A. Navalno bendražygiai tvirtina, kad dvaras buvo pastatytas asmeniškai V. Putinui. Sureagavęs į 2021 m. sausio mėnesį paskelbtą tyrimą, Rusijos prezidento bičiulis Arkadijus Rotenbergas pareiškė, kad pastatas priklauso jam ir kad ten po remonto bus atidarytas apartamentų viešbutis. Tiesa, kaip išsiaiškino Kovos su korupcija fondas, jokio apartamentų viešbučio Idokopo kyšulyje esančiame dvare taip ir neatsirado, nors remontas jau užbaigtas. „Marmurinės grindys išblizgintos, baldai išstatyti, rafinuotas interjeras ir apdaila – užbaigti. Bet kaip buvo Putino dvaras, taip ir liko“, – teigiama naujame tyrime, paskelbtame A. Navalno portale bei „YouTube“.

2021-ųjų tyrime buvo pateikta sugeneruotų būsimo dvaro interjero vaizdų. Dabar, kaip tvirtina Kovos su korupcija fondas, tyrėjams pavyko gauti jau užbaigto interjero vaizdų. Teigiama, kad kadrai buvo padaryti slapta kamera. Kas jų autorius, nenurodoma.

Buvo nufilmuota, pavyzdžiui, vadinamoji akvadiskoteka, sulaukusi dėmesio ir pirmojo tyrimo metu, baseinas, alėja su pseudoantikinėmis statulomis, sūkurinė vonia, masažų salė, galybė paveikslų karo ir patriotine tematika, brangūs baldai ir šviestuvai.

Vietoje žaidimų ir kazino kambario atsirado koplyčia, kur yra neįprastas triptikas su Dievo Motinos, Jėzaus Kristaus ir šv. Vladimiro ikonomis. Taip pat koplyčioje stovi sostas.

Kovos su korupcija fondas taip pat paskelbė dvaro patalpų planus, kuriuos anksčiau gavo portalas „Proekt“. Baldų išdėstymas atitinka šiuos planus. Kai buvo padaryti slapti įrašai, ne visi baldai buvo išpakuoti.

Remdamiesi vaizdo įrašais, patalpų planais, „Proekt“ pašnekovų pateikta informacija ir Kovos su korupcija fondo gautais dokumentais, tyrimo autoriai daro išvadą, kad tai ne viešbutis, bet asmeninis dvaras, skirtas Rusijos prezidentui – kaip ir buvo teigiama 2021 m. sukurtame filme. Kremlius kol kas į straipsnį nesureagavo.

Šaltinis
Temos
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)