Sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad per praėjusią parą šalyje buvo nustatytas 71 naujas vietinio užsikrėtimo atvejis – tai didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis nuo sausio.

Kinijai grumiantis su didžiausiu per daugelį mėnesiu koronaviruso protrūkiu, šalyje testuojami ištisi miestai ir namuose uždaromi milijonai gyventojų.

Oficialūs masinio testavimo duomenys rodo nedidelį užsikrėtimų skaičių, nors užkratas išplito į dešimtis didelių miestų.

Pekinas anksčiau didžiavosi sėkmingai sustabdęs pandemiją, prasidėjusią Kinijos vidurio regiono mieste Uhane, kur 2019-ųjų pabaigoje buvo nustatyti pirmieji COVID-19 atvejai. Tai leido šaliai grįžti į įprasto gyvenimo vėžes ir atsitiesti jos ekonomikai, kai daugelis pasaulio valstybių buvo toliau purtomos pandemijos, jau nusinešusios daugiau kaip 4 mln. gyvybių.

Tačiau naujas protrūkis, siejamas su židiniu Dziangsu provincijos sostinės Nandzingo tarptautiniu oro uostu, kur devyniems valytojams liepos 20 dieną buvo testais patvirtinta COVID-19, gali sužlugdyti šią sėkmę.

Hubėjaus provincijos sostinė Uhanas šią savaitę pranešė apie pirmuosius po ilgesnės nei metų pertraukos vietinio užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Antradienį vietos valdžia paskelbė „skubiai pradedanti“ visų 11 mln. miesto gyventojų testavimą.

Antradienį tvyrant kaitrai prie testavimo punktų buvo nusidriekusios ilgos gyventojų eilės.

Tuo metu Nandzingas jau triskart atliko testus visiems 9,2 mln. savo gyventojų. Mieste buvo uždaryti sporto klubai bei kino teatrai ir atitverti ištisi gyvenamieji kompleksai.

Turistų gausiai lankomas centrinės Hunano provincijos Džangdziadzijės miestas, kuriame iš Nandzingo atvykę užsikrėtę asmenys stebėjo teatro spektaklį, antradienį paskelbė, kad niekam nebus leista išvykti iš ligos židiniu tapusio miesto.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)