Policija pareiškė, kad ketvirtadienio vakarą Airijos sostinėje pratrūkęs smurtas buvo per dešimtmečius neregėto masto, buvo suimti 34 žmonės.

„Tie, kurie dalyvavo, užtraukė gėdą Dublinui, Airijai ir savo šeimoms bei sau“, – žurnalistams sakė akivaizdžiai įpykęs L. Varadkaras, pavadinęs riaušininkus „nusikaltėliais“.

„Jie tai darė ne todėl, kad norėjo apsaugoti airius. Jie nebuvo vedini patriotiškumo, kad ir kokio iškreipto. Jie taip elgėsi, nes yra kupini neapykantos. Jie mėgsta smurtą. Jiems patinka chaosas ir sukelti skausmą kitiems“, – kalbėjo premjeras.

Jis sakė, kad būtina susigrąžinti Airiją, „atimti ją iš bailių, kurie slepiasi po kaukėmis ir mėgina mus įbauginti smurtu“.

L. Varadkaras pažadėjo, kad jo vyriausybė pasitelks „visus įstatymus, visą valstybės mašiną, kad nubaustų vakarykščių šlykščių įvykių dalyvius“.

Premjeras pridūrė, kad artimiausiomis savaitėmis inicijuos naujus įstatymus, kurie leistų policijai „geriau panaudoti“ per neramumus surinktus CCTV vaizdo sekimo įrodymus. Jis taip pat sakė, kad Airija „modernizuos“ savo įstatymus dėl neapykantos ir kurstymo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)