Iš viso šalyje patvirtinti 27 mirties nuo karštligės ir 524 440 užsikrėtimo atvejų, ligai pradėjus sparčiai plisti balandžio pabaigoje. Šiaurės Korėja pranešė, kad 243 630 žmonių pasveiko ir kad 280 810 tebėra karantine. Valstybinė žiniasklaida nenurodė, kiek susirgimų šia karštlige ir pacientų mirčių atvejų buvo patvirtinti kaip pandeminio koronaviruso infekcija.

Šiaurės Korėja 2020 metais pandemijos pradžioje dėl koronaviruso uždarė šalies sienas ir užsiblokavo nuo išorinio pasaulio, tačiau visose kaimyninėse šalyse kilo masiniai omikron atmainos protrūkiai, todėl ekspertai teigė, kad buvo tik laiko klausimas, kada COVID-19 pateks į šalį.

Pirmųjų COVID-19 atvejų šalyje oficialiai buvo patvirtinta anksčiau šią savaitę, o penktadienį buvo paskelbta apie pirmąją patvirtintą koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtį.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) šeštadienį per pasitarimą dėl kovos su virusu strategijos sakė, kad šis protrūkis yra istorinio masto „milžiniškas sutrikdymas“, ir paragino užtikrinti „liaudies ir vyriausybės vienybę“, kad epidemija būtų kuo greičiau suvaldyta.

Ekspertai sako, kad nevaldomas COVID-19 plitimas Šiaurės Korėjai atneštų pragaištingų padarinių, nes šalies sveikatos apsaugos sistema silpna, o dauguma iš 26 mln. gyventojų nėra paskiepyti.

Valstybinė žiniasklaida nurodė, kad mėginiuose, sekmadienį paimtuose iš neįvardyto skaičiaus karštlige susirgusių žmonių sostinėje Pchenjane, buvo aptikta omikron varianto koronaviruso. Iki šiol šalyje oficialiai patvirtinta tik vieno COVID-19 paciento mirtis.

Tikėtina, kad viruso plitimui didelį postūmį suteikė balandžio 25-ąją Pchenjane įvykęs didelis karinis paradas, kuriame, kaip manoma, dalyvavo dešimtys tūkstančių civilių ir karių. Per šį renginį Kim Jong Unas stebėjo, kaip buvo pademonstruotos galingiausios šalies turimos tarpžemyninės balistinės raketos, galinčios nešti branduolines kovines galvutes.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją