aA
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį tikriausiai spaus parlamentą surengti balsavimą dėl jo su Briuseliu suderėtos „Brexit“ sutarties, nurodė jo biuras.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
© Scanpix

Likus vos 10 dienų iki planuojamo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos B. Johnsono vyriausybė planuoja paprašyti įstatymų leidėjų surengti „nedviprasmišką“ balsavimą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimo. Dviem dienomis anksčiau parlamentas nutarė atidėti balsavimą dėl pritarimo šiai sutarčiai.

Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow gali atmesti premjero siūlymą, nes parlamento taisyklės draudžia antrąkart svarstyti tą pačią priemonę per tą pačią parlamento sesiją – nebent dokumentas būtų kaip nors pakeistas.

B. Johnsono Konservatorių partijos vyriausybė taip pat pasiūlys priimti papildomus teisės aktus, reikalingus „Brexit“ sutarčiai įgyvendinti. Tai gali atverti kelią ilgai užsitęsiantiems debatams arba pataisoms, galinčioms sužlugdyti naująjį susitarimą su Bendrija.

Artėjant „Brexit“ terminui ir britų politikams tebesiginčijant dėl išstojimo iš bloko sąlygų B. Johnsonas buvo priverstas paprašyti ES, kad „skyrybos“ būtų atidėtos dar trims mėnesiams.

Jis nenoromis tai padarė, kad įvykdytų parlamento priimtą teisės aktą, įpareigojantį vyriausybę atidėti „Brexit“, užuot rizikavus išstoti be jokio susitarimo ir galimai sukelti didžiulę ekonomikos sumaištį.

Tačiau kartu su šiuo nepasirašytu prašymu vėlai šeštadienį išsiųstame pasirašytame papildomame laiške B. Johnsonas pareiškė esąs asmeniškai nusistatęs prieš galimybę dar kartą pavėlinti JK išstojimą iš bloko.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sakė pasikonsultuosiąs su ES lyderiais, kaip atsakyti į šį prašymą. Kitos 27 Bendrijos narės jau yra pavargusios nuo seniai besitęsiančios „Brexit“ sagos, bet taip pat linkusios išvengti išstojimo be sutarties, galinčio pakenkti ekonomikoms apibus Lamanšo sąsiaurio.

Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris neatmetė galimybės, kad ES į Britanijos prašymą atidėti „Brexit“ atsakys tik po kelių dienų.

„Artimiausiomis dienomis taps šiek tiek aiškiau – tuomet vykdysime savo pareigą ir greitai priimsime sprendimą“, – aiškino jis..

Ministras sakė Vokietijos visuomeniniam radijui, kad sprendimas atidėti „Brexit“ „nuo kelių dienų iki kelių savaičių“ nesukeltų rūpesčių, jeigu tokiu būdu pavyktų išvengti „Brexit“ be sutarties.

Vis dėlto Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, savaitgalį telefonu pasikalbėjęs su B. Johnsonu, ragino skubiai paaiškinti JK poziciją. Jo pranešime sakoma, kad atidėti „Brexti“ „neatitiktų jokios šalies interesų“.

Prancūzijos Europos reikalų viceministrė Amelie de Montchalin televizijai BFM sakė, kad sprendimas atidėti išstojimą turėtų būti pagrįstas kokia nors priežastimi, pavyzdžiui, Britanijos parlamento rinkimais arba nauju referendumu dėl „Brexit“.

Britanijos vyriausybė tebesitiki, kad iki mėnesio bus priimti reikalingi įstatymai ir kad „Brexit“ įvyks numatytu laiku.

Tačiau per šeštadienį įvykusį parlamento posėdį – pirmąjį tokį nuo 1982 metų Folklando karo – įstatymų leidėjai nubalsavo, jog „Brexit“ susitarimui gali būti pritarta tik tuo atveju, jeigu bus priimti teisės aktai, apibrėžiantys, kaip ši sutartis būtų įgyvendinama. Tokiam procesui gali prireikti kelių dienų arba savaičių.

Be to, įstatymų leidėjai suteikė sau teisę nagrinėti ir galbūt keisti išstojimo sąlygas, kol sutartis tebebūtų svarstoma parlamente.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

Top naujienos

Ernestas Naprys | D+

Ne viskas tik brangsta: dešimtys produktų per 5 metus yra atpigę – palyginkite kainas (1)

Įpylus 30 procentų pabrangusio dyzelio, automobilį palikti stovėti mieste kainuoja 60 proc....

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (49)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Tarptautinė mokslininkų grupė atviru laišku kreipėsi dėl „Sputnik V“ vakcinos (520)

Tarptautinė mokslininkų grupė dar kartą išreiškė rimtą nerimą dėl Rusijoje gaminamos „...

Orai: savaitgalį lietaus išvengti nepavyks, bet temperatūra kils aukštyn

Šeštadienį Lietuvos orus lems nedidelė aukštesnio slėgio sritis, įsiterpusi tarp dviejų žemo...

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (51)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Japonijoje gyvenusi Kristina – apie nutylimas moterų pareigas santuokoje, grožio paslaptis ir tikrąjį geišų vaidmenį (90)

Japonija vis dar yra viena iš tų šalių, kuri apipinta įvairiais mitais. Uždari, darboholikai,...

Dėl žioplos klaidos įkliuvo garsios grupuotės lyderis: kokaino maišelyje – prekybos centro čekis (48)

Su teisėsauga bendradarbiaujančių nusikalstamo pasaulio atstovų liudijimai kaip reikiant...

Mantas Bertulis pasipiktino provokuojančiu TV3 darbuotojos pasiūlymu Šeimų maršui: užsidirbinėti iš žmonių susipriešinimo amoralu TV3: tokių idėjų nepalaikome ir netoleruojame (315)

Dar net neprasidėjęs „ Didysis šeimos gynimo maršas “ visuomenėje kursto aštrias diskusijas....

Havajuose gyvenanti rašytoja Rykštaitė negali suprasti, kodėl mūsų šalyje vengiama šios temos: tai rodo Lietuvos atsilikimą (72)

„Login 2021” pranešėja, rašytoja Vaiva Rykštaitė šiandien sau gali leisti rašyti apie...