aA
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį turi apsilankyti istoriniame Džeimstaune, Virdžinijai minint 400-ąsias Amerikos demokratijos užgimimo metines, bet juodaodžiai valstijos įstatymų leidėjai renginyje dalyvauti nežada, iš dalies dėl to, ką vadina nepagarbiais D. Trumpo komentarais apie mažumų lyderius.
Donaldas Trumpas
© AFP / Scanpix

Paskutinės minutės pranešimas, kad prezidentas dalyvaus antradienio renginyje, skirtame pirmajai atstovų asamblėjai Vakarų pusrutulyje paminėti, sukėlė tam tikrą įtampą planuojant įvairius renginius. Kai kurie įtakingi demokratai pažadėjo boikotą.

„Šios šalies ir jos demokratijos užgimimo paminėjimą nederamai temdys dalyvavimas prezidento, kuris ir toliau sako nepagarbius komentarus apie mažumų lyderius, skelbia politiką, kuri kenkia į paribį nustumtoms bendruomenėms, ir naudoja rasistinę ir ksenofobišką retoriką“, – sakoma pirmadienį paskelbtame Virdžinijos juodaodžių įstatymų leidėjų grupės pareiškime.

Apie boikotą paskelbta po D. Trumpo savaitgalio komentarų apie JAV Atstovų Rūmų nario Elijah Cummingso apygardą Baltimorės rajone, kurioje gyvena daugiausia juodaodžiai. Prezidentas apygardą pavadino „bjauria, žiurkių ir graužikų apnikta netvarka“.

Minėtame grupės pareiškime E. Cummingsas konkrečiai neminimas, bet sakoma, kad dėl D. Trumpo „pakartotinių atakų prieš juodaodžius įstatymų leidėjus ir komentarų apie juodaodžių bendruomenes“ prezidentas yra „netinkamas pagerbti ir paminėti tokį nepaprastą istorijos periodą“.

Virdžinijos asamblėjos juodaodžių frakcijos (VLBC) pirmininkas Lamontas Bagby naujienų agentūrai AP sakė, kad grupė daugiau kaip prieš savaitę pasiekė vieningą sprendimą boikotuoti renginį, bet prezidentas ir toliau „tęsė savo atakas“, įskaitant komentarus apie E. Cummingso apygardą.

Vašingtone Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Stephanie Grisham (Stefani Grišam) sakė, kad minima įstatymų leidėjų grupė stumia „politinę darbotvarkę“.

„Prezidentas Trumpas priėmė baudžiamojo teisingumo reformą, išplėtojo galimybių zonas užtikrindamas rekordines investicijas vargingose bendruomenėse ir stūmė politiką, nulėmusią mažiausią nedarbą net afroamerikiečiams, tad truputį painu ir apgailėtina, kad VLBC nusprendė stumti politinę darbotvarkę, o ne švęsti šį labai svarbų mūsų šalies įvykį“, – sakoma jos pareiškime.

Grupės nariai taip pat pažadėjo boikotuoti likusius metinėms skirtus savaitės renginius ir vietoje jų antradienį planuoja alternatyvų minėjimą Ričmonde, Virdžinijos sostinėje.

Per anksti ryte įvykusią ceremoniją Virdžinijos gubernatorius Ralphas Northamas sakė, kad laisvės ir atstovų vyriausybės idealai 1619 metais pasklido iš Džeimstauno.

D. Trumpas kalbą turi pasakyti vėliau antradienį, prisidėjęs prie valstijos ir nacionalinių lyderių bei kitų dalyvių specialioje Virdžinijos Generalinės asamblėjos sesijoje.

Dabartinė Virdžinijos Generalinė asamblėja, laikoma seniausia be pertraukos dirbančia įstatymų leidybos institucija Šiaurės Amerikoje, susiformavo iš 1619-aisiais pirmą kartą susirinkusios asamblėjos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Venckienės sūnus – apie pražilusią mamą, uždarytą verslą ir teisingumą: tyliai ir ramiai tikrai niekas jos nenuteis (31)

Prieš pusantrų metų Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) sulaikius buvusią teisėją Neringą...

Stebint signalus dėl krizės Mačiulis optimizmu netrykšta: yra tik dvi geros žinios (6)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad pasaulinės tendencijos rodo, kad...

Baltijos jūroje mirtį atnešusi bakterija verčia susimąstyti: panašus pavojus tyko ir kituose vandens telkiniuose

Toks nelaimingas nutikimas kaip neseniai Vokietijoje Baltijos jūroje besimaudžiusios ir...

Sinkevičius: tokio didelio palaikymo nesitikėjau papildyta (161)

Ketvirtadienį Seime buvo balsuojama dėl Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus....

Dėl Rusijos grįžimo į galingųjų valstybių klubą – Zelenskio komentaras (21)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Krymo sugrąžinimas jo...

Tomas Sinickis. Viskas, ką jums reikia žinoti apie demokratiją (17)

Lietuva jau beveik tris dešimtmečius yra demokratinė valstybė. O žmonės pyksta.

Prezidentūros atstovas Seime: švedai skambino ambasadai dėl miškų įstatymo Seimas atmetė Nausėdos veto; papildyta (175)

Ketvirtadienį Seimo posėdyje, svarstant miškų įstatymą, Respublikos Prezidento vyriausiasis...

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (220)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Tragedija Austrijoje: treniruotės metu nuskendo pasaulio čempionatui besirengęs irkluotojas

Pasaulio akademinio irklavimo neįgaliųjų čempionatui varžyboms Austrijoje besirengęs irkluotojas...

Dėl vėjo virto medžiai, 15 tūkst. vartotojų buvo sutrikęs elektros tiekimas (3)

Per praėjusią parą ugniagesiai 22 kartus vyko šalinti vėjo nuverstų medžių , elektros...