietijos policija įtaria, kad tai buvo iš anksto suplanuota ataka, svarstomas galimas teroro išpuolio variantas.

Berlyno policijos pareigūnai pranešė, kad sunkvežimio priekaboje buvo rasti plieniniai strypai.

CNN duomenimis, sužeista 50 žmonių.

Pasirodė pirmieji pranešimai apie žuvusius žmones, rašoma, kad tokių jau yra devyni.

Sunkvežimio vairuotojas kol kas neidentifikuotas, teigiama, kad jis puolė bėgti, tačiau buvo sučiuptas ir sulaikytas. „Reuters“ praneša, kad dar vienas sunkvežimyje buvęs žmogus neišgyveno. Apie jų tapatybes duomenų kol kas nepateikiama.

Įtariamas ISIS prisidėjimas

„New York Post“ skelbia, kad už šios nelaimės slypi „Islamo valstybė“. Esą socialiniame tinkle „Twitter“ buvo paskelbta, kad ši teroristinė organizacija jau prisiėmė atsakomybę už šį įvykį. Vis dėlto tai dar kol kas nėra patvirtinta.

Įvykio liudytojai teigia, kad šis incidentas jiems primena tragišką įvykį Nicoje, kuris pareikalavo net 86 aukų.

Apie nelaimės metu nukentėjusius lietuvius žinių nėra

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) neturi žinių, kad per išpuolį Berlyne būtų nukentėję lietuviai.

„Susisiekėme su ambasada, kol kas duomenų, kad būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, neturime“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Įvykio liudininkė Emma Rushton savo išgyvenimais pasidalijo "Twitter" paskyroje:

"Sėdėjome, mėgavomės Kalėdų lemputėmis ir karštu vynu. Ketinome stotis, tačiau išgirdome garsų trenksmą. Pažvelgę į kairę pamatėme krentančias kalėdines lemputes ir sunkvežimį, traiškantį prekybvietes ir žmones.

Norėjome kuo greičiau iš ten ištrūkti. Norėjome pasiekti saugią vietą. Mano nuomone, sunkvežimis važiavo maždaug 65 kilometrų per valandą greičiu. Greta nebuvo jokių kelių. Nebuvo jokių ženklų, kad jis bando stabdyti. Tai neatrodė kaip nelaimingas atsitikimas. Negali būti, kad visa tai buvo nelaimingas atsitikimas. Sunkvežimis važiavo vidury Kalėdų mugės. Vieta, kurioje buvo pilstomas karštas vynas, buvo suknežinta. Mačiau kraujuojančius, ant šaligatvio gulinčius žmones".

Berlyno policija prašo pagalbos, išlaikyti rimtį ir neskleisti paniką galinčių sukelti gandų. Taip pat policijos atstovai įspėjo visus Berlyno gyventojus likti namuose.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel gedi žuvusiųjų, kai pirmadienį į Kalėdų mugę Berlyno centre įsirėžus sunkvežimiui žuvo mažiausiai devyni žmonės, pranešė jos atstovas.

„Gedime žuvusiųjų ir tikimės, kad sužeistieji gali būti išgelbėti“, – tviteryje parašė jos atstovas Steffenas Seibertas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Baltarusijos sulaikymo įstaigose – tikras pragaras: kraujo balose guli žmonės, iš už sienų girdėti gąsdinantys pokalbiai

Po Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų visoje šalyje nesiliauja protesto...

Savomis rankomis siuva rankines, kurios gali kainuoti ir tūkstančius – amato išmoko pats

Kaišiadorietis Irmantas Kanaševičius – tikras auksarankis. Jis savo rankomis siuva odines...

Parodė, kaip atrodo už 15 eurų išnuomojamas kambarys Palangoje: mus priėmė kaip mylimus giminaičius (88)

Garsusis „Youtube“ apžvalgininkas Paul De Miko arba Paulius Mikolaitis dažniausiai atostogauja...

Baltarusija neįsileido europarlamentaro Auštrevičiaus, kolegą iš Lenkijos deportavo papildyta (448)

Europarlamentaras Petras Auštrevičius sako negalėjęs išvykti į Baltarusiją, o jo kolega...

UEFA Čempionų lygoje – net aštuoni „Bayern“ įvarčiai į „Barcelonos“ vartus (45)

Penktadienio vakarą Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko mažuoju finalu pramintas UEFA Čempionų...

Minske – taikus protestas prie Vyriausybės rūmų: minia ir kariai nusiteikę taikiai Lukašenka: nelįskite į gatves (760)

Minsko Nepriklausomybės aikštėje šalia Vyriausybės rūmų penktadienį susirinko keli...

Prieš akis pasakiškas savaitgalis – kais iki +30, visą laiką švies saulė

Aukšto slėgio laukas įsitvirtinęs virš mūsų šalies ir toliau dovanos saulėtus ir malonius orus.

Vitalija Guobė

Švedams tai jau geriau nei seksas: tos vietos masažas kaip gydymo priemonė N-18 (9)

Perskaitėte pavadinimą? Gerai. Ne aš išgalvojau yoni heeling . Autorines teises turėtų...

Nerimą kelia naujas tyrimas: nepakankamai įvertinome Arkties tirpsmą (32)

Arkties ledynas tirpsta sparčiau, nei manyta. Dabartiniuose klimato modeliuose dar neįtraukiamas...

Mėnesinės po 40-ies gali būti visai kitokios – bet pajutus kelis simptomus būtina kreiptis į gydytojus (17)

Prieš visiškai dingstant mėnesinėms , mūsų organizmas išgyvena pereinamąjį laikotarpį,...

|Maža didelių žinių kaina