Penkerių metų mergaitė buvo sunkiai sužalota, dar keturi žmonės, įskaitant du vaikus, nuvežti į ligoninę po incidento miesto centre, įvykusio netrukus po 13.30 val. vietos laiku.

Pasklidus gandams apie užpuoliko pilietybę, į gatves išėjo šimtai žmonių, kai kurie susirėmė su policija ir niokojo transporto priemones.

Policijos vadas Drew Harrisas dėl netvarkos kaltino „visiškų pamišėlių frakciją, skatinamą kraštutinių dešiniųjų ideologijos“, ir perspėjo, kad plinta „dezinformacija“. Jis sakė, kad buvo apgadintos kelios policijos transporto priemonės, vaizdo įrašuose buvo matyti vienas liepsnojantis automobilis.

Vienas protestuotojas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „šios padugnės puola airius“.


Airijos žiniasklaida ir liudytojai pranešė, kad aukas prie mokyklos subadė peiliu ginkluotas vyras, ministras pirmininkas Leo Varadkaras pranešė, kad įtariamasis buvo suimtas.

Tarp aukų yra suaugęs vyras, suaugusi moteris ir trys mažamečiai vaikai.

Penkerių metų berniukas ir šešerių metų mergaitė patyrė lengvesnių sužeidimų, berniukas jau paleistas iš ligoninės, tačiau sunkiai sužalota moteris tebegydoma, o vyras, vyresnis nei 50 metų, yra policiją „dominantis asmuo“.

Airijos policija ketvirtadienio įvykius pavadino „siaubingais“. D. Harrisas penkradienį pranešė, kad buvo suimti 34 asmenys, iš jų 32 penktadienį ryte turėtų stoti prieš teismą.

Buvo ženkliai apgadinta arba išplėšta 13 parduotuvių, sunaikinta 11 policijos automobilių, trys autobusai ir tramvajaus sąstatas.

Kaip skelbia BBC, D. Harrisas pridūrė, kad pareigūnai „visiškai nesitikėjo“ tokios reakcijos į užpuolimą peiliu. Ant jo, riaušininkai buvo „kupini neapykantos“.

Kaip komisaras sakė žurnalistams, tai, kas įvyko, buvo neeilinis smurto protrūkis, jis teigė nieko panašaus nematęs dešimtmečius. D. Harrisas nurodė, kad policininkai mano, jog bus daugiau smurto, ir ruošiasi atitinkamai reaguoti.

Policijos operacijos metu buvo sunkiai sužeistas vienas pareigūnas, sakė jis. Sužalojimų patyrė ir daugiau policininkų, tačiau duomenys apie nukentėjusiuosius dar tikrinami.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)