aA
Atstovų Rūmų Teismų komitetas antradienį paskelbė, kad gruodžio 4-ąją prasidės naujas prezidento Donaldo Trumpo apkaltos tyrimo posėdžių etapas, kuriame kviečiamas dalyvauti ir pats valstybės vadovas bei jo advokatas.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
© Reuters / Scanpix

Demokratų kontroliuojamų Atstovų Rūmų nariai pastarąsias dvi savaites rengė viešas liudytojų, įskaitant Baltųjų rūmų pareigūnus ir diplomatus, apklausas dėl įtarimų, kad D. Trumpas piktnaudžiavo įgaliojimais spausdamas Ukrainą pradėti tyrimus, kurie būtų jam naudingi politiškai.

Pasibaigus šiam etapui, Teismų komitete, kuris turi nuspręsti, ar parengti apkaltos straipsnius – oficialius kaltinimus prezidentui, gruodžio 4 dieną 10 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku rengiamas pirmas viešas posėdis, pranešė komiteto pirmininkas Jerry Nadleris.

„Komitetas kviečia jus dalyvauti apkaltos tyrime, nes komitetas vykdo savo konstitucines pareigas“, – sakė J. Nadleris laiške D. Trumpui.

Per posėdžius Teismų komitete bus svarstomas „istorinis ir konstitucinis apkaltos pagrindas“ bei tai, „ar jūsų įtariami veiksmai leidžia Atstovų Rūmams vykdyti savo įgaliojimus priimti apkaltos straipsnius“, teigiama laiške.

Atstovų Rūmų praėjusį mėnesį patvirtintos procedūrinės taisyklės numato, kad D. Trumpas turi būti pakviestas dalyvauti Teismų komiteto posėdžiuose, o „prezidento teisininkas gali apklausti bet kurį iškviestą liudytoją“.

J. Nadleris savo laiške D. Trumpui priminė, kad jei jis ir toliau neleis savo administracijos darbuotojams liudyti ar pateikti dokumentus, kurių prašo tyrėjai, komiteto pirmininkas gali „imtis atitinkamų priemonių“, pavyzdžiui, atmesti prezidento prašymus apklausti liudytojus.

Tyrimui vadovaujantys demokratai kiek anksčiau sakė, kad gali pateikti savo ataskaitą dėl prezidento nusižengimų jau kitą savaitę, kai Kongresas vėl susirinks po Padėkos dienos atostogų.

Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto vadovas Adamas Schiffas pirmininkavo dvi savaites trukusiems dramatiškiems viešiems posėdžiams, kurie, pasak jo, atskleidė „gausybę įrodymų“, nors D. Trumpas ir jo administracija esą bandė trukdyti tyrimui.

A. Schiffas pareiškė, kad tie įrodymai „aiškiai rodo“, jog Baltųjų rūmų šeimininkas susiejo galimybę surengti susitikimą su nauju Ukrainos prezidentu ir itin reikalingą JAV karinę pagalbą su Kijevo pažadu pradėti tyrimus, kurie padėtų perrinkimo siekiančiam D. Trumpui 2020-ųjų rinkimuose.

Be kita ko, skelbiama, kad Kijevas sulaukė prašymo ištirti vieną Ukrainos energetikos bendrovę, kurios valdyboje dirbo Hunteris Bidenas, potencialaus D. Trumpo varžovo kitų metų rinkimuose Joe Bideno sūnus.

Pastaraisiais mėnesiais D. Trumpas Bidenus vadino „korumpuotais“, nors nebuvo jokių įrodymų, kad ši šeima būtų padariusi ką nors nusikalstama, kas būtų susiję su Ukraina.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuo Gintarinės ledi iki Šatrijos Raganos: kaip šiandien gyvena Kazimira Prunskienė (34)

Prie Kazimiros Danutės Prunskienės vardo klijuojama daug pravardžių – vienas jų ji pasirinko...

Sąmokslo teorija: dėl vaistų ar baruose praleisto laiko galite negauti paskolos (39)

Ar vartojami vaistai arba pomėgis lankytis baruose gali pakenkti asmens kreditingumo vertinimui?...

Šypsena Jasikevičiaus veide grįžo trumpam: norėtųsi, kad tai būtų postūmis, bet ne į padebesius spaudos konferencijoje auklėjo Jokubaitį (43)

Gerai, kad Sauliui Skverneliui „Žalgirio“ arenos ložėje kompaniją penktadienį palaikė jo...

Koronavirusas pasiekė Europą – nustatyti pirmieji atvejai (172)

Kinijoje dėl mirtino koronaviruso epidemijos jau mirė 26 žmonės, iš viso nustatyta 830...

Iš anksto pasmerktas Brežnevo dukterėčios romanas: kodėl jai buvo užkirstas kelias tekėti už pirmosios meilės? (97)

Džiaugtis lengvu gyvenimu ji anaiptol negalėjo. Giminystės ryšiai su TSKP CK generaliniu...

Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ sutriuškino ALBA ekipą (332)

Kauno „Žalgiris“ (7/14) namie su trenksmu revanšavosi Berlyno ALBA (7/14) krepšininkams už...

Valerijus Katkauskas

Ir vėl „visi vyrai tokie“?! N-18 (6)

Perskaičiau Vitalijos Guobės pasakojimą „Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų!“....

Turkijos rytus supurtė stiprus žemės drebėjimas pranešta apie žuvusiuosius (10)

Turkijos rytinę dalį penktadienį supurtė galingas žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekia...

Savaitę baigsime sausesniais orais (3)

Penktadienio naktį per šalį slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš debesis su krituliais....

Domantas Sabonis pakvietė į ekskursiją po „Pacers“ valdas, pristatė merginą ir surengė vėliavų testą (121)

Amerikiečių vlogeriui Austinui Millsui pavyko parodyti visiškai kitą su žiniasklaida įprastai...