„Jei didvyriškai besipriešinanti Ukraina neatsilaikys prieš imperinius (Vladimiro) Putino planus, Lenkijai ir Baltijos šalims gresia tiesioginis tolesnio Rusijos įtakos sferos išplėtimo į Vidurio Europą pavojus“, – antradienį Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė A. Duda.

A. Duda kalbėjo apie „didžiąsias Rusijos idėjas, kurios reiškia kitų tautų pavergimą“. Pasak jo, tai ne tik Rusijos prezidento V. Putino idėjos, jomis persmelkta didelė dalis Rusijos visuomenės.

„Ukrainos dėka šiandien šis pavojus suvaldytas. Bet manau, kad ateityje šis pavojus, deja, taps aktualus, – sakė Lenkijos prezidentas. – Vienintelis dalykas, ką galime padaryti, tai sustiprinti mūsų pačių saugumą.“

Pasak A. Dudos, Lenkija perdavė Ukrainai 260 senesnių T-72 tankų. Tai atvėrė spragą pačios Lenkijos kariuomenėje, ją reikia užpildyti spartinant naujų tankų įsigijimą, sakė jis. Lenkija taip pat tikisi gauti vokiškus tankus „Leopard“. Tačiau kol kas vadinamasis apykaitinis apsikeitimas, kuriuo Lenkijos tiekimas į Ukrainą būtų kompensuojamas pakaitalais iš Vokietijos, dar nevyksta. Lenkijos netenkina ankstesnis Berlyno pasiūlymas nuo 2023 m. pristatyti 20 „Leopard 2“ tankų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją