„Tarp Varšuvos ir Kyjivo esama tam tikrų trinčių. Prognozuojame, kad šios trintys tarp Varšuvos ir Kyjivo didės. Ilgainiui didės ir trintys tarp Kyjivo ir kitų Europos sostinių. Tai neišvengiama“, – žurnalistams teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Ketvirtadienį Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad ministro pirmininko pasisakymas, jog Lenkija nebeginkluos Ukrainos, buvo neteisingai suprastas.

Mateuszo Morawieckio „žodžiai buvo interpretuoti pačiu blogiausiu būdu (...) Mano nuomone, ministras pirmininkas norėjo pasakyti, kad mes neperduosime Ukrainai naujos ginkluotės, kurią šiuo metu perkame modernizuodami Lenkijos kariuomenę“, sakė A. Duda televizijai TVN24.

Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad artimiausiomis dienomis surengs pokalbius su Lenkija apie aštrėjantį kivirčą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto.

„Kiti pokalbiai bus surengti artimiausiomis dienomis, kurių metu bus aptariami abiejų pusių parengti klausimai“, – sakoma Ukrainos žemės ūkio ministerijos pranešime.

Jame tvirtinama, kad Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis telefonu pasikalbėjo su savo Lenkijos kolega Robertu Telusu. „Ministrai aptarė situaciją ir Ukrainos pasiūlymą dėl jos sureguliavimo ir susitarė rasti sprendimą, kuriame būtų atsižvelgta į abiejų šalių interesus“, – dėstoma pranešime. Priduriama, kad abi šalys patvirtino „artimus ir konstruktyvius“ tarpusavio santykius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją