„Planuojame pradėti šį procesą prieš Kalėdas ir darysime tai tinkamu konstituciniu būdu pasitarę su [Bendruomenių Rūmų] pirmininku“, – žurnalistams sakė B. Johnsono atstovas.

Tokia žinia nuskambėjo B. Johnsonui pradedant naują darbo savaitę su naujais įgaliojimais tesėti prieš rinkimus duotą pažadą „įgyvendinti „Brexit“ iki sausio 31 dienos.

Jo rizikingas sumanymas – sušaukti pirmalaikius rinkimus ir pamėginti užsitikrinti daugumą parlamente, kuri patvirtintų jo „skyrybų sutartį“ – buvo itin sėkmingas.

Vėliau pirmadienį premjeras susitiks su naujai į parlamentą išrinktais Konservatorių partijos nariais. Jis pasveikins 109 naujus kolegas; dauguma jų atstovaus toms apygardoms, kurios anksčiau buvo leiboristų tvirtovės.

B. Johnsono valdančioji Konservatorių partija praėjusią savaitę laimėjo 365 parlamento mandatus, užsitikrindama 80 vietų daugumą. Toriai perėmė nemažai mandatų iš pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos, siūliusios surengti antrą referendumą dėl JK narystės ES.

Mažesnė Liberalų demokratų partija, norėjusi apskritai atšaukti „Brexit“, taip pat neteko vietų Bendruomenių Rūmuose.

Karalienė Elžbieta II ketvirtadienį oficialiai atidarys pirmąjį parlamento posėdį ir savo kalboje išdėstys vyriausybės prioritetus.

Ši ceremonija bus kiek mažiau pompastiška nei įprastai, nes pastarąjį kartą ji tokią kalbą sakė vos prieš du mėnesius atidarydama parlamento sesiją, kuri buvo nutraukta dėl pirmalaikių rinkimų.

B. Johnsono atstovas nurodė, kad pristatant įstatymo projektą dėl „Brexit“ penktadienį gali būti surengtas ir balsavimas, bet tai priklausys nuo pirmininko.

„Pateiksime įstatymo projektą, garantuosiantį, kad „Brexit“ bus įgyvendintas iki sausio pabaigos. Jis atspindės su ES sudarytus susitarimus dėl mūsų išstojimo“, – pridūrė jis.

Londonas vasarį pradės derėtis su bloku dėl naujos prekybos sutarties, kurią JK sieks pasirašyti iki oficialaus pereinamojo laikotarpio pabaigos kitų metų gruodžio 31-ąją.

Briuselis nurodė, kad pasiekti visapusišką susitarimą per tokį trumpą laikotarpį galbūt bus neįmanoma.

B. Johnsono atstovas pakartojo, kad ministras pirmininkas sieks „Kanados modelio laisvosios prekybos susitarimo“.