„Vyko labai konkretus pasiruošimas surengti (teroro) aktą panaudojant biologinę bombą, kuri būtų pirmoji tokia Vokietijoje“, – visuomeniniam transliuotojui ARD sakė Vokietijos Federalinės kriminalinės policijos vadovas Holgeris Muenchas.

Vokietijos policija birželio 12-ąją įsiveržė į 29 metų migranto iš Tuniso Siefo Allaho H. butą Kelne ir rado ten „nuodingų medžiagų“, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, buvo ricinas.

Iš ricinmedžio sėklų gaminamas ricinas yra 6 tūkst. kartų nuodingesnis už cianidą ir neturi jokio žinomo priešnuodžio.

Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ pranešė, kad tas vyras veikiausiai vadovavosi džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) išplatintomis instrukcijomis, kaip pasigaminti bombą su ricinu.

Prokurorai sako, kad yra „rimtų įtarimų, jog jis tyčia gamino biologinius ginklus“, tačiau kol kas neaišku, ar jis aktyviai planavo ataką.

„Sužinojome apie šį asmenį prieš kelis mėnesius, o tada atsirado įrodymų, rodančių sąsajas su vadinamąja „Islamo valstybe“, – teigė H. Muenchas.

Ši byla buvo „gero bendradarbiavimo tarp saugumo pareigūnų, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu“, pavyzdys, pridūrė jis.

Dienraštis „Bild“ pranešė, kad Vokietija gavo informacijos apie įtariamąjį iš Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA); įtarimų sukėlė jo pirkiniai internete.

Per reidą „radome daug ricinmedžio sėklų, iš kurių gaminamas (ricinas), bei įrankių, kurų reikia pagaminti sprogstamąjį įrenginį“, teigė H. Muenchas..

„Dar nežinome, kokį konkretų taikinį jis turėjo galvoje... ir galimų bendrininkų klausimas tebėra atviras“, – pridūrė jis.

Prokurorų teigimu, Siefas Allahas H. pradėjo pirkti ricino gamybai reikalingus dalykus gegužės viduryje. Be kita ko, jis įsigijo „tūkstantį ricinmedžio sėklų ir elektrinę kavos malimo mašinėlę“.

Anksčiau šį mėnesį jam pavyko pagaminti tų nuodų.

Praėjusį mėnesį Prancūzijos policija pranešė sužlugdžiusi įtariamą teroro ataką ir suėmė du egiptiečių kilmės brolius, taip pat ketinusius panaudoti sprogmenis arba riciną.

Po kelių pastaraisiais metais Vokietijoje įvykdytų išpuolių, už kuriuos atsakomybę prisiėmė IS, šalyje tebegalioja aukšto laipsnio parengtis.

Per kol kas didžiausią ataką prieglobsčio prašytojas tunisietis Anisas Amri 2016 metų gruodį nukreipęs sunkvežimį į Kalėdų miestelį Berlyne nužudė 12 žmonių.