Somalio saugumo pajėgos naktį baigė operaciją, per kurią buvo įveikti viešbutį Mogadiše užėmę ekstremistai, žuvo 23 žmonės.

Kapitonas Mohamedas Husseinas (Mohamedas Huseinas) sakė, kad sekmadienio rytą kariai jau kontroliuoja viešbutį, kuriame nukauti trys užpuolikai, du sučiupti gyvi.

Šeštadienį mirtininkas susprogdino užminuotą automobilį prie populiaraus „Nasa-Hablod“ viešbučio Somalio sostinėje, žuvo 23 žmonės, sužeista daugiau negu 30. Kilo susišaudymas, saugumo pajėgos kitus užpuolikus persekiojo pačiame viešbutyje; pasigirdo dar du sprogimai, vienas jų – kai mirtininkas detonavo savo sprogmenų liemenę.

Telefonu naujienų agentūrai „Associated Press“ kapitonas M. Husseinas sakė, kad iš viešbučio „Nasa-Hablod“ buvo išgelbėta 30 žmonių, tarp jų ir vienas vyriausybės ministras.

Tęsiant operaciją, per įnirtingą ekstremistų ir saugumiečių susišaudymą nukauti trys ar penki ekstremistai, sakė M.Husseinas. Kiti užpuolikai ėmė mėtyti granatas, sutemus išjungė elektrą.

Šis išpuolis surengtas praėjus dviem savaitėms po daugiau kaip 350 gyvybių nusinešusio sunkvežimio susprogdinimo judrioje Mogadišo gatvėje. Ta ataka buvo pražūtingiausia per šalies istoriją.

Svarbius taikinius Mogadiše dažniausiai atakuoja ekstremistų grupuotė „al Shabab“, kuri ir šeštadienį netrukus pareiškė, kad tai jos kovotojai yra „Nasa-Hablod“ viešbutyje.

Tarp žuvusiųjų yra ir motina su trimis vaikais, viens jų – kūdikis, visi jie nušauti šūviais į galvą, sakė M. Husseinas. Tarp kitų aukų yra Somalio policijos pulkininkas, buvęs parlamento narys, vienas buvęs vyriausybės ministras.

Pasak policijos atstovų, iš viešbučio pavyko išvesti 30 žmonių, tarp kurių buvo Somalio vyriausybės narių.

Anksčiau buvo pranešta, kad per du sprogimus žuvo 17 žmonių. „Reuters“ duomenimis, šeštadienį užminuotas automobilis buvo susprogdintas šalia viešbučio, kuris yra miesto centre, už 600 metrų nuo prezidento rūmų. Po to į viešbutį įsiveržė kovotojai ir paleido ugnį. Po kelių minučių dar vienas sprogimas nugriaudėjo prie buvusio Somalio parlamento pastato.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė su teroristine „Al Qaeda“ organizacija susijusi radikali islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė, kuri kovoja ginkluotą kovą prieš Somalio vyriausybę ir yra įvykdžiusi dešimtis teroro aktų šalies teritorijoje.

Somalis kaip vientisa valstybė nustojo egzistuoti 1991 metais, kai buvo nuverstas nuo septintojo dešimtmečio pabaigos valdžiusio diktatoriaus Mohamedo Siado Barės (Mohamed Siad Barre) režimas. Šiuo metu vienintele tesėta valdžia šalyje tarptautinė bendrija laiko Somalio federalinę vyriausybę, bet ši kontroliuoja tik kai kuriuos subyrėjusios valstybės rajonus.