Dešimtys tūkstančių žmonių spontaniškai susirinko pakrantės didmiestyje protestuoti prieš B. Netanyahu sprendimą, sekmadienį paskelbtą jo dešiniosios konservatyvios partijos „Likud“ atstovo. Pranešta, kad Jeruzalėje supykę protestuotojai pralaužė kelio užtvarą netoli B. Netanyahu namų, nors neaišku, ar 73 metų politikas buvo namuose.

Atsižvelgdamas į susidariusią padėtį, premjeras sušaukė skubų konsultacinį posėdį. Žiniasklaida pranešė, kad dėl kilusio chaoso kariuomenėje paskelbtas padidintas budrumas.

Y. Galantas ragino pradėti dialogą su reformos priešininkais ir sakė, kad kyla pavojus nacionaliniam saugumui, nes atsargos kariai, protestuodami prieš teismų reformą, atsisako atlikti tarnybą. Y. Galantas buvo aukščiausio rango vyriausybės narys, kritiškai vertinęs B. Netanyahu planą susilpninti teismų sistemą.

Izraelio televizija pranešė, kad atsargos naikintuvų pilotai pagrasino nedalyvauti galimoje atakoje prieš Irano branduolinius objektus, jei teismų reforma bus įgyvendinta. Saugumo ekspertai taip pat įspėjo, kad Izraelio priešai – Iranas, Libano sukarinta grupuotė „Hezbollah“ ir Gazos ruožą kontroliuojanti palestiniečių organizacija „Hamas“ – gali pasinaudoti esama padėtimi ir rengti išpuolius.

Pirmadienį Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas taip pat paragino nedelsiant stabdyti prieštaringai vertinamas teismų reformas. Jo pareiškime sakoma, jog būtina išlaikyti „Izraelio žmonių vienybę ir atsakomybę“.

Planas perduoti didesnę kontrolę politikams ir sumenkinti Aukščiausiojo Teismo vaidmenį ne tik sukėlė protestų bangą, bet ir privertė sunerimti svarbiausias Izraelio sąjungininkes. JAV dėl to pareiškė susirūpinimą ir pabrėžė, kad „demokratinės vertybės visuomet buvo ir yra svarbiausios JAV ir Izraelio santykiuose“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją