Premjero Rishio Sunako vyriausybė Londone paskelbė, kad pabėgėliai iš Afganistano balandžio pabaigoje sulauks atitinkamų laiškų. Tada jiems bus duotas trijų mėnesių terminas išsikelti. Iki metų pabaigos visi beveik 9 000 afganistaniečių, kurie po pabėgimo 2021 m. rugpjūtį buvo apgyvendinti viešbučiuose, turės juos palikti, rašo „The Times“.

Valstybės apmokami pabėgėlių gyvenimo viešbučiuose kaštai Didžiojoje Britanijoje yra ginčytina tema. Anot vyriausybės, afganistaniečiams bus pasiūlyta kita gyvenamoji vieta. „Tačiau jei jie pasiūlymo nepriims, kito nebus“, – sakė vyriausybės narys Johnny‘is Merceris. Esą nėra tvaru apgyvendinti žmonės viešbučiuose, kai tai brangiai kainuoja. Anot „The Times“, pabėgėliai gali būti apgyvendinti karinėse bazėse.

Radikaliam islamo Talibanui grįžus į valdžią, Vakarai evakavo iš Afganistano jiems talkinusius žmones. Tiesa, daug jų ir liko. Leiboristų deputatas Johnas Healey‘is kritikavo, kad vyriausybė išduoda „8 000 afganistaniečių, iš kurių pusė yra vaikai, pranešimus apie iškraustymą, tačiau negarantuoja, kad jiems bus pasiūlyta tinkama vieta gyventi“.

Britų vyriausybė planuoja smarkiai apriboti galimybę Didžiojoje Britanijoje prašytis prieglobsčio. Planas numato, kad visi asmenys, neteisėtai atvykę į Jungtinę Karalystę, bus sulaikyti iki vieno mėnesio terminui, nepriklausomai nuo jų motyvų. Tada jie būtų išsiųsti į kilmės šalį arba – jei tai pernelyg pavojinga – į Ruandą ar kitą valstybę. Jie neteks teisės prašyti prieglobsčio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją