aA
Jis vertė visą pasaulį penkis mėnesius laukti spaudos konferencijos. Tačiau kai Volodymyras Zelenskis galiausiai ją surengė, prezidentu tapęs ukrainietis televizijos aktorius bendravimą su žurnalistais pavertė šou.

Įsivaizduokite: madingas maisto turgus Kijevo centre, 315 akredituotų žurnalistų ir kasdieniškai apsirengęs 41-erių prezidentas. Jis sėdi austrių restorane esančio medinio stalo gale ir atsakinėja į klausimus. Formatas yra beveik toks pat neįprastas kaip ir taisyklės žurnalistams: jie nedidelėmis grupelėmis paeiliui prie stalo bendrauja su prezidentu ir turi spėti užduoti klausimus per jiems skirtą laiką. Spaudos konferencija prasidėjo per pusryčius ir tęsėsi iki pat vakaro.

„Tokį formatą pasirinko pats prezidentas“, – sakė prezidento biuro vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenka.

Spaudos konferencijos modelis atrodė tarsi nužengęs iš Vladimiro Putino bendravimo su žiniasklaida taisyklių – Rusijos prezidentas rengia kasmetinį šou, kuriame valandų valandas atsakinėja į klausimus.

Bloomberg“ žurnalistė, kuriai bendravimo su prezidentu laikas buvo paskirtas vakare, maždaug vakarienės metu, eidama į tualetą, susitiko šio šou žvaigždę, ir pasiteiravo, ar jis ištvers iki tokio vėlaus meto. V. Zelenskis atsakė, kad ištvers, tačiau jam gali prireikti gliukozės, ir pasiėmė sulčių.

Susidomėjimas V. Zelenskiu yra milžiniškas: didžiausių Jungtinių Valstijų televizijos kanalų žurnalistai ir kiti užsienio žiniasklaidos atstovai skrido naktį, kad atsidurtų paskubomis paskutinę minutę suorganizuotame renginyje. Atvykęs V. Zelenskis sakė: „Šauni vieta, niekados anksčiau čia neteko lankytis“.

Ukrainos prezidentas nesąmoningai tapo apkaltos epopėjos, į kurią pateko JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir kurią paskatino dabar jau plačiai pagarsėjęs telefoninis JAV prezidento ir naujoko Ukrainos lyderio pokalbis, dalyviu. Liepą vykusio pokalbio metu V. Zelenskis D. Trumpui sakė norintis daugiau JAV ginklų, kad galėtų pasipriešinti Rusijos remiamiems separatistams Rytų Ukrainoje. D. Trumpas paprašė V. Zelenskio ištirti Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio atvejį.

„Šantažo nebuvo. Tai nebuvo mūsų pokalbio tema“, – sakė baltus marškinius atsegta viršutine saga vilkėjęs V. Zelenskis. Prezidentas neryšėjo kaklaraiščio, jo rankos buvo sunertos.

Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Reuters / Scanpix

Vėliau prezidento paklausė, ar jis atsiprašė Angelos Merkel. Pokalbio metu V. Zelenskis pritarė D. Trumpui, kai Jungtinių Valstijų lyderis pasakė: „Vokietija dėl jūsų nedaro beveik nieko. Jie tik kalba“.

V. Zelenskis teigė trečiadienį kalbėjęsis su A. Merkel, o pokalbis buvo sėkmingas. Jis tvirtino, kad ES lyderiai suprato, kodėl jis taip pasakė.

Galbūt stebina, tačiau D. Trumpas nebuvo pats pirmas dalykas, apie kurį prasidėjus klausimų ir atsakymų maratonui pasiteiravo Ukrainos prezidento.

Vietos žiniasklaidai rūpėjo sudėtingi santykiai su Rusija, korupcija šalies viduje ir nerimas dėl V. Zelenskio ryšių su vietos milijardieriumi, kuriam priklauso V. Zelenskio serialą „Tautos tarnas“ transliavęs televizijos kanalas. Šis serialas, panašu, atspindėjo realaus gyvenimo įvykius: jame rodoma, kaip istorijos mokytojas iš esmės atsitiktinai laimi prezidento rinkimus – tai labai panašu į stebinantį paties V. Zelenskio politinį kelią.

Dabar valdžioje esančio V. Zelenskio spindesys nyksta, ypač po to, kai liepą vykusio telefoninio pokalbio stenograma parodė, kad V. Zelenskis nepajėgia kontroliuoti situacijos ir pataikauja D. Trumpui. Kai kurie abejoja, ar jis iš tiesų yra toks reformatorius, kokiu skelbėsi esąs. Ketvirtadienį jis susiginčijo su kai kuriais žurnalistais ir atrodė, kad vis labiau suirzta, kai išgirdo kritiškų vietos žurnalisto klausimų.

Tačiau tai jo nesustabdė. Po šešių valandų atėjo metas vakarienei, padavėjai į stalą patiekė maistą, o V. Zelenskis nerodė jokių nuovargio ženklų.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
3.1364

Top naujienos

Kinų vakcina? Farmacinė chimera, kurios vieni ieško, kiti bijo (125)

Ji yra. Bet jos niekas iki šiol nematė. Cirkuliuoja šen bei ten Europoje vieniems keldama...

Ekspertai apie tai, kas naudingiau: eiti į prastovas, gauti ligos išmokas ar net stoti į bedarbių gretas (82)

Įmonėms skelbiant prastovas, gyventojai teiraujasi ir skaičiuoja, kas jiems naudingiau – eiti į...

Ši žiema Lietuvoje nuo rekordiškai šilčiausios pernykščios skirsis vienu esminiu dalyku: jau aišku, kaip bus su sniegu (41)

Prasidėjusi kalendorinė žiema užklojo Lietuvą negausiu sniegu ir įkvėpė žmonėms tikėjimo,...

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (45)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

10 gardžiausių kiaušinienių savaitgalio pusryčiams

Kiaušinienė – populiarus pusryčių maistas visame pasaulyje. Dažniausiai gaminamas...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (931)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Šiauliuose slapta įžiebta Kalėdų eglė: štai ji - tikra miesto pažiba (13)

Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

„Žalgirio“ krizės valdymo priemonės: komandos susirinkimas ir pakeista treniruočių programa

Kauno „Žalgirio“ (5/7) akcijos šiuo metu Eurolygoje smunka sparčiausiai: iki šešių jau...

Kaip gaminama dirbtinė mėsa, kiek kainuoja ir ką tai reiškia ekologijai (7)

Patraukli naujovė, turinti labai neaiškų potencialą sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių...

Jurga Grigienė | D+

Dalykai, kuriuos astrologai verčiau nutyli: štai kas nutinka didžiausiems skeptikams

Viena populiariausių ir žinomiausių astrologių šalyje Lolita Žukienė atvira – dažnai tenka...