Per savo trijų dienų vizitą su keturiais sustojimais E. Macronas sieks pabrėžti istorinę pokario santykių tarp dviejų svarbiausių ES valstybių reikšmę, nes Prancūzija kitą mėnesį minės Išsilaipinimo Normandijoje (D-Day) 80-ąsias metines. Šia diena Prancūzijoje pažymima Antrojo pasaulinio karo Vokietijos okupacijos pabaiga.

Tačiau santykiuose, kurie dažnai laikomi ES varikliu, ne viskas yra sklandu: Berlyną nustebino E. Macrono atsisakymas atmesti galimybę siųsti karius į Ukrainą, o ir šiaip Vokietijos pareigūnams, kaip teigiama, kartais kelia nerimą jo dažnai teatrališkas užsienio politikos stilius.

Nors E. Macronas dažnai lankosi Berlyne, ši kelionė bus pirmasis valstybinis vizitas per 24 metus po Jacques’o Chiraco kelionės 2000 metais ir šeštasis – po pirmojo pokario Charles’o de Gaulle’io valstybinio vizito 1962-aisiais.

E. Macrono kelionė prasidės sekmadienio popietę derybomis su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu, kurio vaidmuo, palyginti su Prancūzijos prezidento galiomis, yra daugiausia formalus. Tikimasi, kad E. Macronas su žmona Brigitte į Berlyną atvyks apie 14 val. vietos laiku.

Pirmadienį po pietų jis vyks į Drezdeną buvusioje Rytų Vokietijoje ir Europos festivalyje sakys kalbą apie Europą. Antradienį E. Macronas lankysis Vakarų Vokietijos Miunsterio mieste, o vėliau – Mezeberge netoli Berlyno, kur dalyvaus derybose su O. Scholzu ir bendrame Prancūzijos bei Vokietijos kabinetų posėdyje.

Vokietijos laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ atkreipė dėmesį į planuojamą E. Macrono kelionę į Rytų Vokietiją.

„Prancūzijos ir Vokietijos santykiai, kurie yra tokie svarbūs Europos stabilumui, ilgą laiką pirmiausia buvo santykiai su Vakarų Vokietija, – rašė laikraštis. – Taip iš esmės yra ir šiandien. Tačiau Emmanuelis Macronas siekia tai pakeisti.“

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją