Tas 16-metis penktadienį buvo rastas be sąmonės prekybos centro vežimėlyje, po to, kai jį sumušė tuzinas šio valstybinių būstų rajono į šiaurę nuo Paryžiaus gyventojų.

Paauglys, kuris su šeima ir kitais romais gyvena skurdžioje stovykloje, išdygusioje aplink vieną apleistą namą, buvo apkaltintas tuo, kad įsilaužė į vieną butą tame rajone.

„Kelių žmonių grupė atėjo jo ieškoti ir jėga jį išsivedė“, – sakė šaltinis policijoje, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės ir kuris pridūrė, kad vaikinukas tada buvo užrakintas viename rūsyje ir smarkiai sumuštas.

Kitas bylai artimas šaltinis sakė, kad užpuolime dalyvavo maždaug „tuzinas žmonių“. Policijai apie paauglio pagrobimą pranešė motina.

Šaltinis teismų sistemoje, kuris taip pat prašė anonimiškumo, sakė, kad paauglio „gyvybė pavojuje“ ir kad jis yra „komos būsenos“.

Pjerfito prie Senos, kur įvyko šis užpuolimas, meras Michelis Fourcade'as sakė, kad šį mėnesį minimą vaikinuką policija kelis kartus apklausė ryšium su apiplėšimų tame būstų rajone virtine.

Tai pakurstė pyktį dėl romų, kurių gyvenimas neteisėtose stovyklose miestų pakraščiuose Prancūzijoje dažnai provokuoja prieštaringus vertinimus.

Ionas Vardu (Jonas Vardu), kuris gyvena netoli romų stovyklos, sakė, kad maždaug 200 šios klajoklių bendruomenės narių atvyko „prieš tris savaites“.

Pirmadienį minėta stovykla buvo apleista, romams po minimo užpuolimo skubiai išsikrausčius sode mėtėsi šiukšlės, drabužiai ir čiužiniai.

„Jie išvyko iškart“, – sakė I.Vardu.

Rajono tarybos pirmininkas Stephane'as Trousselis pasmerkė šį „bjaurų išpuolį prisidengus kerštu“.

„Prancūzijos Respublika privalo apsaugoti visus, nesvarbu, kur jie gyvena ir kokia jų kilmė“, – sakė jis.

Teisių gynėjų organizacijos perspėjo dėl smurto prieš romus intensyvėjimo Prancūzijoje, kur jie dažnai pasmerkiami gėdai ir kaltinami dėl smulkių nusikaltimų skaičiaus augimo.

„SOS Racism“ nurodė, kad minimas išpuolis buvo „tos bjaurios įtampos, su kuria susiduria mūsų bendrapiliečiai, akivaizdus rezultatas“.

„Tikimės radikalaus pokyčio diskurse ir itin aiškaus smurto, su kuriuo jie susiduria, pasmerkimo“, – sakė „European Grassroots Antiracist Movement“ (EGAM) vadovas Benjaminas Abtanas.

Prancūzija, kuri 2013 metais iš stovyklų išvarė rekordiškai daug – 19 380 – romų, buvo vis labiau kritikuojama dėl savo elgesio su šia tautine mažuma.

Po to, kai spalio mėnesį pareigūnai per mokyklos ekskursiją išsivedė 15-metę romų mergaitę ir drauge su šeima deportavo ją į Kosovą, šis klausimas atkreipė tarptautinės bendrijos dėmesį ir išprovokavo protestus.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį pasmerkė šiurpų romų paauglio nulinčiavimą viename Paryžiaus priemiestyje ir pavadino tai „neišpasakytu ir nepateisinamu“ aktu.

Pareiškime, kurį paskelbė prezidentūra, jis paprašė, „padaryti viską, kad būtų rasti už šią ataką atsakingi žmonės“, kurie paliko vagyste apkaltintą 16-metį kovoti dėl savo gyvybės.