„Ne, karantino Kalėdų laikotarpiu, kaip Nyderlanduose, pas mus nebus“, – sekmadienį ministras pareiškė ARD televizijos eteryje, atsakydamas į atitinkamą klausimą.

Tuo tarpu K. Lauterbachas dar kartą perspėjo dėl penktosios COVID-19 bangos, kuri, jo nuomone, neišvengiama dėl omikron padermės, ir pabrėžė revakcinavimosi svarbą.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Riutė) šeštadienį pranešė, jog dėl SARS-CoV-2 viruso naujosios omikron atmainos spartaus plitimo šalyje Kalėdų laikotarpiui įvedamas karantinas. Visos nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, restoranai, barai, kino teatrai, muziejai ir teatrai Nyderlanduose bus uždaryti nuo sekmadienio iki sausio 14 dienos, o mokyklos bus užsidarytos bent iki sausio 9-osios. Griežtos karantino priemonės prireikus gali būti pratęstos.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šeštadienį paskelbė, jog naujojo koronaviruso omikron variantas jau aptiktas 89 šalyse, o COVID-19 atvejų, susijusių su šia paderme, skaičiai padvigubėja kas 1,5–3 dienas vietose, kuriose virusas plinta pačiose bendruomenėse, o ne per atvykėlius iš užsienio.

Pasaulinis koronaviruso padermės B.1.1.529 pasiskirstymo epicentras yra Pietų Afrikos Respublika, kur ji buvo oficialiai nustatyta beveik prieš mėnesį.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)