Apie tai JK ministras pirmininkas Davidas Cameronas kalbės jau netrukus. Ilgai lauktoje ES temai skirtoje kalboje D. Cameronas ketina pareikšti, kad nesiruošia daryti jokių išvadų, jei kitų Europos Sąjungos (ES) šalių narių vadovai atmes jo ketinimus keisti socialinių išmokų sistemą – tokiu atveju D. Cameronas pasiruošęs pasukti JK išstojimo iš ES keliu.

D. Cameronas ruošiasi pranešti, kad ketina deportuoti iš užsienio valstybių į JK ieškoti darbo atvykusius ir pašalpų prašančius asmenis, jei per šešis mėnesius jiems nepavyks susirasti darbo, rašo „The Telegraph“.

Be to, ketinama nutraukti ir vaiko priežiūrai skirtų pašalpų mokėjimą imigrantams, jei jų vaikai kartu su tėvais negyvena į JK.

Artėjant Briuselyje įvyksiančioms deryboms tarp JK ir ES, D. Cameronas ketina suformuluoti keletą esminių reikalavimų, kurių įgyvendinimui, anot jo, teiks keisti ES sutartis.

Davidas Cameronas
2017 m. referendumą dėl išstojimo iš ES surengti planuojantis D. Cameronas įsitikinęs, kad į britų nuomonę turi būti atsižvelgta.

Ši D. Camerono kalba skirta susigrąžinti nepatenkintus JK Nepriklausomybes partijos rėmėjus prieš artėjančius rinkimus.

D. Cameronas taip pat kalbės ir apie tai, kad šios reformos padės sugrįžti prie taisyklių, kurias XX a. devintajame dešimtmetyje nustatė tuometinė JK ministrė pirmininkė Margaret Thatcher, o vėliau ES teismai panaikino.

Anot D. Camerono, JK bus sukurta griežčiausia socialinių išmokų imigrantams iš kitų ES šalių narių mokėjimo sistema nei kur kitur Europoje.

D. Cameronas ketina atkreipti dėmesį į tai, kad šie siūlymai – tai reikalavimai, būtini tam, kad įvyktų derybos su Briuseliu, įspėdamas, kad jei šie siūlymai nebus patvirtinti, JK gali išstoti iš ES.

Vis dėlto D. Camerono siūlymai neabejotinai sulauks kritikos, nes juose nėra numatomas laisvo žmonių judėjimo taisyklių pakeitimas, o šios taisyklės suteikia galimybę neribotam ES šalių narių piliečių skaičiui gyventi ir dirbti JK.

JK ministrų kabinetas reikalauja D. Camerono nustatyti metines imigrantų kvotas arba patvirtinti „avarinio stabdžio“ tvarką, pagal kurią JK galėtų užverti savo sienas, siekdama neįsileisti užsieniečių, atvykstančių į JK iš konkrečios valstybės.

Remiantis oficialiais duomenimis, iš kitų ES šalių narių į JK atvykstančių imigrantų dar niekada nėra buvę tiek daug kaip dabar.

Londono meras Borisas Johnsonas penktadienį išsakė palaikymą premjero D. Camerono planui sumažinti imigraciją iš Europos Sąjungos (ES) šalių, bet sakė, kad Didžioji Britanija neturėtų užverti durų „talentingiems žmonėms“.

D.Cameronas vėliau penktadienį ketina pasakyti svarbią kalbą apie imigracijos politiką, kurioje tikriausiai paskelbs savo planus uždrausti imigrantams iš ES šalių pirmaisiais metais nuo atvykimo naudotis socialinėmis lengvatomis, tokiu būdu siekdamas sumažinti bendrą imigracijos mastą.

Tos kalbos išankstinis tekstas taip pat rodo, kad D.Cameronas ketina pareikšti, jog migrantai iš ES pirmiausiai turėtų užsitikrinti darbo pasiūlymą prieš atvykdami į Britaniją, o darbo neturintiems migrantams neturėtų būti leidžiama pasilikti.

„Manau, kad išties protinga“, – B.Johnsonas sakė žurnalistams Singapūre, kur atvyko kaip pagrindinis svečias viename technologijų sektoriaus renginyje, skirtame Singapūro ir Londono bendradarbiavimui kuriant finansų technologijų taikomuosius produktus.

„Dar turėsiu palaukti, ką pasakys Davidas Cameronas, bet manau, kad jis visiškai teisus, norėdamas imtis priemonių, kurios apribotų per didelį traukos faktorių – per didelį siurbimo efektą, kuris traukia į šalį traukia žmones, galbūt tenorinčius pasinaudoti lengvatomis“, – aiškino Britanijos sostinės meras.

„Kita vertus, būtina įsitikinti, jog tai nepaliks už borto žmonių, kurie gali būti vertingi mūsų ekonomikai, – pridūrė jis. – Londonui labai pravertė gebėjimas pritraukti talentingus žmones, todėl turi būti nustatyta pusiausvyra – bet esu tikras, kad ministras pirmininkas tai atliks tinkamai.“

D.Cameronas yra spaudžiamas riboti imigraciją, varžydamasis dėl rinkėjų balsų su euroskeptiškąja Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) prieš rinkimus, kurie bus rengiami ateinančių metų gegužę.

Migracijos indeksas Britanijoje per metų laikotarpį iki birželio padidėjo daugiau negu 40 proc., rodo ketvirtadienį paskelbta oficiali statistika.

D.Cameronas, vadovaujantis Konservatorių partijai, kuriai taip pat priklauso B.Johnsonas, anksčiau pažadėjo iš naujos derėtis dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje sąlygų, o 2017 metais surengti referendumą, kuriame būtų užduotas klausimas, ar šalis turi likti Bendrijoje.

B.Johnsonas sakė, kad konservatoriai apskritai toliau „teigiamai vertina imigraciją“.

„Manau, labai svarbu pabrėžti, kad imigracija atnešė puikių dalykų mūsų šaliai. Iš tikrųjų idėjų ir žmonių iš viso pasaulio maišymosi nauda buvo didžiulė“, – aiškino jis.

Prognozuojama, kad 50-metis B.Johnsonas per gegužę vyksiančius rinkimus bus išrinktas į Bendruomenių Rūmus, o kai kurie jį laiko potencialiu būsimuoju konservatorių lyderiu, jeigu D.Cameronas būtų priverstas atsistatydinti nesėkmės rinkimuose atveju.

Singapūre paklaustas žurnalistų, ar ketina siekti premjero posto, B.Johnsonas atsakė: „Ketinu būti Londono meru dar bent 18 mėnesių.“