Abiejų valstybių santykiai nutrūko 2019 metais, kai Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque atsisakė pripažinti Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro perrinkimą.

Vietoj to I. Duque rėmė opozicijos lyderio Juano Guaido reikalavimą būti laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Kolumbija buvo viena iš maždaug 60 šalių, atmetusių 2018 metų Venesuelos prezidento rinkimus, kuriuos boikotavo opozicija.

Venesuelos užsienio reikalų ministras Carlosas Faria priėmė naująjį Kolumbijos užsienio reikalų ministrą Alvaro Leyva San Kristobalyje, Tačiros valstijos sostinėje abiejų šalių pasienyje.

A. Leyva perskaitė pareiškimą, kuriame sakoma, kad abu ministrai „išreiškė norą siekti pažangos palaipsniui normalizuojant dvišalius santykius nuo rugpjūčio 7 dienos, paskiriant ambasadorius ir diplomatinius bei konsulinius pareigūnus".

N. Maduro trijų valandų susitikimą pavadino „sėkmingu“ ir sakė, kad diplomatai, be kitų temų, aptarė „laipsnišką ekonominį ir komercinį sienos atvėrimą", taip pat pasienio „taikos ir saugumo planus“.

G. Petro, pirmą kartą išrinktas kairiųjų pažiūrų Kolumbijos prezidentas, per rinkimų kampaniją sakė, kad pradėjęs eiti pareigas atkurs diplomatinius santykius su Venesuela.

Iki tol abiejose šalyse buvo uždarytos ambasados ir konsulatai, o skrydžiai tarp kaimyninių šalių buvo nutraukti.

Nuo 2019 iki 2021 metų spalio mėnesio buvo uždaryta sausumos siena tarp abiejų valstybių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją