„Ukrainos atžvilgiu niekas nesikeičia“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. „Specialioji karinė operacija tęsiasi, nes tik taip galima pasiekti šiandieninius mūsų šalies tikslus“, – pridūrė jis.

V. Putinas, pasak D, Peskovo, aptars Minsko pasiūlymą nutraukti karo veiksmus Ukrainoje su Baltarusijos lyderiu A. Lukašenka. Tai esą įvyks kitą savaitę.

A. Lukašenka kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai pareiškė, kad karą Ukrainoje būtina sustabdyti.

„Sustabdyti reikia dabar, kol neprasidėjo eskalacija. Surizikuosiu ir pasiūlysiu nutraukti karo veiksmus. Taip, dauguma dabar, ypač Rusijoje, man gali sakyti: „Tada Donbase jau buvome nutraukę“. Bet dabar visai kitokia situacija. Karo veiksmus reikia nutraukti“, – sakė A. Lukašenka.

A.Lukašenka pasiūlė paskelbti paliaubas „be teisės perkelti, pergrupuoti pajėgas, be teisės perkelti ginkluotę, sviedinius, personalą ir techniką“.

„Viskas turi apmirti. Apmirti! Ir jeigu Vakarai eilinį kartą pabandys ta karo veiksmų pauze apgaule pasinaudoti savo veiksmų intensyvinimui, Rusija privalės pasitelkti visą savo karinės pramonės galią ir armiją, kad tik nebūtų konflikto eskalacijos; ir fosforo sviedinius, ir nusodrintą uraną – jeigu tik ir vėl bus bandoma apgauti“, – grasino A. Lukašenka, pasiūlęs šalims sėsti prie derybų stalo.

A. Lukašenka taip pat pareiškė, kad Vakarų parama Kyjivui didina tikimybę, jog Ukrainoje kils branduolinis karas.

„Dėl Jungtinių Amerikos Valstijų ir joms paklūstančių valstybių pastangų (Ukrainoje) prasidėjo plataus masto karas (...) ties horizontu trečiasis pasaulinis karas ir branduoliniai gaisrai“, – sakė prezidentas per televizijos transliuotą kalbą įstatymų leidėjams ir baltarusiams.

Politikas akcentavo, kad „siekti pergalės nevalia“: „Branduolinės galios neįmanoma nugalėti. Jeigu Rusijos valdžia pajus, kad situacija grasina Rusijos žlugimu, tai bus panaudotas pats baisiausias ginklas. Negalima to leisti“.

Baltarusija šią savaitę patvirtino, kad, atsakydama į Vakarų spaudimą, įskaitant sankcijas ir tai, ką ji pavadino NATO valstybių narių karinių pajėgų stiprinimu prie jos sienų, priims Rusijos taktinius branduolinius ginklus.

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas buvo pirmasis po to, kai Rusijos prezidentas V. Putinas šeštadienį pareiškė, kad Maskva dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje ir pastatys ten branduolinių ginklų saugyklą.

Tai būtų pirmasis Maskvos branduolinių ginklų dislokavimas už jos sienų nuo Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 m.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)