Borisas Johnsonas

1182 straipsnių

Borisas JohnsonasJungtinės Karalystės žurnalistas, politikas, buvęs ministras pirmininkas. Borisas Johnsonas dirbo žurnalistu:1987 m. dirbo „Times“, 1989–94 m. dienraščio „Daily Telegraph“ korespondentas Briuselyje, 1994–1999 m. vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas ir pagrindinis politikos apžvalgininkas, 1999–2005 m. savaitraščio „Spectator“ vyriausiasis redaktorius. 2008 metais pasuko į politiką ir tapo Londono meru, 2016 metais – užsienio reikalų ministru. Borisas Johnsonas buvo aktyvus „Brexit“ šalininkas. 2019 m. liepos 23 d. išrinktas Konservatorių partijos lyderiu, tačiau 2022 liepos 7 d. po ilgalaikio spaudimo ir keliolikos vyriausybės narių atsistatydinimo pasitraukė iš Konservatorių partijos pirmininko ir premjero postų.

Nepaisant griežtos britų vyriausybės kritikos, Londono mažos taršos zona antradienį išplėsta į visą miesto teritoriją. Ne tik žmonės centre, bet visi londoniečiai turi teisę į švarų orą, sakė Didžiosios Britanijos sostinės meras meras Sadiqas Khanas.

REUTERS

Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas tapo Kyjivo garbės piliečiu. Apdovanojimą jam Kyjivo meras Vitalijus Kličko įteikė Ukrainos namuose Davose, kur šiuo metu vyksta Pasaulio ekonomikos forumas. Kyjivo garbės piliečio vardas Johansonui suteiktas už didelę pagalbą ir paramą Ukrainai...

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas rengiasi parašyti knygą apie savo, kaip vyriausybės vadovo, darbo metus. Leidykla „HarperCollins“ pranešė įsigijusi teises į jo atsiminimų knygą.