Vidurio Lenkijoje prie Lodzės sniegu nuklotame kelyje susidūrė 18 automobilių, rimtų sužeidimų išvengti pavyko. Akyli keliuose privalo būti ir čekai bei slovakai.

Slenkant toliau į vakarus, Pietų Vokietijoje, transporto linijoms grasina sniego neatlaikantys pakelių medžiai.

Kaimyninė Austrija iš Prėbichlo slidinėjimo kurorto evakavo apie 120 turistų, baiminamasi tolesnių sniego griūčių, kai dėl jų Austrijoje jau žuvo 5 žmonės.

Toliau į pietus, Graikijoje, sniego ne ką mažiau.

Pūgos peržengė ir Europos ribas. Turkijos sostinėje Ankaroje – sniego irgi gausu.

Pūgos pasiekė ir Libaną, sukėlė galvos skausmą čia pabėgėlių stovyklose besiglaudžiantiems bėgliams iš karo krečiamų kaimyninių valstybių. Sniegą pirmą kartą šiemet pamatė ir Golano aukštumų gyventojai.

Žiemiški orai ir audros nusinešė 12 gyvybių

Europą kaustantys žiemiški orai antradienį Alpių regionuose įkalino šimtus žmonių, dėl įsisiautėjusių vėjų teko atšaukti arba atidėti daug skrydžių, kalnuose padidėjo sniego griūčių pavojus.

Per praėjusią savaitę Europoje per nelaimingus atsitikimus, susijusius su meteorologinėmis sąlygomis, žuvo mažiausiai 12 žmonių. Daugumą jų palaidojo sniego griūtys.

Norvegijoje dėl blogo matomumo ir stipraus snygio teko vėl atidėti keturių slidininkų kūnų paiešką. Manoma, kad 29 metų švedė ir trys 29-erių, 32-jų ir 36-erių metų suomiai žuvo praėjusią savaitę per 300 metrų pločio sniego griūtį, įvykusią Tamoko slėnyje netoli šiaurinio Trumsės miesto, kur ši grupė buvo išvykusi slidinėti.

Austrijoje šimtai gyventojų buvo priversti likti namuose dėl neišvažiuojamų kelių. Kai kuriuose regionuose dėl iškritusio didelio sniego kiekio ir išvirtusių medžių nutrūko elektros energijos tiekimas.

Kai kuriuose Austrijos regionuose antrą dieną neveikė mokyklos. Namų savininkams patariama valyti sniegą nuo pastatų stogų, nes dėl didžiulio jo kiekio įgriuvo keli pastatai.

Austrijos visuomeninis transliuotojas ORF pranešė, kad Turache 78 metų vyras valydamas sniegą nukrito nuo namo stogo ir sunkiai susižeidė.

Pirmadienio naktį alpinistai išgelbėjo 11 vokiečių turistų, nuo penktadienio įkalintų be elektros ir maisto atsargų viename užsnigtame kalnų namelyje netoli Zalcburgo.

Lavinos taip pat pareikalavo žmonių gyvybių Šveicarijoje, Austrijoje ir Vokietijoje. Pareigūnai perspėja, kad tebesitęsiantis snygis dar didina naujų sniego griūčių pavojų.

Vokietijos pietinėje ir rytinėje dalyje turėtų iškristi dar daugiau sniego. Tuo metu šiaurinėje pakrantėje esančio Hamburgo gyventojai ruošiasi žiemos audros sukeltam potvyniui, pranešė Vokietijos naujienų agentūra DPA.

Amsterdamo Schipholio oro uostas perspėjo keleivius dėl vėluojančių ir atšauktų skrydžių. Nyderlandų vežėjas KLM atšaukė 159 skrydžius į Europos miestus ir iš jų.

Nyderlandų šiaurės vakarinėje dalyje esančias žemumas talžo smarkūs vėjai ir audringa jūra. Vietos meteorologijos tarnyba tikrina pylimus, norėdama įsitikinti, kad jie neapgadinti.

Regioną prižiūrinti vandens ūkio tarnyba „Noorderzijlvest“ pranešė, kad stebi pylimus dėl jūroje plaukiojančių nuolaužų, atsiradusių praėjusią savaitę per audrą iš laivo išvirtus 281 konteineriui. Dauguma konteinerių tebėra jūroje, kai kurie jų sulūžo ir jų turinys atsidūrė vandenyje.

„Į pylimą atsitrenkęs šaldytuvas arba konteineris gali padaryti žalos“, nurodė tarnyba.

Antradienį pranešta apie stiprų snygį ir vėjus vidurinėje Skandinavijos dalyje. Tokios oro sąlygos neleidžia atkurti elektros tiekimo, nutrūkusio po sausio 2 dieną per šiaurinę Europą praūžusios audros.

Toliau į pietus stiprus snygis sutrikdė eismą Slovakijoje. Bratislavos tarptautiniame oro uoste teko atšaukti kai kuriuos skrydžius.

Graikijos sostinėje Atėnuose ir aplinkiniuose rajonuose ir toliau neveikė mokyklos. Sostinę užklojo sniego danga, o oro temperatūra kai kuriose Viduržemio jūros pakrantės valstybės dalyse nukrito gerokai žemiau nulio. Buvo uždaryti kai kurie kaimo vietovių keliai.

Šiaurės Graikijoje dešimtys palapinėse prisiglaudusių pabėgėlių protestavo dėl netinkamų gyvenimo sąlygų, oro temperatūrai kai kuriuose vietovėse nukritus iki minus 20 laipsnių Celsijaus. Daugelyje Graikijos salų iškrito sniego.

Audros griauna Sirijos pabėgėlių stovyklas Libane

Stiprios liūtys ir snygis sugriovė kelias nelegalias Sirijos pabėgėlių gyvenvietes Libane, todėl tūkstančiams žmonių prireikė skubios pagalbos, antradienį pranešė humanitarinės pagalbos darbuotojai.

Tarp labiausiai nukentėjusiųjų yra pabėgėliai, gyvenantys Arsale – Libano šiauriniame kalnuotame pasienio rajone, kur dėl iškritusio didžiulio sniego kiekio sugriuvo atvykėlių lūšnos.

„Pažiūrėkite į šį orą. Mes atskirti nuo visko. Palapinės sugriuvo; mes prašome Dievo pagalbos“, – naujienų agentūrai AFP sakė viena iš pabėgėlių, baltoms snaigėms krentant ant juodo moters galvos apdangalo.

„Audra prasidėjo vakar. Iškrito daugiau nei metras sniego, – pasakojo kitas pabėgėlis. – Čia nėra maisto, nėra duonos, kelias uždarytas nuo vakar.“

Snygis šiose vietovėse nėra neįprastas reiškinys, tačiau pastarosiomis dienomis Libane užsitęsė žiemiškų orų banga ir praūžė audra „Norma“.

Visoje šalyje buvo uždarytos mokyklos, potvyniai užliejo kelius, trikdė eismą visame Beirute, o jo didesnes požemines perėjas taip pat užliejo vanduo.

Libane yra maždaug 1,5 mln. pabėgėlių iš Sirijos. Dauguma jų gyvena nelegaliose stovyklose, kuriose dažniausiai nėra komunalinių tinklų.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) pranešė, kad ėmėsi skubių priemonių padėti sunkioje padėtyje atsidūrusioms šeimoms ir kenčiantiems nuo šalčio.

„Visame Libane yra mažiausiai 66 nuo potvynių nukentėjusios nelegalios gyvenvietės. 15 iš jų yra visiškai apsemtos arba sugriuvusios“, – sakė UNHC atstovė Lisa Abou Khaled (Lisa Abu Chalid).

„Iki šiol šiaurėje ir (rytiniame) Bekos regione perkelta maždaug 300 žmonių“, – pranešė ji naujienų agentūrai AFP.

Pasak UNHCR atstovės, JT agentūra ir jos partneriai dalina būtiniausius reikmenis, tokius kaip naujos palapinės, užklotai, čiužiniai ir įranga vandeniui išsiurbti.

„UNHCR ir partnerių paskaičiavimais, maždaug 850 nelegalių gyvenviečių, kuriose gyvena 50 tūkst. pabėgėlių, kyla potvynių pavojus“, – pridūrė L. Abu Khaled.