Jis stovėjo greta jam ištikimų trijų kitų kandidatų, kuriems Kremlius leido dalyvauti. Popmuzikos koncertas surengtas minint dešimtmetį nuo Rusijos įvykdytos neteisėtos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos.

Koncertas Raudonojoje aikštėje

V. Putinas gyrė Ukrainos teritorijų aneksiją ir sakė, kad Rusijos aneksuotos Ukrainos teritorijos „grįžo“ į savo tėvynę. Šias teritorijas V. Putinas vadina Novorosija. Jis sakė, kad ten gyvenantys žmonės „pareiškė troškimą grįžti į gimtąją šeimą“. Jis pridūrė, kad „jų kelias į tėvynę pasirodė sunkesnis, tragiškesnis, bet vis dėlto mes tai padarėme“.

Koncertas Raudonojoje aikštėje

JAV: rinkimai Rusijoje buvo „neįtikėtinai nedemokratiški“


Pirmadienį Jungtinės Amerikos Valstijos pasmerkė rinkimus Rusijoje kaip „nedemokratiškus“ ir pareiškė, kad nepasveikins nugalėtoju paskelbto V. Putino.

Paklaustas apie V. Putino perrinkimą, Valstybės departamento atstovas Vedantas Patelis sarkastiškai atsakė: „Vos galėjau nustygti ant kėdės. Buvo taip netikėta“.

„Tai buvo neįtikėtinai nedemokratiškas procesas“, – žurnalistams sakė V. Patelis. Paklaustas, ar Jungtinės Valstijos nepripažins rezultato, kaip ragino kai kurie disidentai, V. Patelis atsakė: „Manau, galima drąsiai teigti, kad jokių sveikinimų iš Jungtinių Amerikos Valstijų tikrai nebus“.

„Jis tikriausiai ir toliau bus Rusijos prezidentas, bet neabejotinai autokratas“, – sakė V. Patelis, apkaltinęs V. Putiną oponentų persekiojimu ir įkalinimu bei dėl vieno žinomiausių jo varžovų Aleksejaus Navalno mirties kalėjime prieš pat balsavimą.

Rusai „nusipelno laisvų ir sąžiningų rinkimų bei galimybės rinktis iš kandidatų, atstovaujančių kitus požiūrius“, sakė V. Patelis. Rusai taip pat „nusipelno prieigos prie nešališkos informacijos, kuri padėtų jiems pasirinkti lyderius, kurių jie nori ir kurie padėtų jiems nubrėžti savo šalies ateitį“, sakė jis. „To akivaizdžiai nebuvo per šiuos rinkimus, kurie nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi“, – pridūrė jis.

Nuo tada, kai V. Putinas nepaisė JAV įspėjimų ir 2022 m. vasarį įsakė įsiveržti į Ukrainą, JAV beveik nepalaiko su juo kontaktų.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją