Rusija per artimiausias 1–2 savaites gali panaudoti karines oro pajėgas ir, pasitelkusi raketas ir bombas, smogti šiauriniam, centriniam ir pietiniam Ukrainos regionams, įskaitant ir nekarinius objektus. Taip teigiama paskelbtame Ukrainos Kariuomenės, konversijos ir nusiginklavimo tyrimų centro pareiškime.
© Stopkadras

Šiame pareiškime nurodytos Ukrainos gynybos ministro pavaduotojo Leonido Poliakovo, buvusio Generalinio štabo vado Anatolijaus Lopatos ir buvusio Ukrainos gynybos ministro pareigas ėjusio Igorio Teniuchos pavardės, rašo „Obozrevatel“.

„Atsižvelgiant į tai, kad per artimiausias 1–2 savaites Rusija gali panaudoti karinę aviaciją tam, kad raketomis ir bombomis smogtų ne tik į mūsų karinius objektus, tačiau taip pat ir gyvenamąją infrastruktūrą, būtina ruošti slėptuves nuo bombų pietinės, šiaurinės ir centrinės Ukrainos regionuose“, - teigiama pranešime.

Išplatintame pranešime pabrėžiama, kad itin daug dėmesio būtina skirti pasirengimui koviniams veiksmams, ypač kovai su žvalgybinėmis diversinėmis priešo grupėmis nurodytų regionų miestuose ir gyvenvietėse.

„Tam būtina skubos tvarka suformuoti teritorinės gynybos batalionus, kuopas ir būrius: batalionus - didiesiems miestams ir sričių centrams, kuopas – nedideliems miestams ir būrius – kitoms gyvenvietėms“, - teigiama pranešime.

Ekspertai įsitikinę, kad labai svarbu paruošti ir įdiegti dalyvių motyvavimo mechanizmą, panaudojant administracinius resursus.

„Motyvacinis paketas turėtų apimti galimybę lengvatinėmis sąlygomis įsigyti būstą (nemokamai Ukrainos herojų ir žuvusių karių šeimų nariams), įgyti išsilavinimą, gauti išankstinę pensiją, taip pat ir pensijas dėl gautų sužeidimų bei žuvusių šeimų narių pensijas, medicininį draudimą, gyvybės draudimą ir pinigines išmokas. Be to, būtina numatyti jau egzistuojančių apdovanojimų įteikimą“, - teigiama pareiškime.

Taip pat rekomenduojama išspręsti klausimą dėl išankstinių rinkimų į Aukščiausiąją Radą perkėlimo į periodą po to, kai pasibaigs karinė Rusijos agresija prieš Ukrainą.

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nevertina jokių kitų Ukrainos veiksmų, išskyrus ginkluotą pasipriešinimą. Sankcijos, kurių ėmėsi Vakarų valstybės, nėra veiksmingos, o diplomatinės galimybės šiuo metu beveik visiškai išeikvotos, todėl tik didelio masto ginkluotas pasipriešinimas gali pakeisti Kremliaus ketinimus sugriauti mūsų valstybės nepriklausomybę.

Tokiomis sąlygomis vienintelis būdas priversti Rusiją atsisakyti agresijos prieš Ukrainą ir planų okupuoti naujas teritorijas – suduoti agresoriui smūgius, kurie reikš didžiules agresoriaus ginkluotųjų pajėgų netektis. Tai – Ukrainos kaip nepriklausomos valstybės išsaugojimo svertas“, - įsitikinę ekspertai.

Jie įsitikinę, kad dėl Ukrainai nepriimtinos dabartinės Rusijos valdžios vykdomos užsienio politikos, ekonominių, karinių, „humanitarinių“ ir kitų veiksmų, Krymo užėmimo, nuolatinių agresyvių veiksmų Pietryčių Ukrainoje, siekiant išsaugoti taip vadinamosios Naujosios Rusijos kontroliavimą, artimiausiu metu bus stiprinamas konfrontacinis Rusijos ir Ukrainos santykių pobūdis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujojo prezidento beieškant: ryškėja paprastų žmonių ir elito pasirinkimas (642)

Lietuvos gyventojai prezidento poste šiuo metu norėtų matyti tris vyrus – premjerą Saulių...

Mokesčių inspekcija pradėjo kapstyti praeitį – dėl NT perkratys tūkstančius (72)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išsiuntė tūkstančius priminimų pateikti nekilnojamojo...

Namą administravusi bendrovė po 11 metų gyventojus bandė paversti skolininkais (20)

Į absurdišką situaciją pakliuvo vieno Kauno daugiabučio gyventojai. Po 11 metų atsibudo tuomet...

Advokatų tarybos pirmininkas: šiame kontekste auka gali būti ir Š. Bartas (97)

Prieš Šarūno Barto apkaltinimą seksualiniu priekabiavimu nublanko visi kiti triukšmeliai Seime ir...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (215)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Mirė serijinis žudikas Charlesas Mansonas: jo nusikaltimų žiaurumas Amerikoje pasėjo paniką (32)

Buvęs kulto lyderis Charlesas Mansonas mirė sulaukęs 83 metų. Šis asmuo atsakingas už 1969 m....

Kino kūrėjas seną autobusiuką pavertė mobiliais namais (4)

Dauguma žmonių net neatsisuktų į aptriušusį baltą krovininį autobusiuką, tačiau kino...

Romanu su Clintonu išgarsėjusi Monica Lewinsky virto aršia kovotoja prieš patyčias: pamatykite, kaip ji atrodo dabar (24)

Monica Lewinsky visame pasaulyje išgarsėjo būdama 22-jų, kuomet, būdama Baltųjų rūmų...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (114)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Pasidaryk pats: priemonė, išvalanti aprūdijusią vonią (13)

Pas gerus šeimininkus vonia visada spindi baltumu, tačiau kartais dėl tam tikrų sąlygų ji...