„Galiu patvirtinti, kad per pastarąsias kelias valandas dėl senatvės jo būklė pablogėjo. Šiuo metu situacija išlieka kontroliuojama, jo būklę nuolat stebi gydytojai“, – sakė Šventojo Sosto atstovas spaudai Matteo Bruni.

Vatikanas teigia, kad popiežius Pranciškus pas jį nuvyko.

Popiežius Pranciškus anksčiau trečiadienį pranešė, kad Benediktas XVI „labai serga“ ir kad jis meldžiasi už jį.

„Norėčiau jūsų visų paprašyti pasimelsti už popiežių emeritą Benediktą XVI, nes jis labai serga, prašydamas Viešpaties jį paguosti ir palaikyti“, – sakė pontifikas per bendrąją audienciją.

Benediktas XVI, kuris 2013 metais tapo pirmuoju atsistatydinusiu pontifiku per šešis šimtmečius, beveik visiškai pasitraukė iš viešumos.

2013 metais buvęs pontifikas, priimdamas sprendimą tapti pirmuoju popiežiumi nuo 1415 metų, atsisakiusiu pasaulinės Katalikų bažnyčios vadovo pareigų, rėmėsi prastėjančia fizine ir psichine sveikata.

Šiuo metu Benediktas XVI, kurio tikrasis vardas – Josephas Ratzingeris, gyvena vienuolyne Vatikano teritorijoje. Iš kelių pasirodžiusių jo nuotraukų matyti, kad jo sveikata vis labiau silpsta.

Jo atsistatydinimas sukūrė precedento neturinčią situaciją, kai du popiežiai – Benediktas XVI ir jo įpėdinis popiežius Pranciškus – vienu metu gyvena tarp mažo miesto valstybės sienų.

Balandį ilgametis popiežiaus emerito padėjėjas Georgas Gansweinas leidiniui „Vatican News“ sakė, kad Benediktas XVI yra „fiziškai gana silpnas ir trapus“, bet „geros nuotaikos“.

„Dievo rotveileris“

Benediktui XVI buvo 78 metai, kai 2005 metų balandį jis pakeitė ilgai valdžiusį populiarųjį Joną Paulių II.

Jo pontifikatą temdė Bažnyčios nesutarimai ir pasipiktinimai dėl pedofilijos.

Jis tapo pirmuoju pontifiku, kuris atsiprašė už visame pasaulyje kilusius skandalus, išreikšdamas „gilų gailestį“ ir asmeniškai susitikdamas su aukomis.

Tačiau nors jis ėmėsi svarbių veiksmų kovai su dvasininkų vykdomu vaikų išnaudojimu, buvo kritikuojamas, kad nesugebėjo užkirsti kelio Bažnyčios dangstymui.

Pedofilijos skandalas jį vėl persekiojo, išėjus į pensiją.

2022 metų sausio mėnesį pasirodžiusioje kritiškoje vokiečių Bažnyčios ataskaitoje jis buvo apkaltintas, kad būdamas Miuncheno arkivyskupu XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje asmeniškai nesugebėjo sustabdyti keturių grobuoniškų kunigų.

Benediktas neigia padaręs ką nors bloga, o Vatikanas griežtai gynė jo reputaciją.

Kitaip nei jo įpėdinis popiežius Pranciškus, jėzuitas, kuris džiaugiasi būdamas tarp tikinčiųjų, Benediktas XVI laikomas konservatyviu intelektualu.

Anksčiau, eidamas vyriausiojo doktrinos vykdytojo pareigas, jis buvo pramintas „Dievo rotveileriu“.

Tačiau, būdamas pontifiku, jis atrodė prislėgtas iššūkių, su kuriais susidūrė Bažnyčia, prarasdama įtaką ir šalininkus, o Vatikane daugelį metų vykę neramumai padarė savo įtaką.

Jis atsistatydino 2013 metų vasarį, kardinolams lotyniškai paskelbęs pranešimą, vėliau sakydamas, kad šį sprendimą lėmė mistinė patirtis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją