aA
Trečiadienį Ukrainos parlamentas patvirtino prezidento Volodymyro Zelenskio pateiktą kandidatą, Krymo totorių Rustemą Umerovą naujuoju Kyjivo gynybos ministru, atsistatydinus Oleksijui Reznikovui.
Rustemas Umerovas
Rustemas Umerovas
© EPA - ELTA

„Parlamentas patvirtino Rustemą Umerovą Ukrainos gynybos ministru“, – socialinėje žiniasklaidoje pranešė įstatymų leidėjas Jaroslavas Železniakas. Jis paskelbė balsavimo lentos nuotrauką, kurioje matyti, kad 338 iš 360 įstatymų leidėjų balsavo už R. Umerovą.

41-erių metų R. Umerovo paskyrimas yra reikšmingas pokytis Kyjivo kariniuose sluoksniuose, praėjus pusantrų metų nuo Rusijos invazijos pradžios.

V . Zelenskis į šias pareigas pasiūlė R. Umerovą dėl jo vaidmens reikalaujant „naujų požiūrių“ Ukrainos gynybos ministerijoje. R. Umerovas pakeičia O. Reznikovą, ėjusį šias pareigas per visą Maskvos invaziją.

Buvęs verslininkas R. Umerovas dalyvavo derybose dėl apsikeitimo belaisviais ir dėl grūdų sandorio. Jis aktyvus Krymo, Rusijos atplėšto nuo Ukrainos ir aneksuoto 2014 m., totorių musulmonų bendruomenėje.

„Tai aukščiausias valstybinis postas, kurį kada nors užėmė totorius (iš Krymo)“, – naujienų agentūrai AFP sakė prezidento administracijos patarėjas Serhijus Leščenka.

Dauguma Krymo totorių pasisako prieš Rusijos įvykdytą pusiasalio aneksiją. Žinoma, kad R. Umerovas palaiko gerus ryšius su Turkija, laisvai kalba turkiškai ir šiek tiek arabiškai, taip pat angliškai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.2000

Top naujienos

Po Lietuvą sukrėtusio vaizdo įrašo paviešinimo vaiko tėvas kreipėsi į policiją

Visa Lietuva ėmė kalbėti apie tai, kaip rugsėjį Palangoje vaikas jėga pareigūnų ir vaiko...

Skuodienė apie augantį smurto atvejų skaičių mokyklose: pagrindinė priežastis mums žinoma (3)

Tragiška 5 mėnesių kūdikio mirtimi pasibaigusi istorija Klaipėdoje ir vėl verčia kelti...

Kitų metų biudžetas priimtas: laukia didesnės išmokos, daliai – atlyginimų padidėjimas (22)

Seimas antradienį priėmė kitų metų valstybės biudžetą, kuriame numatytas minimalios algos...

Savo Achilo kulną suvilgęs Tubelis drumsčia LKL vandenis – rankomis trina ne tik „Rytas“, bet ir rinktinė? (1)

Šią vasarą pirmas už Lietuvos rinktinės dvyliktuko brūkšnio likęs Ąžuolas Tubelis vėliau...

„Nelengvi laikai“: Putinas turėjo, ką pasakyti Vakarų šalių ambasadoriams

Pirmadienį priimdamas naujų ambasadorių skiriamuosius raštus, Rusijos prezidentas Vladimiras...

Prezidentūros atsakas Nausėdą sukritikavusiai Navickienei: tiesiog užsiima politikavimu (68)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei šalies vadovo Gitano Nausėdos viešai...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: po keturių dienų kontrpuolimo Ukraina visiškai atsisakė pradinio plano pranešta apie sprogimus Kryme, uždarytas Kerčės tiltas (5)

Naktį į gruodžio 5-ąją laikinai okupuotoje Kerčėje buvo girdėti sprogimai. Okupacinė valdžia...

Mantas Martišius. Vašingtono „malonėje“

Anot britų savaitraščio „The Economist“, Ukrainos prezidento Volodymyr o Zelenskio ir jo...

Jauna mama kone kasdien išgyvena košmarą: ją persekioja ir grasina nužudyti buvęs mylimasis (2)

Jauna moteris paviešino baisią savo istoriją: buvęs mylimasis grasina susidoroti, ne kartą...