aA
Tai viena ryškiausių nuotraukų iš sekmadienį, kovo 26 dieną, Maskvoje vykusios akcijos prieš korupciją – keli policijos pareigūnai į policijos mašiną neša baltą paltą vilkinčią merginą.
© twitter

„Medūza“ specialusis korespondentas Ilja Žeguliovas rado šią merginą Čeriomuškų vidaus reikalų skyriuje, kur ji su dar trimis dešimtimis žmonių tebelaukė darbuotojų iš Tyrimų komiteto. Žurnalistas užrašė jos ir dar vienos ta pačia policijos mašina atvežtos merginos monologus, rašo meduza.io.

Olga Lozina

prisistatė kaip Fizikos ir technologijų instituto absolventė

„Mes su mama ir sese atvažiavome į Maskvos centrą pasivaikščioti. Tuo momentu mes grįžome iš „McDonald’s“ [Puškino gatvėje], ėjome metro stoties „Beloruskaja“ link, jau važiuoti į namus. Tačiau priekyje policininkai užblokavo kelią. Mūsų link ėjo minia žmonių – [jie] sakė, kad [policininkai] toliau neleidžia ir reikia eiti atgal. [Policija] dirbtinai sudarė didelę žmonių minią, apsukdama ir pasiųsdama visus, kurie pasiekė „Beloruskaja“, atgal minios link.

Ir staiga iššoko OMON ir tiesiog ėmė gaudyti žmones. Ten buvo tokia gėlių klomba – užlipau ant jos pažiūrėti, kur baigiasi minia. OMON pareikalavo skubiai nulipti nuo klombos. Visi greitai nulipo; paskutinį nulipusįjį, jaunuolį, ėmė šiurkščiai vesti į policijos automobilį, jam užlaužė rankas. Mano mama atsidūrė šalia ir paklausė: „Už ką jūs jį čiumpate?“ Po to sugriebė ir mano mamą. Paskui ir seserį. Jas ėmė vesti ir aš puoliau paskui, net nesuprasdama, kad mane taip pat sulaiko.

Kažkuriuo momentu minia mane nustūmė, tačiau aš vėl priėjau prie policininkų. Ir štai tada mane pradėjo nešti. Nepasakyčiau, kad mane grubiai sulaikė – nešė mane pakankamai atsargiai. Pati būčiau ėjusi, jeigu man būtų pasakę, kodėl mane sulaiko. Bet aš net paklausti nespėjau. Paskui mus įmetė į policijos mašiną, kurioje buvo labai tvanku – 32 žmonės vienoje mašinoje. Ir net kai mes atvažiavome, mūsų ilgai neišleido – apie valandą. Mus atvežė į Čeriomuškų vidaus reikalų skyrių ir mes iki šiol čia – mums nieko nesako ir mes nežinome, kada mus paleis.“

Olga Orlova

Mokytoja, radijo laidų vedėja

„Sulaikė mus 16 valandą Tverskaja gatvėje. Sulaikė praktiškai šeimą: iš pradžių vieną seserį, paskui antrą, tada pagyvenusią mamą, jos tiesiog laikėsi viena kitos. Jeigu kažkas kalbėjo su policininkais [ir klausė] už ką sulaikote, juos iškart sulaikė. Jeigu jauni žmonės bent kažkaip rodė pasipriešinimą – juos šiurkščiai sulaikė. Aš nesipriešinau, tiesiog mane ištraukė iš minios. Mes visi šaukėme „Gėda!“, kai jie labai šiurkščiai mušė jauną žmogų. Beje, jokių įžeidimų ir plakatų nebuvo. Tiesiog stovėjome ir šaukėme. Keletas žmonių buvo su Rusijos vėliavėlėmis – juos iškart sumetė [į policijos automobilį].

[Čeriomuškų vidaus reikalų skyriuje] mūsų iš pradžių buvo 32, dabar paliko 22 žmones, iš jų trys yra nepilnamečiai – jų taip pat nepaleidžia, nors tėvai jų seniai atvažiavo. Dabar atvažiavo Tyrimų komitetas. Mėgino paimti nepilnamečių pirštų atspaudus, mes juos atmušėme. Vienam septyniolikmečiam vaikui davė protokolą, kuriame parašyta, kad jis išbėgo į Tverskaja gatvę, šaukė, įžeidinėjo policininkus. Tai absoliutus melas, jis nieko panašaus nedarė. Jis, žinoma, protokolo nepasirašė.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (53)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

Po nesėkmės suirzusi Rusija trimituoja: Lietuvą sukaustė baimė (2)

Kremlius trečiadienį pasmerkė „smarkų spaudimą“ dėl Rusijos kandidato į Interpolo...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (69)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (477)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (18)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie operaciją (11)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (105)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (16)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis (1)

Trečiadienio vakarą Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis.

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (241)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...