Užsienio vyriausybės irgi išreiškė susirūpinimą. Pateikiame kai kurių pasaulio valstybių reakcijas į šį sekmadienį netikėtai žengtą žingsnį.

Turkija

Užsienio reikalų ministerija išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl įvykių Tunise, ragindama atkurti „demokratinį teisėtumą“.

„Regionui ir Tunisui yra labai svarbu išsaugoti Tuniso demokratinius pasiekimus, kurie yra sėkmės istorija kalbant apie demokratinį procesą, vykdomą atsižvelgiant į regiono gyventojų lūkesčius“, – nurodė ministerija.

Prezidento Recepo Tayyipo Erdogano atstovas Ibrahimas Kalinas tviteryje parašė: „Atmetame demokratinio proceso sustabdymą ir žmonių demokratinės valios nepaisymą draugiškame ir broliškame Tunise.“

„Smerkiame iniciatyvas, kurioms trūksta konstitucinio teisėtumo ir visuomenės palaikymo. Manome, kad Tuniso demokratija po šio proceso sustiprės“, – pridūrė I. Kalinas.

Vokietija

Kaip žurnalistams sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebahr, Berlynas tikisi, jog Tunisas „kaip įmanoma greičiau [sugrįš] prie demokratinės santvarkos“.

„Demokratija leidžia Tunise šaknis nuo 2011-ųjų“, – pareiškė M. Adebahr, turėdama omenyje metus, kai šalyje per revoliuciją buvo nuverstas diktatorius Zine'as El Abidine'as Ben Ali.

Anot URM atstovės, Vokietija yra „labai susirūpinusi“, bet „nenori kalbėti apie valstybės perversmą“.

„Svarbu kaip įmanoma greičiau sugrįžti prie konstitucinės tvarkos“, – pabrėžė M. Adebahr.

„Tikrai bandysime aptarti [padėtį] su Tuniso ambasadoriumi Berlyne, o mūsų ambasadorius Tunise yra pasirengęs dalyvauti diskusijose“, – pridūrė ji.

Rusija

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas tepareiškė, kad Rusija stebi įvykius Tunise.

„Tikimės, kad niekas nekels pavojaus tos šalies žmonių stabilumui ir saugumui“, – per kasdienę spaudos konferenciją sakė jis žurnalistams.

JAV

JAV pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl minėtų Tuniso prezidento sprendimų ir paragino šalį, kur užgimė Arabų pavasaris, laikytis „demokratinių principų“.

„Esame sunerimę dėl įvykių Tunise“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki (Džen Psaki).

„Palaikome ryšį aukštu lygmeniu“, – pridūrė ji ir paragino laikytis ramybės bei sakė, kad Vašingtonas palaiko „Tuniso pastangas žengti pirmyn laikantis demokratinių principų“.

Prancūzija

Prancūzija savo ruožtu paragino Tunisą „kuo greičiau“ grįžti prie „normalaus vyriausybės funkcionavimo“.

URM Paryžiuje taip pat paragino „visas šalies politines jėgas vengti bet kokios smurto formos ir išsaugoti šalies demokratinius laimėjimus“.