aA
Pchenjanui paskelbus „pergalę“ prieš koronavirusinę infekcija, Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno įtakingoji sesuo apkaltino Seulą sukėlus COVID-19 protrūkį jos šalyje ir įspėjo apie kerštą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Kim Yo Jong netikėtai pareiškė, kad jos brolis sirgo COVID-19, po šio pareiškimo salėje susirinkę žmonės ėmė raudoti.

Šiaurės Korėja anksčiau yra sakiusi, kad „svetimkūniai“ netoli sienos su Pietų Korėja sukėlė COVID-19 protrūkį šioje izoliuotoje šalyje, o Seulas šį teiginį atmetė.

Nepaisant 2021 metais įsigaliojusio draudimo, Pietų Korėjos aktyvistai jau daugelį metų per sieną skraidina balionus su propagandiniais lankstinukais ir JAV doleriais. Pchenjanas seniai prieš tai protestuoja.

Ketvirtadienį Kim Jong Uno sesuo Kim Yo Jong pareiškė, kad dėl šios veiklos jos šalyje kilo COVID-19 protrūkis, pavadindama tai „nusikaltimu žmonijai“, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Ji sakė, kad daugelis šalių ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino „infekcinės ligos plitimo per sąlytį su užkrėstais daiktais pavojų“, teigiama pranešime.

„Didelį nerimą kelia tai, kad Pietų Korėja į mūsų regioną siunčia lankstinukus, pinigus, nešvarias brošiūras ir daiktus“, – tvirtino Kim Yo Jong.

Ji perspėjo, kad Pchenjanas svarsto „griežtą keršto atsaką“, ir pridūrė, kad jei balionai ir toliau bus skraidinami, „atsakysime sunaikindami ne tik virusą, bet ir Pietų Korėjos valdžios institucijas“.

Praėjusį mėnesį Seulas pareiškė, kad „oficialiai patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 per paštą ar medžiagas atvejų nebuvo“.

Pietų Korėjos susivienijimo ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėja kartoja „nepagrįstą teiginį“, ir išreiškė apgailestavimą dėl to, kad Pchenjanas skelbia „nemandagias ir grasinančias pastabas“.

„Istorinis įvykis“

Kim Yo Jong komentarai nuskambėjo jos broliui paskelbus pergalę kovoje su COVID-19.

Per susitikimą su sveikatos apsaugos darbuotojais ir mokslininkais Kim Jong Unas paskelbė apie „pergalę kare prieš piktybinę pandeminę ligą“, pranešė KCNA.

Izoliuotos šalies, kuri nuo pandemijos pradžios yra uždariusi savo sienas, sostinėje Pchenjane gegužę buvo patvirtintas COVID-19 omikron varianto protrūkis ir aktyvuota „didžiausios skubos epidemijos prevencijos sistema“.

Šiaurės Korėja savo pranešimuose užsikrėtusiuosius vadina „karštligės pacientais“, o ne „COVID pacientais“ – veikiausiai dėl nepakankamų testavimo pajėgumų.

Pasak KCNA, Šiaurės Korėjoje nuo balandžio pabaigos buvo užregistruota beveik 4,8 mln. užsikrėtimo atvejų ir 74 mirtys, o oficialus mirtingumo rodiklis sudaro 0,002 procento. Apie naujus atvejus nepranešama nuo liepos 29-osios.

Kim Jong Unas pandemijos įveikimą pavadino „stebuklu, neturinčiu precedento pasaulio visuomenės sveikatos istorijoje“.

„Mūsų žmonių pasiekta pergalė yra istorinis įvykis“, – pridūrė šalies lyderis.

„Smarkiai pakilusi temperatūra“

Oficialioji televizija KCTV dar niekada anksčiau nebuvo transliavusi „pirmosios sesers“ Kim Yo Jong kalbos. Remiantis jos komentarais, net pats Kim Jong Unas, matyt, sirgo COVID-19.

Kim Jong Unui „šio karantino karo dienomis buvo smarkiai pakilusi temperatūra, tačiau jis negalėjo nė akimirkos prigulti, nes galvojo apie žmones, už kuriuos yra atsakingas“, sakė jo sesuo.

Tai pirmas kartas, kai Šiaurės Korėja užsiminė, kad jos lyderis, kurio sveikatą analitikai stebi itin atidžiai, buvo užsikrėtęs koronavirusu.

Kai Kim Yo Jong kalbėjo apie savo brolio sveikatą, kamera filmavo auditorijoje sėdinčius uniformuotus pareigūnus, kurie šluostėsi ašaras arba raudojo.

Analitikai teigė, kad pergalės prieš pandemiją paskelbimas rodo, jog Šiaurės Korėja siekia pereiti prie kitų prioritetų.

Seule veikiančio universiteto „Ewha“ profesoriaus Leifo-Erico Easley teigimu, tai gali būti siekis „skatinti ekonomiką arba atlikti branduolinį bandymą“.

„Kim Yo Jong karinga retorika kelia nerimą, nes ji ne tik bandys kaltinti Pietų Korėją dėl bet kokio COVID-19 atsinaujinimo, bet ir siekia pateisinti kitą Šiaurės Korėjos karinę provokaciją“, – pridūrė jis.

Gegužės pabaigoje Pchenjanas pareiškė matąs „pažangą“ siekiant suvaldyti protrūkį, tačiau daugelis ekspertų, įskaitant Pasaulio sveikatos organizacijos pareigūnus, nekart išsakė abejonių dėl šio teiginio.

Manoma, kad Šiaurės Korėja nėra paskiepijusi nė vieno iš maždaug 25 mln. savo gyventojų. Pchenjanas atmetė pasiūlymus aprūpinti šalį vakcinomis iš Kinijos arba pagal Pasaulio sveikatos organizacijos COVAX mechanizmą.

Seule įsikūrusi specializuota svetainė „NK News“ pranešė, kad birželį Šiaurės Korėja iš Kinijos importavo 3 554 invaziniu būdu veikiančius dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus – gerokai daugiau nei balandžio mėnesį, nors apskritai dvišalė prekyba sumažėjo.

Šiaurės Korėjos sveikatos priežiūros sistema yra viena prasčiausių pasaulyje: šalies ligoninės yra prastai aprūpintos, jose trūksta intensyviosios terapijos skyrių, be to, šalis neturi vaistų COVID-19 gydyti ir vakcinų nuo koronaviruso, sako ekspertai.

Pietų Korėjoje, kur sveikatos priežiūros sistema labai pažangi ir labai daug gyventojų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, mirtingumo rodiklis sudaro 0,12 procento, rodo oficialūs duomenys.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(103 žmonės įvertino)
3.0874

Top naujienos

Naujausia apklausa nustebino ekspertus: lietuvių, kurie karą Ukrainoje mato kitaip, daugiau, nei atrodė (32)

13 iš 100 apklaustų lietuvių mano, kad Rusija nekalta dėl karo Ukrainoje, o parama šiai šaliai...

Karo ekspertai: rusai, praradę iniciatyvą, labai greitai tepa slides (2)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu,...

Karas Ukrainoje. Ukraina skelbia apie Luhansko srities deokupaciją, Rusijos planuose – „keršto smūgis“ Rusija pati išsidavė: parodė tikrąją situaciją fronte (4)

Ukrainos pajėgos dar labiau veržiasi link Rusijos okupuoto Chersono miesto, antradienį...

Europos viduje gimsta rimtas ginčas – Lenkijos reikalavimas yra svarbių pokyčių ženklas (5)

Europos viduje gimsta rimtas ginčas – Lenkija įteikė Vokietijai notą. Ja reikalaujama, kad...

Seimui – nedviprasmiškas signalas iš Šveicarijos, kurio parlamentarai nenorėjo girdėti (6)

Jeigu laikinasis įstatymas dėl Lietuvos futbolo federacijos ( LFF ) tiesioginio valdymo būtų...

M360 PremiumDovilė Jablonskaitė

„Manilla“ gerbėjus sukiršino „Pyst ir graži“ reklama: ekspertai sako, kad problema kita nei dviprasmiškas žodis (7)

„Iki -30% serumams. Pyst ir graži“, – taip skambančios SMS žinutės ar naujienlaiškio...

„Barcelonos“ atleistas Oriola: po dviejų mėnesių paskambinęs Jasikevičius paklausė, ar pykstu

„Barcelonos“ komandą treniruojančio Šarūno Jasikevičiaus adresu per keletą paskutinių...

Tiekėjai įvertino elektros kainų prognozes: pokyčiai gali laukti net turint fiksuotą planą (3)

Elektros didmeninė kaina rugsėjį leido lengviau atsikvėpti verslui ir gyventojams, ypač tiems,...

Gediminas Kirkilas. Feodalinės politikų pilys

Kuo aukštesnė tarptautinė įtampa dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, kuo daugiau spręstinų...