Keli žmonės buvo lengvai sužeisti, evakuojant žmones iš oro bendrovės "All Nippon Airways" lėktuvo "Dreamliner", kuris trečiadienį nutūpė Japonijoje avariniu, pranešė policija.
© Reuters/Scanpix

"Gavome pranešimų, kad keli žmonės buvo lengvai sužeisti", - sakė vakarinės Kagavos prefektūros, kuriai priklauso Takamacu miestas, policijos atstovas.

"Girdėjome, kad jie patyrė sužeidimų - lengvų, tokių kaip nubrozdinimai - kai jie lipo iš lėktuvo", - sakė jis.

Nacionalinis transliuotojas NHK citavo vieną keleivį, kuris sakė bijojęs, kad lėktuvas gali sudužti, kai jis skrido virš Japonijos ketvirtosios didžiausios salos Šikoku.

"Pajutau kažkokį keistą kvapą, kai lėktuvas pakilęs kopė į kreiserinį aukštį, - vyras sakė transliuotojui. - Dūmų nemačiau."

"Vėliau lėktuvas pradėjo staigiai leistis, o aš pagalvojau: "Dabar jis gali sudužti". Nustebau, kai buvo paskelbtas pranešimas, jog jis leidžiasi avariniu būdu Takamacu oro uoste", - pasakojo keleivis.

Japonijos oro bendrovės sustabdė visus naujųjų "Boeing" lainerių skrydžius

Dvi Japonijos didžiausios oro bendrovės trečiadienį sustabdė visus savo naujųjų lėktuvų "Dreamliner" skrydžius, o šis žingsnis tapo iki šiol didžiausiu smūgiu JAV aviacijos milžinės "Boeing" naujos kartos laineriui.

"Dreamliner" skrydžiai buvo sustabdyti, kai vienas oro bendrovės "All Nippon Airways" (ANA) lėktuvas buvo priverstas tūpti avariniu būdu Takamacu oro uoste pietvakarių Japonijoje.

Jau ilgiau nei savaitę lėktuvus "Boeing 787 Dreamliner" persekioja incidentai, paskatinę tris nacionalines civilinės aviacijos saugumo agentūras pradėti tyrimus, nors gamintojai tvirtina, kad šie laineriai yra saugūs.

ANA, tapusi pirmąja pasaulyje oro bendrove, įsigijusia "Dreamliner" lėktuvų iš "Boeing" po kelerius metus trukusių atidėliojimų, nurodė, jog dėl vieno akumuliatoriaus gedimo pilotų kabinoje įsižiebė pranešimas apie klaidą, dėl kurio lainerį teko skubiai nutupdyti.

Pasak ANA, "Dreamliner" prietaisai aptiko dūmus priekiniame elektros įrangos skyriuje, o Japonijos susisiekimo ministras Akihiro Ota (Akihiras Ota) sakė, kad tai "buvo rimtas incidentas, galėjęs sukelti didelę nelaimę".

Po šio incidento tiek Japonijos susisiekimo ministerija, tiek JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) išplėtė jau anksčiau pradėtus tyrimus dėl "Dreamliner" saugumo. Indijos pareigūnai trečiadienį taip pat nurodė pradedantys atskirą tyrimą.

Tiek ANA, tiek jos konkurentė "Japan Airlines" (JAL), kurios yra vienos iš pagrindinių "Dreamliner" pirkėjų, sakė sustabdysiančios visus savo "Boeing 787", kol bus atlikti saugumo patikrinimai.

ANA šiuo metu eksploatuoja 17 "Dreamliner", o JAL - septynis, tačiau abi bendrovės yra užsakiusios dar dešimtis šių lėktuvų pagal milijardų dolerių vertės sutartis su "Boeing".

Tuo tarpu Australijos oro bendrovė "Qantas" paskelbė, kad neatšauks sutarties dėl 15 "Dreamliner" įsigijimo, kuriuos planuoja naudoti jos dukterinė bendrovė "Jetstar".

ANA pranešė, kad jos laineris, kuriame buvo 129 keleiviai ir aštuoni įgulos nariai, skrido iš vakarinio Ubės miesto į Tokiją, tačiau dėl gedimo buvo nukreiptas į Takamacu oro uostą Japonijos ketvirtojoje didžiausioje saloje Šikoku.

Policija nurodė, kad keli žmonės patyrė "lengvų sužeidimų", tokių kaip nubrozdinimai, kai jie buvo evakuojami iš lėktuvo per avarinius išėjimus Takamacu oro uoste. Prie nutupdyto lainerio buvo suvažiavę ugniagesių automobiliai.

Praeitą savaitę dėl akumuliatoriaus gedimo kilo gaisras viename tuščiame "Dreamliner" lėktuve, priklausančiame JAL ir stovėjusiame Bostono oro uoste.

JAL nurodė, kad tame lėktuve pasklidę dūmai veržėsi iš akumuliatoriaus, priklausančio "Dreamliner" pagalbinei elektros tiekimo sistemai ir esančio lėktuvo gale.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (213)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (6)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui (34)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (438)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Gyvai / Oficiali Vasario 16-osios akto perdavimo Lietuvai ceremonija Prezidentūroje

Vokietijos atstovai trečiadienį Lietuvai oficialiai perduos Vasario 16-osios aktą dėl...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (501)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Įprastai atrodantis namas slėpė šiurpią paslaptį: kaimynai nė neįtarė, kas ten vyko (10)

Šis niekuo neišsiskiriantis namas Pietų Kalifornijoje iš pirmo žvilgsnio atrodo toks, kaip ir...

Dvynių susilaukę Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova toliau dalijasi šeimyniškomis akimirkomis su naujagimiais (4)

Neseniai pasaulį nustebino žinia, jog Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova tapo tėvais - jiems...

Pergalė prieš „Žalgirį“ sugrąžino vokiečiams pasitikėjimą, žiniasklaidą nustebino „minusinis“ Udrihas (5)

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos antrajame rate pralaimėjo jau antras rungtynes iš trejų žaistų....

Pietų pertrauka itališkoje picerijoje: mieli kauniečiai, kodėl nesigiriate, kad turite tokią puikią vietą? (18)

Džiaugiuosi, kad kartais darbo reikalais man tenka išvykti ir į kitus Lietuvos ar užsienio...