Pasak policijos, pirminiais skaičiavimais mažiausiai 25 tūkst. protestuotojų dalyvavo trijų kilometrų eitynėse nuo Šiaurinės geležinkelio stoties iki Penkiasdešimtmečio parko.

Organizatoriai teigė, kad dalyvių skaičius siekė 70 tūkstančių.

„Atėjo laikas sisteminiams pokyčiams ir radikaliems veiksmams. Tai susiję su žmonijos išlikimu“, – transliuotojui VRT kalbėjo klimato aktyvistė Anuna De Wever.

Protestą surengė maždaug 80 aktyvistų grupių, savo kampaniją pavadinusių „Klimato koalicija“, o jame dalyvavo ir Belgijos politikai.

„Klimatas – tai socialinis ir ekonominis klausimas. Metas kovoti už klimato išsaugojimą, mano karta neturėtų apmokėti sąskaitos, – pareiškė Flandrijos socialdemokratų partijos „Pirmyn“ („Vooruit“) vadovas Conner Rousseau.

Protesto akcijos įgavo papildomos reikšmės, kai liepą po liūčių susidarę potvyniai Belgijoje nusinešė dešimtis gyvybių.

„Politikai miršta nuo senatvės, Rosa mirė nuo klimato kaitos“, – sakoma viename plakate, kuriame kalbama apie penkiolikmetę, kurią liepą pražudė patvinusi upė.

Spalio pabaigoje vyksiančioje konferencijoje COP26 įvairių šalių vyriausybės mėgins susitarti dėl tolesnių įsipareigojimų, skirtų pasiekti, kad klimato atšilimas nesiektų daugiau nei 1,5 laipsnio Celsijaus, kaip nustatyta 2015 metų Paryžiaus klimato susitarime.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)