aA
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį turėtų oficialiai paskelbti apie savo ketinimus vėl kovoti dėl Baltųjų rūmų, atmesdamas savo paties Respublikonų partijos atstovų raginimus trauktis po to, kai jo lojalistai nesėkmingai pasirodė šių metų kadencijos vidurio rinkimuose.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
© Scanpix

76 metų milijardierius, kurio pergalė 2016 metais sukrėtė Ameriką ir pasaulį, išsiuntinėjo kvietimus žiniasklaidos atstovams į savo dvarą Floridoje, kur antradienį 21.00 val. (trečiadienį 2.00 val. Grinvičo laiku) paskelbs „labai svarbų pranešimą“.

„Prezidentas D. Trumpas antradienį paskelbs, kad kandidatuoja į prezidentus“, – sakė vienas iš jo patarėjų Jasonas Milleris, kuris prognozuoja, kad kalba bus „labai profesionali, labai dalykiška“.

Žinomas dėl savo nenuspėjamumo, D. Trumpas paskutinę minutę vis dar gali persigalvoti, tačiau jau kelis mėnesius jis beveik neslepia noro 2024 metais vėl varžytis dėl prezidento posto.

Atidėti pranešimą dabar, kaip jam esą siūlė kai kurie patarėjai, D. Trumpui būtų labai nepatogu, nes jis šią kalbą pavadino „galbūt svarbiausia per visą JAV istoriją“.

2024 metų prezidento rinkimai būtų trečioji D. Trumpo prezidentinė kampanija, o jei jis laimėtų savo partijos nominaciją – penktieji nacionaliniai rinkimai, kuriuose jis būtų Respublikonų partijos lyderis.

2016 metais D. Trumpas ir respublikonai atėjo į valdžią, perėmė Baltųjų rūmų kontrolę ir išlaikė daugumą abiejuose Kongreso rūmuose.

Tačiau 2018 metais Atstovų Rūmus triuškinamai susigrąžino demokratai, kurie, vykdydami kampaniją, daugiausia priešinosi kandžiam D. Trumpo stiliui.

2020 metais D. Trumpas pralaimėjo demokratui Joe Bidenui ir iki šiol vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą, o demokratai laimėjo 100 vietų Senato kontrolę ir faktinę daugumą dėl lemiamo viceprezidentės Kamalos Harris balso, balsų santykiui esant 50:50.

Palikęs chaoso apimtą Vašingtoną netrukus po to, kai jo šalininkai šturmavo JAV Kapitolijų, D. Trumpas nusprendė likti politinėje arenoje, toliau rinkti lėšas ir rengti mitingus visoje šalyje.

Artėjant 2022 metų kadencijos vidurio rinkimams, kuriuose buvo tikimasi, kad J. Bideno demokratai pralaimės, D. Trumpas 2020 metų rinkimų rezultatų neigimą pavertė pagrindiniu lakmuso popierėliu kandidatams, siekiantiems laimėti jo įtakingą politinį palaikymą.

Tačiau prognozuota respublikonų „raudonoji banga“ neįvyko, ir demokratai išlaikys Senato kontrolę. Vis dar neapsisprendusiuose Atstovų Rūmuose respublikonai, atrodo, išsikovos tik labai nedidelę daugumą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.7143

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (19)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (4)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Svarbiu klausimu tarp valdančiųjų – nesutarimai

Didelio atgarsio viešojoje erdvėje sulaukė valdančiųjų užmojis vėl neriboti valstybės ir...

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama (1)

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Majauskas atsisako Seimo nario mandato pranešė ateities planus (26)

Parlamentaras Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis Seimo nario mandato ir...

Neįtikėtinas pavasarinis pokštas: didelė Lietuvos dalis vėl nusidažė baltai nuotraukų galerija iš žiema virtusių šalies kampelių

Pavasaris nutarė papokštauti ir šią parą Lietuvą užvertė sniegu. Žmonės įvairių šalies...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Vilniaus centre – tikra žemgrobystės drama: valstybinė žemė atlaisvinta, o po to užimta vėl (27)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone inspektoriai surado dar vieną žemgrobystės atvejį. Birutės...

Delfi stiprina naujienų skyrių: nauja redaktoriaus pavaduotoja – Inga Dubauskienė

Skaitomiausias Lietuvoje naujienų portalas Delfi įgyvendina ilgai brandintus pokyčius redakcijoje....