Kinija laiko savarankišką demokratinį Taivaną savo teritorija, kurią vieną dieną susigrąžins, prireikus ir jėga, ir stiprina pastangas ją diplomatiškai izoliuoti.

Tačiau Slovakija yra tarp daugelio Vidurio ir Rytų Europos valstybių, kurios, nepaisydamos Pekino pykčio, siekia glaudesnių santykių su Taivanu.

„Slovakija palaiko Taivaną“, – sakė vyriausiasis delegatas Karolis Galekas, Slovakijos ekonomikos ministerijos valstybės sekretorius.

„Slovakija pasirengusi tapti lygiaverte partnere ne tik gerais, bet ir sunkiais dabartinės pandemijos laikais“, – sakė K. Galekas per pirmąją Taivano ir Slovakijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos sesiją.

„Labai džiaugiamės, kad šios Europos šalys yra labai suinteresuotos stiprinti bendradarbiavimą su Taivanu“, – žurnalistams sakė ekonomikos ministrė Wang Mei-hua.

43 narių Slovakijos grupė yra didžiausia ir aukščiausio rango delegacija, apsilankiusi nuo tada, kai 2003 metais šalis atidarė atstovybę Taivane, pranešė Taipėjaus užsienio reikalų ministerija.

Delegatai sekmadienį atvyko šešių dienų vizito, skirto ekonominiams ryšiams pagilinti. Grupė, sudaryta iš pareigūnų, verslo veikėjų ir akademikų, atvyko užsakomuoju lėktuvu, ant kurio buvo užrašyta „Slovakijos Respublika“ ir nupieštas šalies herbas.

Pekinas piktai reagavo į Taivano užsienio reikalų ministro Josepho Wu vizitą Slovakijoje ir Čekijoje bei į Taivano pareigūnų ir verslininkų delegacijos kelionę spalį į šias dvi šalis ir Lietuvą.

Praėjusį mėnesį Kinija pasmerkė Taivano de facto ambasados ​​atidarymą Lietuvoje kaip „itin įžūlų veiksmą“ ir sumenkino diplomatinius ryšius su Vilniumi. Pekinas surengė karines pratybas prie Taivano sąsiaurio po grupės amerikiečių įstatymų leidėjų apsilankymo Taivane lapkritį, tai buvo jau antras Kongreso narių vizitas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)