JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausiasis sūnus antradienį paviešino savo elektroninius laiškus, kuriuose matyti, kad jis nebuvo nusistatęs prieš Rusijos pastangas remti jo tėvo rinkimų kampaniją ir sakė, kad jam „labai patiktų“ iš Maskvos gauti skandalingos informacijos apie demokratų kandidatę Hillary Clinton.
Ericas Trumpas, Ivanka Trump ir Donaldas Trumpas jaunesnysis ir Donaldas Trumpas
© AFP/Scanpix

Viena tarpininkė Donaldui Trumpui jaunesniajam teigė galinti gauti „labai aukšto lygio ir labai slaptos informacijos“, kuri yra „dalis Rusijos ir jos vyriausybės paramos ponui Trumpui“.

39 metų JAV prezidento sūnus, dabar vietoje savo tėvo valdantis šeimos nekilnojamo turto verslą, atsakė, kad „jeigu tai yra tiesa, man tai labai patiktų“, ir susitarė dėl susitikimo su „Rusijos vyriausybės teisininke“, rašoma jo elektroniniuose laiškuose.

D. Trumpas jaunesnysis paskelbė visą susirašinėjimą elektroniniais laiškais su rusų teisininke Natalija Veselnickaja. Šis žingsnis sukėlė didelį šurmulį Vašingtone ir dar labiau padidino virš prezidento D. Trumpo besitelkiančią politinę audrą – manoma, kad prezidentinės kampanijos pareigūnai buvo susimokę su Maskva, kad būtų paveikti 2016 metų rinkimai.

Vėliau antradienį D. Trumpas jaunesnysis televizijos kanalui „Fox News“ sakė nepasakojęs savo tėvui apie susitikimą su N. Veselnickaja, nes per jį negavo jokios kompromituojančios informacijos apie H. Clinton.

„Tai bus visiškas menkniekis. Nebuvo apie ką pasakoti.“, – „Fox News“ vedėjui Seanui Hannity sakė prezidento sūnus.

Tačiau panašu, kad D. Trumpas jaunesnysis visgi pripažino suklydęs.

„Žvelgiant atgal, turbūt turėjau elgtis kiek kitaip, – sakė jis. – Man tai buvo informacijos apie priešininko stovyklą rinkimas. Žinote, maniau, kad jie turi konkrečių įrodymų patvirtinti visiems gandams, kuriuos girdėjau.“

JAV žvalgybos tarnybos padarė išvadą, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas leido vykdyti masines pastangas pakreipti Amerikos rinkimų kampaniją D. Trumpo naudai, įskaitant kibernetines atakas prieš Demokratų partijos elektroninio pašto serverius ir nutekinti pavogtą konfidencialią informaciją.

D. Trumpo sūnaus veiksmus dabar tirs Kongresas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB). Bus siekiam išsiaiškinti, ar D. Trumpo administracija anksčiau žinojo apie šią naujai paskelbtą informaciją.

Donaldas Trumpas jaunesnysis sakė, kad patikėjo N. Veselnickaja, nes „ji viešai tvirtino nesanti vyriausybės pareigūnė“, rašoma pranešime pridėtame prie elektroninių laiškų.

„Prieš susitikimą nežinojome, kas ji tokia“, – prezidento sūnus pasakojo „Fox News“ interviu.

Nors rusų teisininkės statusas nebuvo aiškus, tame susitikime taip pat dalyvavo du kiti itin svarbūs D. Trumpo kampanijos nariai – Paulas Manafortas ir Jaredas Kushneris.

Po D. Trumpo jaunesniojo elektroninio susirašinėjimo paskelbimo jo tėvas pagyrė šį žingsnį.

„Mano sūnus yra puiki asmenybė, ir jo skaidrumas pagirtinas“, – rašė prezidentas.

Trečiadienio rytą JAV prezidentas savo privačioje „Twitter“ paskyroje parašė: „Mano sūnus Donaldas vakar vakare padarė gerą darbą. Jis buvo atviras, skaidrus ir nekaltas. Tai yra didžiausia „raganų medžioklė“ politikos istorijoje. Liūdna!“


„Apkaltinti Hillary“

D. Trumpas jaunesnysis iš pradžių teigė, kad susitikimas su advokate yra susijęs su viena įvaikinimo programa, tačiau į viešumą iškilus papildomų faktų, prezidento sūnus pateikė kitokį paaiškinimą.

Kaip rodo antradienį paskelbti elektroniniai laiškai, Trumpų šeimai artimas viešųjų ryšių ekspertas Robas Goldstone’as, D. Trumpui jaunesniajam rašo, kad iš savo atstovaujamo popmuzikos žvaigždės Emino Agalarovo sužinojo apie Rusijos siūlymą pateikti H. Clinton kompromituojančios informacijos.

„Rusijos generalinis prokuroras šįryt susitiko su jo (E. Agalarovo) tėvu ir pasiūlė D. Trumpo kampanijai pateikti oficialių dokumentų ir informacijos, kuri inkriminuotų H. Clinton ir jos ryšius su Rusija; tai būtų labai naudinga jūsų tėvui“, – elektroniniame laiške 2016 metų birželio 3 dieną rašė R. Goldsteinas.

„Žinoma, tai labai aukšto lygmens ir itin slapta informacija, kuri yra dalis Rusijos ir jos vyriausybės paramos ponui Trumpui“, – rašė jis.

Iš elektroninių laiškų paketo, pavadinto „Rusija, H. Clinton, privatu ir konfidencialu“, matyti, kad Donaldo Trumpo sūnus į laišką atsakė nepraėjus nei 20 minučių.

„Ačiū, Robai, esu labai dėkingas, – rašė prezidento sūnus. – Jeigu tai yra tiesa, man tai labai patiktų, ypač vėliau šią vasarą.“

N. Veselnickaja laiške minima kaip „Rusijos vyriausybės advokatė“.

„Gali būti, kad jie panašios informacijos apie H. Clinton kampaniją jau ieškojo, – interviu su televizijos kanalu „NBC News“ sakė N. Veselnickaja. – Jie tikrai labai to siekė“.

„Galima išdavystė“

H. Clinton pasirinktas kandidatas į viceprezidentus senatorius Timas Kaine'as antradienį sakė, kad šie įtarimai veda link rimtesnių kaltinimų, pavyzdžiui, dėl priesaikos sulaužymo arba „galimos valstybės išdavystės“.

„Ši padėtis turėjo skambinti pavojaus varpais, bet panašu, kad vietoj to jiems nutįso seilės“, – atskirame interviu televizijai MSNBC sakė T. Kaine'as.

Demokratų senatorius Ronas Wydenas kalbėjo dar griežčiau: anot jo, prezidento sūnaus elektroniniai laiškai „nebepalieka abejonių, ar (D. Trumpo) kampanija siekė neteisėtai bendrininkauti su priešiška užsienio jėga, kad būtų ardoma Amerikos demokratija“,

„Kyla klausimas, kiek viskas buvo tarpusavyje derinama“, – pridėjo R. Wydenas.

Atrodo, kad viceprezidento Mike’o Pence’o biuras stengėsi atsiriboti nuo šio skandalo ir paskelbė, kad jam nieko nebuvo žinoma apie minėtą susitikimą.

Visgi kai kurie respublikonai įspėja, kad šis D. Trumpo jaunesniojo kontaktas kelia susirūpinimą.

„Savaime problemiška, kad jis atvyko į tokį susitikimą. Elektroniniai laiškai irgi yra problema“, – sakė Senato respublikonas Lindsey Grahamas.

Antradienį Baltieji rūmai nesutiko atsakyti į klausimus apie prezidento sūnų ir žurnalistams nurodė kreiptis į jo teisininką.

Uždarumo įspūdį stiprina ir tai, kad trečiadienį, trečią dieną iš eilės, prezidentas nerengė jokių viešų susitikimų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plastikos chirurgas susiduria su keisčiausiais pageidavimais: vyrus išklauso, tačiau pildo moterų norus (2)

Kai kurios plastikos chirurgo Dariaus Jauniškio pacientės po krūtų didinimo ar mažinimo...

Sunku patikėti, kaip gerai dabar gyvename (225)

Europa jau nebėra pasaulio ekonomikos ligonė ir čia prasideda auksinis euro ekonomikos laikotarpis.

Lietuvių restorane Amerikoje klientai cepelinus valgo su kečupu (107)

Keliaudamas po Čikagos priemiesčius DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas rado...

„Mamos iškrypėlės“ ieškojęs vilnietis įkliuvo policijai: namuose – šokiruojantys įkalčiai (84)

Slapti pomėgiai įklampino teisėsaugai gerai žinomą vilnietį – anksčiau dėl įvairių...

Įspūdingi lėktuvų prototipai: tikras monstras ir nė vieno keleivio salone nepasveikinęs orlaivis (15)

Lėktuvų gamintojai per visą aviacijos istoriją sukūrė įspūdingų orlaivių, ir nors daugelis...

Mokytoja Kolumbijoje mokiniams rašė gerus pažymius mainais į seksą (3)

Mokytojai gresia kalėjimas po to, kai ši vertė savo mokinius su ja mylėtis mainais į gerus...

Išskirtinis baras ant vandens turistų neatbaido net milžiniškomis kainomis

Plaukiojantis baras ir picerija „Cloud 9“ supasi turkio žydrumo vandenyje Mamanudos salose,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Verygos ir kepeniai Lietuvai reikalingi kaip lietus Gedimino kalnui (431)

„Veryga atsitraukia..." – žodžiai, kurių šią savaitę laukė Lietuva, kaip reikiant suerzinta...

Saugirdas Vaitulionis: buvo etapas, kai teko užblokuoti ir 2000 žmonių (21)

Šeštadienį Vilniuje vyko socialinių tinklų festivalis „Herojai 2017“. Apie populiarumo...

Želionio metimai mačo pabaigoje paskandino „Lietuvos rytą“ (82)

Klaipėdos „Neptūno“ (9-3) komanda „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo saldžią pergalę...