„Miela Ilze Marisovna! Priimkite mano nuoširdžius sveikinimus reikšmingos asmeninės datos proga. Uoliai dirbdama gausinant Dievo duotus kūrybinius gabumus, juos atskleidėte daugybėje muzikinių ir dramos spektaklių bei filmų. Džiugu liudyti, kad Jūsų sukurti vaizdai, žinomi ir mėgstami daugelio žiūrovų ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje, žadina žmonėse šviesą ir gerus jausmus.

Ypač norėčiau atkreipti dėmesį į Jūsų pedagoginę ir visuomeninę veiklą, kuri svariai prisideda prie nacionalinės kultūros ir muzikinio švietimo plėtros, taip pat į dalyvavimą labdaros projektuose, skirtuose jauniesiems talentams remti.

Atsižvelgdamas į Jūsų nuopelnus ir šią reikšmingą datą, manau, kad būtų teisinga Jus pagerbti Garbingosios Maskvos didžiosios kunigaikštienės Euforinos ordinu (III laipsnio).

Linkiu Jums geros sveikatos, dvasios ramybės, Dievo pagalbos tolesniuose darbuose ir kūrybinės ilgaamžiškumo“, – skelbiama Maskvos patriarchato tinklapyje.

Patriarchas Kirilas

Lietuvos pilietybę išimties tvarka gavusi latvių kilmės rusų artistė I. Liepa mūsų šalies institucijų dėmesio sulaukė po to, kai duodama interviu Rusijos žiniasklaidai atvirai rėmė karą Ukrainoje pradėjusį V. Putiną.

„Artimiausiu metu Migracijos departamentas, įvertinęs visą gautą informaciją, parengs ir išsiųs teikimą Vidaus reikalų ministerijai su siūlymu kreiptis į Respublikos Prezidentą dėl pilietybės netekimo“, – Eltai raštu perduotame komentare nurodė Migracijos departamentas.

ELTA primena, kad mėnesio pradžioje Migracijos departamentas išsiuntė užklausas Užsienio reikalų ministerijai (URM), Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Policijos departamentui – dėl I. Liepos keliamų grėsmių valstybės saugumui ar priešiško režimo palaikymo.

Gavus departamento duomenis, VRM kreipsis į prezidentą, kuris, remdamasis Pilietybės komisijos išvada, priima galutinius sprendimus dėl išimties tvarka suteiktos pilietybės netekimo.

Rusijos balerinai I. Liepai Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta 2000 m. – toks sprendimas priimtas, mat, Maskvos Didžiojo teatro solistė daugiau kaip 10 metų šoko su Lietuvos baleto artistu Petru Skirmantu.

Klausimai dėl I. Liepos pilietybės kilo pasirodžius balerinos interviu, kuriame ji neslepia simpatijų V. Putinui, karą Ukrainoje vadina specialiąja operacija, atvirai niekina Vakarų pasaulį ir vertybes.

„Mums be galo pasisekė, nes turime tokį lyderį, kaip Vladimiras Vladimirovičius Putinas, kuris tarnauja savo tėvynei, yra ištikimas savo pareigai“, – interviu teigė I. Liepa.

Panašiu pagrindu rugsėjį buvo priimtas sprendimas panaikinti išimties tvarka ledo šokėjai Margaritai Drobiazko suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę. Tokį sprendimą prezidentas Gitanas Nausėda priėmė remdamasis Pilietybės reikalų komisijos rekomendacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)