Kiek anksčiau ketvirtadienį Rusijos gynybos ministerija apkaltino Kyjivą „artimiausiu metu rengiant ginkluotą provokaciją“ prieš Uždniestrę, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS. Jokių įrodymų ar išsamesnės informacijos, pagrindžiančios ministerijos teiginį, nebuvo pateikta.

„Valstybės institucijos nepatvirtina šį rytą Rusijos gynybos ministerijos išplatintos informacijos, – sakoma oficialiame Moldovos vyriausybės „Telegram“ kanale paskelbtoje žinutėje. – Raginame laikytis ramybės ir kviečiame visuomenę sekti oficialius ir patikimus Moldovos Respublikos šaltinius. Mūsų institucijos bendradarbiauja su užsienio partneriais ir, jei kiltų pavojui šaliai, jos nedelsdamos informuotų visuomenę“.

Nerimas dėl ilgalaikių Rusijos planų Uždniestrėje sustiprėjo po to, kai Maskva praėjusių metų vasarį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Separatistinis regionas, kurį vakaruose riboja Dniestro upė, o rytuose – Ukraina, 1990 metais pasiskelbė sovietine respublika ir priešinosi bet kokiems tuometinės Moldovos bandymams tapti nepriklausoma valstybe arba susijungti su Rumunija.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad Vašingtonas yra „labai susirūpinęs“ dėl Maskvos pastangų destabilizuoti Moldovos vyriausybę. Jo pastabos nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai Moldovos prezidentė Maia Sandu apkaltino Rusiją rengiant perversmą Moldovoje ir įtraukiant Uždniestrę į savo karą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė M. Sandu teiginius kaip „visiškai nepagrįstus ir neįrodytus“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją