aA
Jis vertė visą pasaulį penkis mėnesius laukti spaudos konferencijos. Tačiau kai Volodymyras Zelenskis galiausiai ją surengė, prezidentu tapęs ukrainietis televizijos aktorius bendravimą su žurnalistais pavertė šou.

Įsivaizduokite: madingas maisto turgus Kijevo centre, 315 akredituotų žurnalistų ir kasdieniškai apsirengęs 41-erių prezidentas. Jis sėdi austrių restorane esančio medinio stalo gale ir atsakinėja į klausimus. Formatas yra beveik toks pat neįprastas kaip ir taisyklės žurnalistams: jie nedidelėmis grupelėmis paeiliui prie stalo bendrauja su prezidentu ir turi spėti užduoti klausimus per jiems skirtą laiką. Spaudos konferencija prasidėjo per pusryčius ir tęsėsi iki pat vakaro.

„Tokį formatą pasirinko pats prezidentas“, – sakė prezidento biuro vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenka.

Spaudos konferencijos modelis atrodė tarsi nužengęs iš Vladimiro Putino bendravimo su žiniasklaida taisyklių – Rusijos prezidentas rengia kasmetinį šou, kuriame valandų valandas atsakinėja į klausimus.

Bloomberg“ žurnalistė, kuriai bendravimo su prezidentu laikas buvo paskirtas vakare, maždaug vakarienės metu, eidama į tualetą, susitiko šio šou žvaigždę, ir pasiteiravo, ar jis ištvers iki tokio vėlaus meto. V. Zelenskis atsakė, kad ištvers, tačiau jam gali prireikti gliukozės, ir pasiėmė sulčių.

Susidomėjimas V. Zelenskiu yra milžiniškas: didžiausių Jungtinių Valstijų televizijos kanalų žurnalistai ir kiti užsienio žiniasklaidos atstovai skrido naktį, kad atsidurtų paskubomis paskutinę minutę suorganizuotame renginyje. Atvykęs V. Zelenskis sakė: „Šauni vieta, niekados anksčiau čia neteko lankytis“.

Ukrainos prezidentas nesąmoningai tapo apkaltos epopėjos, į kurią pateko JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir kurią paskatino dabar jau plačiai pagarsėjęs telefoninis JAV prezidento ir naujoko Ukrainos lyderio pokalbis, dalyviu. Liepą vykusio pokalbio metu V. Zelenskis D. Trumpui sakė norintis daugiau JAV ginklų, kad galėtų pasipriešinti Rusijos remiamiems separatistams Rytų Ukrainoje. D. Trumpas paprašė V. Zelenskio ištirti Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio atvejį.

„Šantažo nebuvo. Tai nebuvo mūsų pokalbio tema“, – sakė baltus marškinius atsegta viršutine saga vilkėjęs V. Zelenskis. Prezidentas neryšėjo kaklaraiščio, jo rankos buvo sunertos.

Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Reuters / Scanpix

Vėliau prezidento paklausė, ar jis atsiprašė Angelos Merkel. Pokalbio metu V. Zelenskis pritarė D. Trumpui, kai Jungtinių Valstijų lyderis pasakė: „Vokietija dėl jūsų nedaro beveik nieko. Jie tik kalba“.

V. Zelenskis teigė trečiadienį kalbėjęsis su A. Merkel, o pokalbis buvo sėkmingas. Jis tvirtino, kad ES lyderiai suprato, kodėl jis taip pasakė.

Galbūt stebina, tačiau D. Trumpas nebuvo pats pirmas dalykas, apie kurį prasidėjus klausimų ir atsakymų maratonui pasiteiravo Ukrainos prezidento.

Vietos žiniasklaidai rūpėjo sudėtingi santykiai su Rusija, korupcija šalies viduje ir nerimas dėl V. Zelenskio ryšių su vietos milijardieriumi, kuriam priklauso V. Zelenskio serialą „Tautos tarnas“ transliavęs televizijos kanalas. Šis serialas, panašu, atspindėjo realaus gyvenimo įvykius: jame rodoma, kaip istorijos mokytojas iš esmės atsitiktinai laimi prezidento rinkimus – tai labai panašu į stebinantį paties V. Zelenskio politinį kelią.

Dabar valdžioje esančio V. Zelenskio spindesys nyksta, ypač po to, kai liepą vykusio telefoninio pokalbio stenograma parodė, kad V. Zelenskis nepajėgia kontroliuoti situacijos ir pataikauja D. Trumpui. Kai kurie abejoja, ar jis iš tiesų yra toks reformatorius, kokiu skelbėsi esąs. Ketvirtadienį jis susiginčijo su kai kuriais žurnalistais ir atrodė, kad vis labiau suirzta, kai išgirdo kritiškų vietos žurnalisto klausimų.

Tačiau tai jo nesustabdė. Po šešių valandų atėjo metas vakarienei, padavėjai į stalą patiekė maistą, o V. Zelenskis nerodė jokių nuovargio ženklų.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
3.1364

Top naujienos

Kremliaus kritikai: asmeninę Xi Jinpingo žinią gavęs Putinas akivaizdžiai išsidavė (1)

Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas neseniai pasižymėjo drąsiais pareiškimais,...

Užkalnis rado geriausius Benedikto kiaušinius Vilniuje (1)

Pradėkime nuo to, kad nekenčiu perdarytų Naujamiesčio pramoninių pastatų. Visų tų siaubingų,...

Rusijos įtūžio sulaukusi Lietuva iš NATO laukia lemtingų sprendimų: jei šito nepamatysime, tai bus skaudi nesėkmė visiems (1)

Nesiliaujantys Rusijos grasinimai dėl tranzito į Kaliningradą tik dar kartą įrodė, jog kitą...

Ašoklienė pranešė, kad šiemet vyresni žmonės bus kviečiami iškart skiepytis trimis vakcinomis

Specialistai pastebi pavojingą reiškinį: per pandemiją Lietuvoje sumažėjo skiepijimasis....

Dėl pagalbos ukrainiečiams skambina pavojaus varpais: rezervas, kuris buvo prikauptas, jau yra išsemtas

Perspėja dėl kritinio būsto poreikio ukrainiečiams karo pabėgėliams. Pasibaigė panaudos...

Anušauskas: Putinas pasiūlė Baltarusijai perduoti taktinių raketų kompleksus „Iskander-M“

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, jog nuolat Vakarų valstybes...

Transliacija / Nuostabieji šunys. 2 serija

Borderkoliai Pietų Afrikos oro uoste stengiasi užkirsti kelią paukščių ir orlaivių...

Karas Ukrainoje. Rusija vėl užpuolė Kyjivą: sostinėje nugriaudėjo galingi sprogimai Maskva pateikė cinišką paaiškinimą

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įspėjimai, jog Rusiją įsiutins Ukrainai suteiktas...

Kruvino išpuolio Osle atomazga: areštuotas įtariamas islamistų teroristas

Po dviejų žmonių gyvybes nusinešusio šeštadienio išpuolio Oslo centre norvegų policija...

Delfi PliusPranas Šarpnickis

Beginkliam Skuodui „paimti“ sovietams prireikė net 50 valandų, arba Kaip Lietuvos miestelyje išdygo rusų kareivių kapinės

Daug visokių mūšių įvyko Skuodo apylinkėse, bet nė vienos tautos kariuomenės nelaidojo savo...