Rugpjūčio 8 d. su situacija gerai susipažinęs šaltinis teigė, kad „Wagner“ pajėgos vykdo pirmąjį pasitraukimo iš Baltarusijos etapą: 500–600 samdinių grupės autobusais išvežamos į Krasnodaro kraštą bei Voronežo ir Rostovo sritis. Antrasis etapas neva prasidės po rugpjūčio 13 d.

Su situacija gerai susipažinęs šaltinis ir su „Wagner“ siejamas šaltinis mano, kad „Wagner“ pajėgos traukiasi iš Baltarusijos todėl, jog Vakarų nepripažįstamas prezidentas Aliaksandras Lukašenka atsisakė finansuoti „Wagner“, kai sužinojo, kad Rusija nemokės Baltarusijai už samdinių išlaikymą, ko jis akivaizdžiai tikėjosi.

Po nesėkmingo maišto V. Putinas ir A. Lukašenka leido „Wagner“ samdiniams ir J. Prigožinui tęsti veiklą Baltarusijoje. Anot su situacija gerai susipažinusio šaltinio, saujelė „Wagner“ instruktorių pasiliks šalyje Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms mokyti.

Tiesa, ISW neužfiksavo vaizdinių „Wagner“ pasitraukimo iš Baltarusijos įrodymų. Rugpjūčio 6 d. su situacija gerai susipažinęs šaltinis tvirtino, kad „Wagner“ samdiniai, kurie neišvyko į Libiją, „skubiai“ išėjo atostogų Rusijoje ir kad „Wagner“ vadai paragino kovotojus palaikyti ryšį, nes nauji įsakymai gali atkeliauti bet kuriuo metu.

Su „Wagner“ siejami šaltiniai nurodė, kad pagrindinės „Wagner“ pajėgos „aktyvinsis“ rugpjūčio mėnesio pabaigoje, bet smulkmenų nepateikė.

Informacija, jog „Wagner“ pajėgos palieka Baltarusiją, gana saugų prieglobstį „Wagner“ ir J. Prigožinui, ir grįžta į Rusiją, „Wagner“ vadų užuominos apie naujus įsakymus ir teiginiai apie „Wagner“ pajėgų „suaktyvinimą“ rugpjūčio mėnesio pabaigoje greičiausiai reiškia, kad susitarimas, leidęs „Wagner“ persikelti į Baltarusiją ir tęsti veiklą Baltarusijoje bei Afrikoje, žlugo, rašo ISW.

NATO nemato „Wagner“ samdinių buvimo Baltarusijoje grėsmės Aljanso narėms


NATO atidžiai stebi visas Baltarusijoje vykstančias karines operacijas ir nemato nei tiesioginės, nei netiesioginės Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ grėsmės Aljanso šalims narėms. Kaip šią savaitę „Ukrinform“, tai naujienų agentūrai PAP pareiškė NATO atstovė Oana Lungescu.

„Reaguodama į agresyvius Rusijos veiksmus, NATO reikšmingai padidino savo gynybinį buvimą rytinėje Aljanso dalyje, ir mes toliau darome viską, kad atgrasytume bet kokias potencialias grėsmes ir apsaugotume kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą. Kaip liepą Vilniaus viršūnių susitikime sakė NATO lyderiai, mes... smerkiame visus, kurie aktyviai remia Rusijos karą“, – tvirtino atstovė.

Ji pridūrė, kad Baltarusija ir toliau leidžia Rusijai naudotis savo teritorija ir infrastruktūra vykdant atakas prieš Ukrainą ir remia Rusijos agresiją.

„NATO atidžiai stebi visą karinę veiklą Baltarusijoje. Nematome jokios tiesioginės ar netiesioginės karinės „Wagner“ samdinių grupuotės grėsmės mūsų sąjungininkams, tačiau išliekame budrūs“, – nurodė O. Lungescu.

Kaip jau skelbė „Ukrinform“, Baltarusijos gynybos ministerija pirmadienį pranešė apie su Lenkija ir Lietuva besiribojančioje Gardino srityje pradedamas karines pratybas.

Lenkija priėmė sprendimą prie savo sienos su Baltarusija nusiųsti papildomų karių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)