„Operatyviniais Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos duomenimis, šiandien užfiksuota, kad Ukrainos–Rusijos sieną kirto dvi taktinės Rusijos ginkluotųjų pajėgų batalionų grupės“, – teigiama pranešime.

„Pirmoje dienos pusėje užfiksuotas Ukrainos valstybinės sienos, kurios nekontroliuoja Ukrainos kariai, ruožo kirtimas Rusijos ginkluotųjų pajėgų dviem bataliono taktinėmis grupėmis. Jų judėjimo kryptis kol kas nežinoma. Kirtimas užfiksuotas Luhansko srityje“, – sakė Ukrainos kariškių atstovas Andrijus Lysenka.

„Kiekvienoje tokioje bataliono taktinėje grupėje būna apie 300-350 žmonių, o jų yra dvi“, – paaiškino A. Lysenka.

Bataliono taktinė grupė paprastai formuojama vieno bataliono pagrindu (apie 800 karių), sustiprinus ją papildomais kariais arba technika, nenumatyta standartiniam batalionui; tai daroma siekiant padidinti kovinių užduočių atlikimo efektyvumą.

Jokių kitų duomenų pranešime nepateikta.

Ukrainos kariai Donecko oro uoste ugnimi atsakė į separatistų draudimą evakuoti sužeistuosius

Ukrainos kariai buvo priversti atidengti ugnį Donecko oro uoste, nes iš separatistų pusės smarkiai sustiprėjo šaudymas; be to pastarieji neleido kariams evakuoti sužeistų ir nukautų oro uoste Ukrainos karių, pareiškė prezidentas Petro Porošenka.

„Pastarosiomis dienomis smarkiai padidėjo Donecko oro uosto atakų intensyvumas iš teroristų pusės, taip pat nebaudžiamas ugnies nutraukimo režimas. Užvakar aš nurodžiau duoti vienkartinį atsaką, nes mums tiesiog neleido išvesti mūsų sužeistųjų ir žuvusiųjų Donecko oro uoste“, – sakė jis per spaudos konferenciją pirmadienį Kijeve po susitikimo su Lenkijos premjere Ewa Kopacz.

Prezidentas priminė, kad praėjusių metų gruodžio 9 dieną buvo pasirašytas dokumentas dėl artilerijos tylos Donbase.

„Šitas dokumentas buvo veiksmingas, bet išsilaikė mažiau mėnesio, nes, pradedant nuo sausio 7 dienos, prasidėjo ryškus įtampos eskalavimas, kurį vykdė Rusija ir teroristinės grupuotės rytuose“, – pabrėžė P.Porošenka.

Jis dar pridūrė, kad per parą šaudymų iš separatistų pusės į Ukrainos karių pozicijas padaugėjo nuo 10 iki 90-100.

„Nuo šių apšaudymų kenčia daugiausia taikūs gyventojai“, – sakė prezidentas ir priminė, kad prie Volnovachos sausio 13 dieną per vieną tokį šaudymą žuvo 13 taikių gyventojų, tarp kurių buvo ir vaikų.

„Vakar, mano nurodymu, Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kuriuo tvirtinama, kad mes esame pasirengę bet kuriuo metu, bet kurią minutę, nedelsdami pasirašyti susitarimą dėl ugnies nutraukimo su sąlyga, kad bus laikomasi Minsko susitarimų visa apimtimi“, – pabrėžė P.Porošenka.

Kijevas tikisi Lenkijos pagalbos

Ukraina tikisi Lenkijos paramos, koordinuojant Europos Sąjungos veiksmus padėties Ukrainoje sureguliavimo klausimu.

„Mes, iš savo pusės, paprašytume ponios premjerės (prisidėti prie) glaudaus ir vaisingo mūsų veiksmų koordinavimo. Mes prašytume Europos Sąjungos ir viso pasaulio vienybės, labai efektyvaus solidarumo su Ukraina, ką lig šiol demonstravo ES, o Lenkija visuomet buvo Ukrainos advokatė“, – pasakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka per susitikimą su Lenkijos ministre pirmininke Ewa Kopacz.

P.Porošenka padėkojo Lenkijai už galingą palaikymą Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje, taip pat pažymėjo ypatingą Europos Sąjungos prezidento Donaldo Tusko, palaikančio Ukrainos interesus, vaidmenį.

DELFI primena, kad netoli Donecko pagrindinio oro uosto pirmadienį vėl vyko prorusiškų separatistų ir Ukrainos vyriausybinių pajėgų susirėmimai, žuvo trys ukrainiečių kariai, pranešė Ukrainos kariškiai.

Kariškių atstovas Andrijus Lysenka sakė: „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų (separatistų) kovotojai toliau šturmuoja Donecko oro uostą ir šaudo į mūsų pozicijas“.

„Tai ne tik paprasčiausiai strateginis objektas. Tai starto aikštelė, iš kurios teroristai gali pradėti naują puolimą. Mes neatiduosime oro uosto“, – sakė A.Lysenka ir pridūrė, kad per pastarąsias 24 valandas trys kariai žuvo, o dar 66 buvo sužeisti.

Mūšiai verda ir šalia Mariupolio

Mūšiai verda ir netoli Ukrainos Mariupolio miesto. Kaip skelbia 0629.com.ua, susirėmimai vyksta visais frontais.

Kaip skelbia bataliono „Dnepr-1“ kovotojai, prorusiški separatistai prieš Ukrainos pajėgų pozicijas Telmanovės rajone ir Sartanos gyvenvietės rajone naudoja artileriją ir „Grad“ sistemas. Skelbiama, kad sprogimus girdi ir Ordžonikidzevskio rajono gyventojai.

Sartanos gyventojas Stepanas Machsmas pasakoja, kad šiuo metu apšaudymai lyg ir pritilo, tačiau ryte, kaip ir sekmadienio vakarą, griaudėjo labai garsiai.

„Neaišku, kas ir iš kur, tačiau griausmas drebino visą gyvenvietę. Toks jausmas, kad prasidėjo Didysis Tėvynės karas“.

Bataliono „Dnepr-1“ atstovai teigia, kad šaudo Rusijos pajėgos, veikiančios po separatistų priedanga. Skelbiama, kad šaudo rusai, o viskas pateikiama taip, tarsi kovotų separatistai, teigia atstovai.

Kaip teigia 129-ojo bataliono vadas Konstantinas Paršinas, susirėmimai vyksta prie viso M sektoriaus fronto.

Pulkas „Dniepras–1“ („Dnipro–1“) sunaikino žvalgybinę diversantų grupę Mariupolio rajone prie Čermalyko kaimo, rašo UNIAN.

Apie tai praneša 0629.com.ua su nuoroda į pulko „Dniepras–1“ spaudos tarnybą.

Pulkui „Dniepras–1“ įvykdžius sėkmingą žvalgybinę veiklą, pavyko rasti ir sunaikinti ginkluotų separatistų stebėjimo punktą Čermalyko apylinkėse.

Be to, pulkas aptiko žvalgybinę diversinę separatistų grupę, kurią pulko kariai sunaikino automatiniu granatsvaidžiu.

„Dniepras–1 dabar visiškai kontroliuoja Čermalyko kaimą, kuris yra labai arti separatistų pajėgų.“

Kaimą nuo okupuotos teritorijos skiria nedidelis ežeras, kuris šiuo metu yra aptrauktas ledo, tad diversinės priešininkų grupės gali pereiti į kitą pusę.

Ukraina: per sprogimą prie teismo pastato Charkove nukentėjo 12 žmonių

Pirmadienį Ukrainos mieste Charkove prie teismo pastato nugriaudėjo sprogimas. Tai pranešė šalies vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka.

„Patikslintais duomenimis, sužeista 12 žmonių. Incidento vietoje dirba tyrėjai“, – parašė jis savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Preliminariais duomenimis, sprogimas nugriaudėjo po to, kai baigėsi teismo posėdis. Jame buvo nagrinėjama „Laisvės“ partijos nario byla. Aktyvistas buvo kaltinamas dėl to, kad spalio 26 d. atėjo į rinkimų apylinkę su ginklu.

„Teisme buvo grupė jo šalininkų. Kai jie išėjo iš teismo pastato, iškart įvyko sprogimas. Kol kas anksti daryti išvadas, ar tai buvo teroro aktas, ar kas nors iš kaltinamojo draugų atėjo į teismą su granata“, – pabrėžė A. Heraščenka.