Jei kitą savaitę sutartį taip pat ratifikuos ir Ukrainos Aukščiausioji Rada, ji bus preliminariai taikoma jau nuo lapkričio 1 d.

EP pranešėjas Jacekas Saryuszas-Wolskis (Europos liaudies partija, Lenkija) diskusijoje ragino skubiai ratifikuoti šią sutartį ir „šiuo žingsniu nusiųsti solidarumo ženklą Ukrainai, kuri pasirinko Europą".

„Ukrainiečiai nori, kad mes pritartume šiai sutarčiai. Gausi ją parėmusi dauguma būtų aiškus pozityvus signalas Ukrainos žmonėms, kad ES jos laikysis", - pridūrė EP Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas (Europos liaudies partija, Vokietija).

Vis dėlto dalis europarlamentarų nuogąstavo, kad neužteks laiko nuodugniai įvertinti sutarties poveikį žmonėms ir verslui, ir pažymėjo, kad skubos tvarka neturi tapti taisykle tokiems susitarimams tvirtinti. Keleto EP narių nuomone, toks skubus sutarties ratifikavimas „gali dar labiau išprovokuoti Rusiją".

ES ir Ukrainos Asociacijos sutartis pasirašyta šių metų birželio 27 d. Briuselyje. Be Europos Parlamento ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados, šią sutartį turi ratifikuoti ir visų ES valstybių parlamentai.