aA
Jis vertė visą pasaulį penkis mėnesius laukti spaudos konferencijos. Tačiau kai Volodymyras Zelenskis galiausiai ją surengė, prezidentu tapęs ukrainietis televizijos aktorius bendravimą su žurnalistais pavertė šou.

Įsivaizduokite: madingas maisto turgus Kijevo centre, 315 akredituotų žurnalistų ir kasdieniškai apsirengęs 41-erių prezidentas. Jis sėdi austrių restorane esančio medinio stalo gale ir atsakinėja į klausimus. Formatas yra beveik toks pat neįprastas kaip ir taisyklės žurnalistams: jie nedidelėmis grupelėmis paeiliui prie stalo bendrauja su prezidentu ir turi spėti užduoti klausimus per jiems skirtą laiką. Spaudos konferencija prasidėjo per pusryčius ir tęsėsi iki pat vakaro.

„Tokį formatą pasirinko pats prezidentas“, – sakė prezidento biuro vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenka.

Spaudos konferencijos modelis atrodė tarsi nužengęs iš Vladimiro Putino bendravimo su žiniasklaida taisyklių – Rusijos prezidentas rengia kasmetinį šou, kuriame valandų valandas atsakinėja į klausimus.

Bloomberg“ žurnalistė, kuriai bendravimo su prezidentu laikas buvo paskirtas vakare, maždaug vakarienės metu, eidama į tualetą, susitiko šio šou žvaigždę, ir pasiteiravo, ar jis ištvers iki tokio vėlaus meto. V. Zelenskis atsakė, kad ištvers, tačiau jam gali prireikti gliukozės, ir pasiėmė sulčių.

Susidomėjimas V. Zelenskiu yra milžiniškas: didžiausių Jungtinių Valstijų televizijos kanalų žurnalistai ir kiti užsienio žiniasklaidos atstovai skrido naktį, kad atsidurtų paskubomis paskutinę minutę suorganizuotame renginyje. Atvykęs V. Zelenskis sakė: „Šauni vieta, niekados anksčiau čia neteko lankytis“.

Ukrainos prezidentas nesąmoningai tapo apkaltos epopėjos, į kurią pateko JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir kurią paskatino dabar jau plačiai pagarsėjęs telefoninis JAV prezidento ir naujoko Ukrainos lyderio pokalbis, dalyviu. Liepą vykusio pokalbio metu V. Zelenskis D. Trumpui sakė norintis daugiau JAV ginklų, kad galėtų pasipriešinti Rusijos remiamiems separatistams Rytų Ukrainoje. D. Trumpas paprašė V. Zelenskio ištirti Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio atvejį.

„Šantažo nebuvo. Tai nebuvo mūsų pokalbio tema“, – sakė baltus marškinius atsegta viršutine saga vilkėjęs V. Zelenskis. Prezidentas neryšėjo kaklaraiščio, jo rankos buvo sunertos.

Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Reuters / Scanpix

Vėliau prezidento paklausė, ar jis atsiprašė Angelos Merkel. Pokalbio metu V. Zelenskis pritarė D. Trumpui, kai Jungtinių Valstijų lyderis pasakė: „Vokietija dėl jūsų nedaro beveik nieko. Jie tik kalba“.

V. Zelenskis teigė trečiadienį kalbėjęsis su A. Merkel, o pokalbis buvo sėkmingas. Jis tvirtino, kad ES lyderiai suprato, kodėl jis taip pasakė.

Galbūt stebina, tačiau D. Trumpas nebuvo pats pirmas dalykas, apie kurį prasidėjus klausimų ir atsakymų maratonui pasiteiravo Ukrainos prezidento.

Vietos žiniasklaidai rūpėjo sudėtingi santykiai su Rusija, korupcija šalies viduje ir nerimas dėl V. Zelenskio ryšių su vietos milijardieriumi, kuriam priklauso V. Zelenskio serialą „Tautos tarnas“ transliavęs televizijos kanalas. Šis serialas, panašu, atspindėjo realaus gyvenimo įvykius: jame rodoma, kaip istorijos mokytojas iš esmės atsitiktinai laimi prezidento rinkimus – tai labai panašu į stebinantį paties V. Zelenskio politinį kelią.

Dabar valdžioje esančio V. Zelenskio spindesys nyksta, ypač po to, kai liepą vykusio telefoninio pokalbio stenograma parodė, kad V. Zelenskis nepajėgia kontroliuoti situacijos ir pataikauja D. Trumpui. Kai kurie abejoja, ar jis iš tiesų yra toks reformatorius, kokiu skelbėsi esąs. Ketvirtadienį jis susiginčijo su kai kuriais žurnalistais ir atrodė, kad vis labiau suirzta, kai išgirdo kritiškų vietos žurnalisto klausimų.

Tačiau tai jo nesustabdė. Po šešių valandų atėjo metas vakarienei, padavėjai į stalą patiekė maistą, o V. Zelenskis nerodė jokių nuovargio ženklų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.8947

Top naujienos

Valinskas: Pranckiečio atstatydinimas gali būti tik žingsnis tam, kad Karbauskis iš frakcijos lyderio staiga taptų niekuo (92)

„Ir socialdarbiečiai, ir konservatoriai, ir visi kiti – jei tik matys progą, kad gali Karbauskį...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (193)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (136)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (28)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (13)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...

Ši liga žmogų naikina tyliai: iš pažiūros nekaltas rankų drebėjimas – rimtos bėdos ženklas (4)

Parkinsono liga – tai neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities,...

Žinomas verslininkas Liudvikas Andriulis prabilo apie vaikystėje patirtus sunkumus (73)

Verslininkas Liudvikas Andriulis prieš keletą metų tapo itin žinomas dėl savo aštrių...

Ingrida Martinkėnaitė: kaip neprarasti motyvacijos (2)

Prisižadėjote sau per šiuos metus nubėgti gausybę kilometrų, numesti tuos likusius penkis...

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (104)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...